e-sınav görevi nasıl dağıtılıyor

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar merhaba
e-sınav görevleri nasıl veriliyor anlamış değilim.
Uygulama -izlemeciyim.

Benim puanım 1600 ve her günüm seçili.
Fakat sistemde 7,8bin puanlı arkadaşlara sınav çıkarken 2 haftadır sınav çıkmıyor.
Sistemde sınav görevi düşük puandan başlayarak görev verilir ibaresi mevcut.
İli de aradım cevap bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

İş sisteme bırakılsa görevler puanı düşük olandan başlayarak veriliyor ve bu görev dağılımının bir tarihi var. Ama ildeki mebbis birimininde görev dağıtma yetkisi var. Normalde önce sistemin görevleri dağıtması, eğer onaylanmayan görevler varsa mebbis görevlilerinin bu onaylanmayan görevleri yeniden dağıtması gerekiyor. Ama maalesef çoğu zaman daha sistemin görev dağıtma tarihleri gelmeden mebbisteki arkadaşlar elini çabuk tutup önden dağıtıyorlar görevleri istedikleri kişilere. Artık sisteme dağıtacak görev kalırsa oda puanı düşük olana verir. (Sadece izlenim...)

Arkadaşlar merhaba
Uygulama -izlemeciyim.

Fakat sistemde 7,8bin puanlı arkadaşlara sınav çıkarken 2 haftadır sınav çıkmıyor.

Sayın hocam, resmi yollardan hakkınızı arayın. Yakında ben müsait olduğumda başvuracağım, puanım düşük, çıkmazsa hemen il meme dilekçemi yazacağım. Çünkü usulsüzlük maalesef oluyor, bahaneleri de yeterli başvuru yoktu, saatler doluydu oluyor. üzerine gitmek lazım.

Sayın hocam, resmi yollardan hakkınızı arayın. Yakında ben müsait olduğumda başvuracağım, puanım düşük, çıkmazsa hemen il meme dilekçemi yazacağım. Çünkü usulsüzlük maalesef oluyor, bahaneleri de yeterli başvuru yoktu, saatler doluydu oluyor. üzerine gitmek lazım.
Valla Hocam ildeki mebbiscileri arıyorum Hocam kurcalama diyorlar . Daha bugün arkadaşımın 9 bin puanı var ona görev çıktı . Resmi yollardan arayacağım hakkımı. Birşeyler döndüğüne düşünmeye başladım artık

1300 puanla bize çıkmıyor 3000-5000 puan arasındaki kişilere her hafta çıkıyor

Herkese Merhaba

Combobox mecburen seçim yapacak "Evet"; veya "Hayır"

Combobox "Evet" seçer ise Mecburi şekilde texbox1 ve texbox2 doldurmak zorunda olacak
Eğer
Combobox "Hayır" Seçer ise Texbox1 ve texbox2 doldurmadan ilerleye bilecek

Yardımlarınızı rica ederim

Valla aynı durum bizde de geçerli ve kimse cevap vermiyor bu konuda . Bakalım bimer e yazdım
Bende yazdım hocam en son ile gönderiliyor ve il de oyalayıcı cevap veriyor... Bana söylenen sürekli göreve gelenlerden kemik kadro oluşturulmaya çalışıldığı...4000 lerde gezende 2 haftada bir görev alıyor bende. Benim puanım 1000 küsür

tanıdığı olan görevleri alıyor Kul hakkı yiyenden çıkar!!!

Bende yazdım hocam en son ile gönderiliyor ve il de oyalayıcı cevap veriyor... Bana söylenen sürekli göreve gelenlerden kemik kadro oluşturulmaya çalışıldığı...4000 lerde gezende 2 haftada bir görev alıyor bende. Benim puanım 1000 küsür
Hocam hangi ilde görev yapıyorsunuz
Valla nasıl kemik kadro anlamadım.
Sınav puanına göre kimin hakkı ise o girer.
Peşini bırakmayacağım. 1 sene boyunca sertifika yok diye sınav vermediler. Şimdi sertifika var sınav vermiyorlar. Birileri götürüyor.
Ben sürekli bana çıksın demiyorum.
Kimin hakkı ise o alsın görevi.
Sinir oluyorum artik

eskiler önce biz 20 sınavı dolduralım sonra kalırsa diğerlerine de sınav görevi yazarız diyorlar.

Bakanlığa bildirmek gerek böyle bir durum varsa
Giderek bu e-sınavların sayısı artacak. Ona göre önlem alınsın madem

Arkadaşlar bu e-sınav görevlendirmeleri (kursuna gidip sertifikayı aldıktan sonra) e-sınav görevi istiyorum seçili olduktan sonra il tarafında resen mi dağıtılıyor yoksa diğer sınavlarda (açık lise vb.) olduğu gibi isteğe bağlı olarak her sınav için ayrı ayrı başvuru mu yapılıyor

Bimer den gelen cevap doğrultusunda durumu çözdüm gibi.
Sisteme yeni giren arkadaşlar, sistemdeki arkadaşların ortalama puanı alınarak mebbis puanı üzerine ekleniyor.
Yani benim puanım şu an mebbiste 1600 gözüküyor, bimer den gelen cevap ise puanınız 8400 olduğu.
Görünmeyen bir ekleme yapılmış.
Görev almadığım halde arka tarafta puan eklenmiş.
Varın durumu siz yorumlayın.

E-Sınav görevlilerinin sayısı sınırlı olduğundan her türlü 20 Sınav dolar diye düşünüyorum. Bana da geçen sene hazirana kadar çıkmadı sonra bi başladı her hafta 20 Sınav doldu. Sıkıntı yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yine de siz bilirsiniz.

Kim ne derse desin kesinlikle ve kesinlikle adam kayırma olduğunu düşünüyorum.

Bimer den gelen cevap doğrultusunda durumu çözdüm gibi.
Sisteme yeni giren arkadaşlar, sistemdeki arkadaşların ortalama puanı alınarak mebbis puanı üzerine ekleniyor.
Yani benim puanım şu an mebbiste 1600 gözüküyor, bimer den gelen cevap ise puanınız 8400 olduğu.
Görünmeyen bir ekleme yapılmış.
Görev almadığım halde arka tarafta puan eklenmiş.
Varın durumu siz yorumlayın.

Hocam sanırım tam da bu yüzden görev çıkmıyor bize. Mebbiste 3473 puanım var ama görev 5075 puanlı arkadaşa çıktı. Aradım sordum il mem bilgi işlemi; sizin görevlendirmeye dayalı puanınız 6060 dedi. Mebbiste yazmayan bir puan daha var.

bu
Arkadaşlar merhaba
Uygulama -izlemeciyim.

Buradan da anlaşılıyor ki görevlendirmelerde de torpil işliyor.. maalesef..
puan hikaye

Ben de Ekim ayında seminere katılarak sertifikamı aldım. En geç 3 haftada 1 çıkar dediler Aralık ortasına kadar istekler açık olmasına rağmen hiç çıkmadı ama 13 Aralıktan beri her hafta mutlaka görev çıktı. Bulunduğum şehirde sadece 1 tane e-sınav salonu var ama bir kaç ay içinde 4e çıkacak dediler. Bu şekilde devam ederse 4 salon olduğunda 4-5 ayda 20 sınav görevi dolmuş olacaktır. Puanım 1189 son görevimle birlikte.

Ben de Ekim ayında seminere katılarak sertifikamı aldım. En geç 3 haftada 1 çıkar dediler Aralık ortasına kadar istekler açık olmasına rağmen hiç çıkmadı ama 13 Aralıktan beri her hafta mutlaka görev çıktı. Bulunduğum şehirde sadece 1 tane e-sınav salonu var ama bir kaç ay içinde 4e çıkacak dediler. Bu şekilde devam ederse 4 salon olduğunda 4-5 ayda 20 sınav görevi dolmuş olacaktır. Puanım 1189 son görevimle birlikte.
hocam sonra e sınav personeli çoğalsa bir şekilde e sınav çıkmazsa emekli olana kadar bu puanla normal sınavlara giremeyiz
birde bu sertifika okula mı geliyor hocam nasıl öğreneceğiz sisteme kaydımızın yapıldığını

• Beğen
Tepkiler: AES
İş sisteme bırakılsa görevler puanı düşük olandan başlayarak veriliyor ve bu görev dağılımının bir tarihi var. Ama ildeki mebbis birimininde görev dağıtma yetkisi var. Normalde önce sistemin görevleri dağıtması, eğer onaylanmayan görevler varsa mebbis görevlilerinin bu onaylanmayan görevleri yeniden dağıtması gerekiyor. Ama maalesef çoğu zaman daha sistemin görev dağıtma tarihleri gelmeden mebbisteki arkadaşlar elini çabuk tutup önden dağıtıyorlar görevleri istedikleri kişilere. Artık sisteme dağıtacak görev kalırsa oda puanı düşük olana verir. (Sadece izlenim...)
Hocam ilin dağıtma yetkisi var ama yanlış bir bilgiyi düzeltmek isterim, görevler sistem tarafından puana göre otomatik dağıtıldıktan sonra biliyorsunuz onaylama süresi var. Kişi kendisine çıkan görevi onaylamazsa görevi boşa düşüyor. Bu şekilde 1 haftalık boşa düşen görevleri(izleyici,başkan,gözetmen) ildeki görevli elle dağıtmak zorunda. Örneğin haftaya oluşacak görevler bu Cuma günü öğretmenlerin onayına düşüyor, diyelim ki öğretmen çıkan görevi onaylamadı Cumartesi tekrar sistem başkasını görevlendiriyor ve onaylama istiyor bildiğim kadarıyla. İldeki yetkili ise sonraki haftanın pazartesi günü kalan boşlukları dolduruyor. Öğretmenlere çıkan görev onaylama süresinden önce kimsenin elini çabuk tutup görev dağıtması mümkün değil.

Son düzenleme:
Benim asıl anlatmak istediğim fakat anlatamadığım konu şu.
Bizler sisteme yeni dahil olduk.
1,5 senedir kurs açılmasını bekledik. Neyse...
Bu zamana kadar 2016 yılında 20, 2017 yılında 20 sınav alan arkadaşlarımız mevcut.
Buna da birşey dediğim yok.

Şimdi ben sisteme yeni girdim, Sistem de diyor ki senin puanın az haksızlık olmasın. Sana diğer arkadaşlarının puan ortalamasından arka planda puan ekleyeyim.
Buradaki durumu söyleyin bana.

Ben bunu dile getirdiğimde sınav peşine düşmüş oluyorum.

Arkadaşlar benim amacım kimin hakkı ise o alsın sınavı, ben girmediğim sınav için neden puan yansıtılıyor. Benim de puanım yüksekse bekleyeyim.

Şu an sınav sistemi başında olan mebbis çalışanlarının puanı en son gördüğümde 15bin di.
Sonuç olarak bu arkadaşlar girdikleri sınav puanı mevcut, ben ise girmediğim sınav puanı 1600 ken 8400.

ben 1 yıldır cezalıydım. cezam bittiğinden beri 8 haftadır üst üste sınav çıkıyor. sanırım yeni hesaplama yönetimi bu yüzden :) bence de gayet mantıklı. çünkü bu durumda ceza almış olmuyorum aslında. il ve ilçeden bazı kişiler de puanı kaç olursa olsun görev alıyorlar. ben görevler bize dağıtılmadan önce onların görevlendirilip kalanı puan esasına göre dağıttıklarını düşünüyorum

ne güzel arkadaşlar sizin sertifikanız varmış bende sertifika yok.ne zaman oluyor acaba eğitimler veya nerden öğrenebiliyoruz bu eğitimin ne zaman olacağını

"Görevlendirmeye esas puan" diye bir puan yok, varsa buyursunlar e-sınav ekranına yazsınlar.

* Görevlendirmeler puanı en düşük öğretmenden başlayarak yapılmaktadır.
** Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ucret/Süre)*100
yazıyor "E-Sınav Görevi İsteme Ekranı"nda.
Eğitimlerde bize puanın diğer normal sınavlardaki puanla beraber hesaplanacağı dolayısıyla diğer sınavlarda çıkma ihtimali az olsa da e-sınavda uygulama izleyici sadece sertifikalılar olacağı için normal bir öğretmene göre daha çok görev alınacağı söylenmişti. Öğretmenliğe yeni başlayanların puanının 0 değil ortalama puan olacağı da söylenmişti. Ama e-sınav ortalaması ayrıca alınacak gibi bir durumu ben hatırlamıyorum.

Gelelim e-sınavlardaki usulsüzlük meselesine. Usulsüzlük varsa ki öyle görünüyor sadece burada dillendirmeyip ilgili yerlere başvurmalıyız diye düşünüyorum.

Valla Hocam ildeki mebbiscileri arıyorum Hocam kurcalama diyorlar . Daha bugün arkadaşımın 9 bin puanı var ona görev çıktı . Resmi yollardan arayacağım hakkımı. Birşeyler döndüğüne düşünmeye başladım artık
Kurcalama demekle olmaz. Elbet kurcalayan birileri çıkar. ;)

Geri