E-posta adresim kullanılmış!

Kodla Büyü

El-Aziz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sabah posta kutusuna girmeye çalıştım, başkası tarafından kullanılmakta falan diye bir uyarı verdi. Neyse biraz uğraşıp girdim. Delivery Status Notification( failure ) diye mesajlar gelmiş. Gönderilmiş maillere baktım, benim mail adresimden 4-5 tane spam şeklinde mail gönderilmiş. Nedir bunun sebebi sizce? Şifremi değiştirmekten başka ne yapabilirim?

Peki nasıl olabiliyor böyle birşey? En az 10 yıldır aynı mail adresini kullanıyorum şimdi neden oldu? Android telefonumla bağladım, mail falan gönderdim acaba telefon vasıtasıyla mı ele geçirdiler

Aynı şifreyi başka sitelerde de kullanıyorsundur. Oradan bulurlar. Başka bir sitenin veritabanına erişti ise.

Bir kez benimde başıma gelmişti mailimi açtığımda başka yerde açık görünüyordu.Gizli sorumu ve şifremi değiştirmiştim, daha sonra bir sorun olmadı.

Hangi e-posta hesabınız acaba? (yahoo,gmail,mynet veya hotmail )
Bu hesabınızla bağlantılı bir sosyal paylaşım sitesi üyeleğiniz bulunuyor mu?

bote67' Alıntı:
Hesap hotmail hesabı. Ama işin ilginç yanı ne sosyal paylaşım sitesinde ne de forum vs gibi sitelerde o mail adresimle bağlantılı bir hesap yok. En azından öyle hatırlıyorum.

El-Aziz' Alıntı:
bote67' Alıntı:
Hesap hotmail hesabı. Ama işin ilginç yanı ne sosyal paylaşım sitesinde ne de forum vs gibi sitelerde o mail adresimle bağlantılı bir hesap yok. En azından öyle hatırlıyorum.
E-postanıza göndermiş oldukları zararlı kodlar içeren mesajlar olabilir ve/veya bu e-posta hesabınızla sahte sosyal paylaşım site üyeliği açmaya çalışabilirler.
:!:

Geri