E-sınav Kimlik kontrolde yapılması gerekenler

Kodla Büyü

erden60

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün sınav da, sınava giren adayın resimi son 6 ayda çekilmiş foto değildi 1 yıl geçmiş ve fotoda saçı kısa şimdi ise saçlar omuzda , haliyle kim bu dedik benzetemedik , sınav evrakı eksik hatalı kısmı işaretledim iptal ettim sınavı. Aday kendisi isede doğru değilmi yaptığım ? Sonuçda resimde ki kişiyi acaba bu kişi o kişi diye benzetecek burum oluşmasın diye son 6 ay şartı boşuna getirmemişler diye düşünüyorum.

Hocam o iş çok ince bazen adayın kendisi çıkabiliyor bazende joker. Bu konuda sadece sizin fikriniz değil Başkan, gözetmen ve kontrolcünün hem fikir olması lazım. Artı şüphelendiğiniz adaya soru sormanız gerekmiyor mu iptal etmeden? (sistemden yakınları ile ilgili vb..)
Şu bir gerçek 6 ayda saçlar fotodakinden farklı olarak gelen adayın şuanki haline gelebilecek seviyedeyse adayın doğru kişi olma ihtimali var ama abes derecede yani en az 1 yıldan fazla kadar gereken sürede saç uzaması gözlenmişse o zaman foto son 6 ay içinde çekilmemiştir. Burada sürücü kursunun hatası ve adayın hatası oluyor.
Peki soruyorum adam uzun saçlı olsaydı ve fotoyu öyle çekildikten sonra sınava kısa saçla gelseydi ve siz yine benzetemeseydiniz ne olacaktı?
Siz aday benzemediği için görevinizi yapmışsınız ama hepiniz böyle durumlarda hemfikir olmalı ve tutanak tutmalısınız ki tuttuysanız sıkıntı yok.

Tutanak tuttum ve fograf bir yıl önce çekildiğini adayın ağzından yazdım aday ve gözetmen başkan ben imza attık.

Rahat ol Hocam o zaman resmi kurallar ne söyler son altı ay ;) O düşünsün.

Resim olayındaki son 6 ay şartı Adayın giriş belgesindeki resim için mi, bu durum Giriş belgesinde yazıyor mu? Başıma gelmediği için hiç dikkat etmedim ben.

Geri