E-sınav gorevi

Kodla Büyü
Gorev cikmis ama 200 puan olduğunu bilmiyordum. Direk eklenmis sisteme onaylamazsam geri alırlar mı yoksa kabul etmek zorundamıyım. Daha once basina gelen var mi yer istanbul avrupa yakasi.

bu e sınav görevlerinin ücretleri ne kadar oluyo ki hocam puanı 200 puan yapmışlar.

Bu sinavlarda gorev almak mi yoksa almamak mi mantıklı anlayamadım. Normal bir sinav gorevlendirmesi 63puan. Bi tane e sinav gorevi almak bizim puanlari firlatacagi icin diger sinavlarda sira bize gelmez. Almamanak daha iyi sanki

Bir de gorev ciktiginda onaylamazsak eklenen puan düşüyor mu. Ve herhangibir yaptirimi var mi

hocam ayda en az 2 görev çıkıyor. 121 tl sınav ücreti. sen normal sınavlarda görev alayım dersen yılda 2 kere çıkar. burada puanın yükselir ama ayda en az 2 sınav ücreti alırsın.

Bilişim öğretmeniysen görev almak mantıklı. 121 lira. ama diğer branşlar için mantıksız. puanı yüksek ve 80 küsür lira

Ben bir kez de başkanlık yaptım sınavlarda 105 yattı.
Sınav İzleyicisi- Uygulayıcısı olarak görev yaptıklarımda 114 flan yatıyor. Normalde 121 ama vergi matrahından dolayı böyle yatıyor sanırım.

e-sınav görevi mebbisten mi başvuruluyor. ve bunun için ayrı bir eğitim veya belli başlı şartlar mı gerekiyor.çünkü hiç denk gelmedim ben bu sınava

bilgisayarmax' Alıntı:
e-sınav görevi mebbisten mi başvuruluyor. ve bunun için ayrı bir eğitim veya belli başlı şartlar mı gerekiyor.çünkü hiç denk gelmedim ben bu sınava

E-sınav izleyicisi olmak için bi kurs var 2 günlük.
Salon başkanı veya gözetmen olmak için herhangi bir şart yok. Bulunduğunuz ilde e-sınav yapılıyorsa mebbis ten başvurabilirsiniz.

pyazar' Alıntı:
Bilişim öğretmeniysen görev almak mantıklı. 121 lira. ama diğer branşlar için mantıksız. puanı yüksek ve 80 küsür lira
Konuyu aydınlatayım. Sınavda E-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu, salon başkanı ve salon gözetmeni olmak üzere 3 görevli oluyor. Uygulama ve izleme sorumlusu; Daha önce e-sınav uygulama eğitimi alıp sertifikaya sahip kişilerdir(Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, bilgisayar mühendisi, İl MEBBİS Yöneticisi vb. ancak büyük çoğunluk Bilişim Teknolojileri Öğretmeninden oluşur). Uygulama izleme sorumlusu görevine sadece bu sertifikalı kişiler başvurabiliyor. Salon başkanı ve gözetmenine ise tüm öğretmenler başvurabiliyor.
Şu anki ücretler;
Uygulama izleme sorumlusu:121 TL
Başkan:105
Gözetmen:98

Eğer bundan daha az alıyorsanız vergi dilimi olayından diye düşünüyorum.
Sınav puanı yukarıdaki 3 görevli için de 200 olup diğer merkezi sistem sınavlarıyla birlikte sene içinde en fazla 20 görev alabiliyorsunuz.

coderfree' Alıntı:
pyazar' Alıntı:
Konuyu aydınlatayım. Sınavda E-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu, salon başkanı ve salon gözetmeni olmak üzere 3 görevli oluyor. Uygulama ve izleme sorumlusu; Daha önce e-sınav uygulama eğitimi alıp sertifikaya sahip kişilerdir(Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, bilgisayar mühendisi, İl MEBBİS Yöneticisi vb. ancak büyük çoğunluk Bilişim Teknolojileri Öğretmeninden oluşur). Uygulama izleme sorumlusu görevine sadece bu sertifikalı kişiler başvurabiliyor. Salon başkanı ve gözetmenine ise tüm öğretmenler başvurabiliyor.
Şu anki ücretler;
Uygulama izleme sorumlusu:121 TL
Başkan:105
Gözetmen:98

Eğer bundan daha az alıyorsanız vergi dilimi olayından diye düşünüyorum.
Sınav puanı yukarıdaki 3 görevli için de 200 olup diğer merkezi sistem sınavlarıyla birlikte sene içinde en fazla 20 görev alabiliyorsunuz.

açıklama için teşekkürler. bu eğitime hiç rastlamadım. sanırım yine mebbiste hizmetiçi eğitimler bölümünden alıyoruz öyle değil mi

Hocam bu eğitim sadece bu sistemin kurulu olduğu illerde il formatörleri tarafından veriliyor. Eğer ilinizde e-sınav yapılmıyorsa eğitimi verilmemiştir size.

Bu eğitim için belli başvuru dönemleri mi var arkadaşlar? Çalıştığım ilde bu sınavlar yapılıyormuş ama eğitim hakkında bir malumatımız olmadı.

E-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu olabilmek için mebbis üzerinden mi başvuru yapacaz. nasıl alabiliriz bu kursu arkadaşlar

Puanı yüksek olanlara başvurmayın amaaan... Ben ehliyete başvurdum artık hiç çıkmmıyor neredeyse 6 ay oldu hiçbiri çıkmadı.

itsmoda' Alıntı:
Puanı yüksek olanlara başvurmayın amaaan... Ben ehliyete başvurdum artık hiç çıkmmıyor neredeyse 6 ay oldu hiçbiri çıkmadı.

Hocam izleme sorumlusu olunca iş değişiyor, benim 1600kusur puanım var ayda iki tane sınav geldi marttan itibaren hala da geliyor. 1 Haziran saat 18:00 de görevliyim mesala.

Bizim ilde 67 tane e sınav izleme sorumlusu kursunu katılıp bu işi yapan var, Sınava da girenler çok olunca her gün iki sınav artı hafta sonu her gün 6 oturum var. Yılda 20 görev gelecek sanırım bu gidişle..

arkadaşlar merhaba bu e-sınav görev tanımlarını tam olarak açıklayabilir misiniz. kim ne yapar gibi
şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar forumda yeniyim.
Sormak istediğim bir konu var. Ben 2 e sinav görevinden sonra 3. Görevi onaylamadim ve mebbis sisteminde şimdi e sinav modülünde e sinav görevini istiyorum kutucuğunu tıkladığım halde kabul etmiyor. Aslinda anlik kabul ediyor ama hi sure sonra mebbis ten kontrol ettigimde altta kirmizi harflerle onceki gorevi onaylamadigijiz icin sistem tarafindan basvurunuz iptal edilmistir yaziyor.sanırım ceza yedim onaylamadığım için.bu ceza ne kadar surecek yoksa yeniden görev almam imkansız mi. Aydınlatır misiniz

Sormak istediğim bir konu var. Ben 2 e sinav görevinden sonra 3. Görevi onaylamadim ve mebbis sisteminde şimdi e sinav modülünde e sinav görevini istiyorum kutucuğunu tıkladığım halde kabul etmiyor. Aslinda anlik kabul ediyor ama hi sure sonra mebbis ten kontrol ettigimde altta kirmizi harflerle onceki gorevi onaylamadigijiz icin sistem tarafindan basvurunuz iptal edilmistir yaziyor.sanırım ceza yedim onaylamadığım için.bu ceza ne kadar surecek yoksa yeniden görev almam imkansız mi. Aydınlatır misiniz
http://sivas.meb.gov.tr/sinav/Sinav islemleri.pdf ( Sayfa 4 te Onaylamama durumuyla ilgili bir not var hocam sizi ilgilenidiren kısım zannedersem orada)

bende de aynı durum olmuştu.bir kaç kez mebbise girip onay işaretini onlar kaldırdı ben koydum.üçüncüden sonra pes ettiler herhalde onaylı olarak kaldı.siz de ısrarla işaretlerseniz aynısı olacaktır.

yıl sonunda puanlar sıfırlanıyor diye biliyorum hocam.Arkadaşın 5800 puanı vardı mesela sadece bu sınavlarda görev alıyor.

Teşekkürler cevaplar için. Benimki de sanırım 3. Kereden sonra vazGecti kutucuğu inaktif etmekten

Geri