e-okuldan fotograflı sınıf listesi

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARkadaşlar e-okulda bir sınıfın fotograflı sınıf listesini nereden açabilirim ?

oyle bi uygulama yok sanırım hocam,bilmiyorum daha doğrusu. bak simdi bende merak ettim...

Tüm fotoğraflarını görüntülendiği sıralı bir liste yok. Anca Resim ekle kısmından sınıflara göre resmi olanlardan listeletip tek tek açarak görünteleyebilirsiniz... Benim az önce bitti. Ohhh be....

Raporlar bölümünde; sınıf listesi alabiliyorsunuz, fotoğraflı olarak

Gezgin-®' Alıntı:
Raporlar bölümünde; sınıf listesi alabiliyorsunuz, fotoğraflı olarak

Dediğiniz kısmı ben göremedim. Öğrenci işlemleri ve kurum işlemlerine baktım orda yok. Ayrıca rapor listesi diye bir kısım var ordada raporlamalara ayit bir link yok????

öğrenci işlemlerine gelin. arama sayfası çıkacıktır hemen zaten. yazdıra basın. açılan pencereden fotoğraflı öğrenci listesini seçin. sanırım ulaşmak istediğiniz bu..

hacamat' Alıntı:
öğrenci işlemlerine gelin. arama sayfası çıkacıktır hemen zaten. yazdıra basın. açılan pencereden fotoğraflı öğrenci listesini seçin. sanırım ulaşmak istediğiniz bu..

Aynen bu şekilde hatırladığım kadarı ile; yazdır seçeneğine tıklamanız gerekiyor önce

Sorduğum soruyu e-okulu karıştırarak buldum ama zor oldu. Öğrenci işlemlerine girip orada yazıcı resmi üzerine tıklayınca rapor listesi açılıyor Rapor listesinde de altlarda Fotoğraflı Öğrenci Listesi var onu seçip sınıfı seçince tüm sınıfı resimleri ile birlikte getiriyor.

Re:

prentice' Alıntı:
Sorduğum soruyu e-okulu karıştırarak buldum ama zor oldu. Öğrenci işlemlerine girip orada yazıcı resmi üzerine tıklayınca rapor listesi açılıyor Rapor listesinde de altlarda Fotoğraflı Öğrenci Listesi var onu seçip sınıfı seçince tüm sınıfı resimleri ile birlikte getiriyor.
ilk defa fotoğraflı öğrenci listesi almak istemiştim ama arkadaşların bahsettiği yazıcı simgesi pasif durumda, yani tıklanmıyor. herkeste bu durum aynı mı acaba? sonraki günlerde düğme acaba aktifleşir mi?

Sanırım size o yetki verilmemiş hocam o yüzden. Okul şifresiyle girip yetkileri değiştirebilirsiniz.

enesaskar' Alıntı:
raporlar bölümünde var hocam. öğrenci künye defteri diye geçiyor.
işte ben o raporlar kısmına giremiyorum ki düğmem pasif olduğundan.
sanırım ozkansedef hocamın dediği gibi yetkim yok. ama nasıl olur, öğretmen kullunıcısı seviyesinden oraya sizler erişebiliyorsunuz ama ben erişemiyorum.. bu arada okul şifresini de bilmiyorum.
acaba okulum lise, bu yetki ilköğretim ya da lisede farklı mı ayarlanmıştır, nedir?...

:(

hocam okul şifresiyle giriyorum ben. öğretmen girişinde o bölümler olmayabilir.
valla okul şifresiyle girmeye o kadar alıştım ki, öğretmen giriş şifremi falan hatırlamıyorum bile :)

spring' Alıntı:
bu özelliği bilmiyordum yaa tesekkürler:)
biz öğretmenlerin bilmemesi normal de(çünkü "öğretmen kullanıcısı" yetkisiyle çıktı alınamıyor) idareciler de bilmiyomuş bu özelliği. sırf fotoğraflar için not defteri zorunluluğu kalktığı halde onca masraf edilip not defterleri bastırılıyor fotoğrafçılara. neyse, alın-verin ekonomiye can verin hesabı.. :)

Arkadaşlar E-Okulda Öğrenci Bilgileri Rapor Fotoğraflı Sınıf Listelerini daha önceden Export edebiyorduk şu an yok nasıl kaydedebiliriz bilen var mı?

öğretmen olarak girdiğimde yazıcı simgesi pasif. ne yapmalıyız

okul şifresi ile yönetici ekranından öğretmen yetkilerinde sınırlama vardır yetki güncellemesi verilirse açılır.

bogrt' Alıntı:
spring' Alıntı:
bu özelliği bilmiyordum yaa tesekkürler:)
biz öğretmenlerin bilmemesi normal de(çünkü "öğretmen kullanıcısı" yetkisiyle çıktı alınamıyor) idareciler de bilmiyomuş bu özelliği. sırf fotoğraflar için not defteri zorunluluğu kalktığı halde onca masraf edilip not defterleri bastırılıyor fotoğrafçılara. neyse, alın-verin ekonomiye can verin hesabı.. :)
?

Geri