e-sınav görevi nasıl dağıtılıyor

Kodla Büyü
Bakanlıkta Bilgi İşlem bakıyormuş, bu e sınav işine. Öğleden sonra aramayı düşünüyorum.

Bakanlıkta Bilgi işlem dairesini 0 312 413 11 82 nolu telefondan aradım dahilisi 2.

Açıklamalar arkadaşların yorumlarda yazdığı gibi iki farklı puanlama mevcut.
Birincisi Bizlerin mebbiste gördüğü puan.
İkincisi de e sınav uygulama izleme sorumlusu olduğumuz tarihte daha önce ilimizden bu görevi yapanların ortalama puanı + bugüne kadar girdiğimiz sınavların puanı

Görevlendirme 2. puanlamaya göre yapılıyormuş.

Yetkili bunun bizler için iyi bir uygulama olduğunu söylüyor. Aksi halde Yeni eğitim alan bir kişiye puanlar eşitlenene kadar sürekli sınav çıkacağını bize çıkmayacağını söylüyor.

İllerde bilgi işlemde görevli kişilerin ve il bt kordinatörlerinin sürekli sınav görev adlığını, kendilerini yazdıklarını söyledim. Bu soruya da bir yılda 20 sınav alma hakkınız var hep kendilerini yazsalarda 20 den fazla görev alamazlar dedi. Sınav görevlendirmeleri haftalık yapıldığı için ikinci bir otamatik yerleştirmenin olmadığını mecburen illerde sorumlu bilgi işlemlerin resen yerleştirme yaptığını söyledi. Durum bundan ibaret.

Bu uygulamanın haksızlıklar doğuracağını söyledim. Ama bi fayda etmedi.

Bakanlıkta Bilgi işlem dairesini 0 312 413 11 82 nolu telefondan aradım dahilisi 2.

Açıklamalar arkadaşların yorumlarda yazdığı gibi iki farklı puanlama mevcut.
Birincisi Bizlerin mebbiste gördüğü puan.
İkincisi de e sınav uygulama izleme sorumlusu olduğumuz tarihte daha önce ilimizden bu görevi yapanların ortalama puanı + bugüne kadar girdiğimiz sınavların puanı

Görevlendirme 2. puanlamaya göre yapılıyormuş.

Yetkili bunun bizler için iyi bir uygulama olduğunu söylüyor. Aksi halde Yeni eğitim alan bir kişiye puanlar eşitlenene kadar sürekli sınav çıkacağını bize çıkmayacağını söylüyor.

İllerde bilgi işlemde görevli kişilerin ve il bt kordinatörlerinin sürekli sınav görev adlığını, kendilerini yazdıklarını söyledim. Bu soruya da bir yılda 20 sınav alma hakkınız var hep kendilerini yazsalarda 20 den fazla görev alamazlar dedi. Sınav görevlendirmeleri haftalık yapıldığı için ikinci bir otamatik yerleştirmenin olmadığını mecburen illerde sorumlu bilgi işlemlerin resen yerleştirme yaptığını söyledi. Durum bundan ibaret.

Bu uygulamanın haksızlıklar doğuracağını söyledim. Ama bi fayda etmedi.
Kısaca diyor ki; "Onların 20 görev hakkı dolarsa sıra size de gelir inşallah".

Ayrıca niye ortalama puan? Geçen sene görev alanların bir kısmı 20 görev aldı bir kısmı görev istemedi 3-5 görev aldı sadece. Yeni görev almaya başlayanlara ortalama puanı eklersen hiç görev almadığı halde direkt 10-15 görev almış kadar puan eklenecek. Dolayısıyla geçen sene 3-5 görev alan eski görevli yine daha avantajlı duruma geçecek, önce bütün görevler ona verilecek sonra yeni görev alacak olanlara.

Ayrıca niye ortalama puan? Geçen sene görev alanların bir kısmı 20 görev aldı bir kısmı görev istemedi 3-5 görev aldı sadece. Yeni görev almaya başlayanlara ortalama puanı eklersen hiç görev almadığı halde direkt 10-15 görev almış kadar puan eklenecek. Dolayısıyla geçen sene 3-5 görev alan eski görevli yine daha avantajlı duruma geçecek, önce bütün görevler ona verilecek sonra yeni görev alacak olanlara.

Aynen öyle hocam. Bimer e Cimere yazacağım dedim. Siz bilirsiniz hocam dedi yetkili, burada söylediklerimi yazılı olarak iletirim dedi. Yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Arkadaşlar merhaba
e-sınav görevleri nasıl veriliyor anlamış değilim.
Uygulama -izlemeciyim.

Benim puanım 1600 ve her günüm seçili.
Fakat sistemde 7,8bin puanlı arkadaşlara sınav çıkarken 2 haftadır sınav çıkmıyor.
Sistemde sınav görevi düşük puandan başlayarak görev verilir ibaresi mevcut.
İli de aradım cevap bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Hocam siz hangi ilde görev yapıyorsunuz.

Adamlar sistemi kurmuş sana çomak soktururlarmı ?
e-sınav kursuna istediklerini çağırıyorlar
sonrada kendilerini kollayan bir sistem oluşturuyorlar.

il mebbiscilerin 15-20 bin puanı var.
Bunların puanlarını toplayıp bana veriyorlar.
Adamlar bu zamana kadar 35-40 sınav almış.
Şimdi haksızlık olmasın diye sistem bana bekle diyor.
Bunun neresi adalet

Ama saolsun Bilişimci arkadaşlar 3 maymunu oynuyorlar.
Bununla ilgili 70-80 kişinin olduğu bilişim gruba yazdım.
Saolsun 3-4 kişi cevap verdi. Çünkü ses çıkarmayan arkadaşlar da yüksek puanlı görev çıkanlardan

Bugün bana yapılan bu haksızlık yarın sana yapılacak.
O yüzden birlik olma filan hikaye, herkes kendi cebine girene bakıyor.

Son düzenleme:
il mebbiscilerin 15-20 bin puanı var.
Bunların puanlarını toplayıp bana veriyorlar.
Adamlar bu zamana kadar 35-40 sınav almış.
Şimdi haksızlık olmasın diye sistem bana bekle diyor.
Bunun neresi adalet

Ama saolsun Bilişimci arkadaşlar 3 maymunu oynuyorlar.
Bununla ilgili 70-80 kişinin olduğu bilişim gruba yazdım.
Saolsun 3-4 kişi cevap verdi. Çünkü ses çıkarmayan arkadaşlar da yüksek puanlı görev çıkanlardan

Bugün bana yapılan bu haksızlık yarın sana yapılacak.
O yüzden birlik olma filan hikaye, herkes kendi cebine girene bakıyor.
Sanırım aynı ildeyiz hocam...
Herkesin düşündüğü soruyu sordum, bu sabah “enterasan” olarak nitelendirildim.
Bir kişi haksız olduğunu bilir de, baskın çıkmaya çalışır ya, burada da böyle bir durum var. Konuyu başka yerlere çektiler ama net cevap veren olmadı!
“Milli eğitimin yerini biliyorsunuz problemi olan gelsin” denildi, bizler öğretmeniz ve bir öğretmene yakışmayan üsluplar kullanılıyor WhatsApp gruplarında...
Bizlerden istenilen sıranı bekle, soru sorma, düzene uy!

Son düzenleme:
Peki e-sınav görevlileri eğitimi için yazı çıkmadı buna ne diyorsunuz?

Milli eğitimde çalışanların bu sınavlarda görev almalarını uygun bulmuyorum.Eğer uygunsa tüm çalışanları sınav görevi alsın.Salon başkanı da olsunlar.Tüm işlemleri ,açıklamaları bizler yapıyoruz.Bu puan ekleme işlemi de ayrıca saçma.Arkadaş yeni başlayan elbette sınav görevi alacak alması gerekiyorsa.Görevlendirmelere baktığım zaman il meb veya ilçe mebde çalışanlara sanırım bu puanlar eklenmemiş.20 sayısı diye bir saçmalık çıkardılar sırf bilgisayar öğretmenleri görev alamasın bakanlıkta uygulayıcı bulamıyoruz diye onları görevlendirsin diye bu da bir takdik. Adaletsizlik diz boyu

Aynisi bizim ilcedede oluyor martta egitim aldık hic cikmadi daha millet 10.ya gidiyor

Bir şehirde eskilerin puanı yüksek olduğu için yeni gelenlerle aynı seviyede olmak adına yeni-eski herkesin puanlarını eşitlediler/sıfırladılar diye duydum ama...

bizede ilçeden yazı geldi 3 ay önce e-sınav eğitimi için.. ismimi gönderdim ama herhangi bir haber gelmedi eğitimle ilgili.. acaba bu eğitimi mebbisten mi takip etmem gerekiyor... yoksa il milli eğitimemi sorcam

önce bilgisayar öğretmenlerinden denekleri kullanıyorlar hocam, arıza vs sistemin diğer eksiklikleri giderilmeye çalışılıyor.
bol sınav alıp haziranda vergi dilimindesiniz.
sistem iyice oturduktan sonra da LİYAKAT.
Lidere yani sınavı planlayan arkadaşa yakın bir konumda olmalısın.
İl veya ilçe milli eğitim binasında çalışıyor olmalısın
Y

K
A
T

Son düzenleme:
Geri