e-okulda SEÇMELİ BİLGİSAYAR 2 saat

Kodla Büyü

Hacker

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İşitme engelliler ilköğretim okulunda görev yapıyorum ve son değişikliğe göre Daha önce e-okulda seçmeli dersler bölümünde "Bilişim Teknolojileri" olarak geçen dersimizin adı "SEÇMELİ BİLGİSAYAR" olarak değiştirilmiş. Seçmeli dersler arasında bilişim teknolojileri dersi yok ve yerine aşağıdaki gibi
seçmeli bilgisayar ( 1 saat)
ve
seçmeli bilgisayar ( 2 saat)

iki farklı seçenek sunulmuş. ancak Seçmeli bilgisayar (1 saat) i seçip kaydet desem bile sistem otomatik olarak seçmeli bilgisayar(2 saat olanı seçiyor ve kaydediyor. kısaca 1 saatlik seçmeli bilgisayar dersi seçmemi kabul etmiyor.

acaba diğer normal okullardada durum böylemi?

yoksa dersimiz tekrardan 6-7- ve 8. sınıflardada 2 saate mi çıkarıldı?

ben görme engelilerde çalıştım (görevlendirmeli olark) orada 2 saat ti zaten ders yani engelli okullarında bir saate düşmedi diye biliyorum.

Hocam 4-5 lerde 2 saat ama 6-7-8 lerde 1 saat olması lazım. Ders saatlerinde herhangi bir değişiklik olmadı. Belki sistemden kaynaklanan bir hatadır..

ozkanozgumus' Alıntı:
ben görme engelilerde çalıştım (görevlendirmeli olark) orada 2 saat ti zaten ders yani engelli okullarında bir saate düşmedi diye biliyorum.

bende öyle biliyordum ancak geçen dönem özel eğitim genel müdürlüğünden alınan bilgiye göre e-okul neye müsade ediyorsa o şekilde devam edileceği konusundaydı ve özel eğitim okulları için e-okul ayarlanmamıştı. Bu dönem özel eğitim okulları için tekrardan e-okulda düzenleme yapılmış ve sonuç böyle sanırım.

buna göre arkadaşalrında bahsettiği gibi normal ilköğretim okullarında herhangi bir değişiklik yok dersin adı bilişim teknolojileri ve 4-5 ler 2 saat, 6-7-8 ler 1 er saat şeklinde devam ediyor.
ilgilenenlere teşekkürler.

İlköğretim genel müdürü bilgisayar dersinin gereksiz olduğunu, şuraya tıkla buraya tıkla denilerek bilgisayarın öğretilemeyeceğini söylemişti. Bilgisar dersini kaldırmak gibi bi düşünceleri varmış. Bilgisayar öğretmenleri çok değerli öğretmenlermiş ama okulda başka işler için kullanılabilirlermiş... :shock:

Bu sene 6-7-8- lerde işlediğim derslerden ne bişey anladım. Ne de bir tad aldım. Komik bir şekilde öğrenciler yoğun bir trafikle laba girip çıkıyorlar. Ne zaman konu anlattığımı ben bile anlayamıyorum :(

Keşke sadece ilgili öğrencilerin dersimizi seçmesini sağlayabilseydik. her sınıfın yarısı dersle ilgili değil. Ben de sınıfta bırakıyorum onları. Yarısı da Labta. Müdür beye iki seçmeli dersi paylaşımlı olarak seçebilirmiyiz diye öneri götürdüm. Yani aynı saatte sınıfın yarısı bilişim, yarısı başka seçmeli ders işlese süper olur.

yakında eski adıyla bilgisayar yeni adıyla bilişim dersini de kaldıracaklar hocam bakalım neler olcak daha

seyma' Alıntı:
İlköğretim genel müdürü bilgisayar dersinin gereksiz olduğunu, şuraya tıkla buraya tıkla denilerek bilgisayarın öğretilemeyeceğini söylemişti. Bilgisar dersini kaldırmak gibi bi düşünceleri varmış. Bilgisayar öğretmenleri çok değerli öğretmenlermiş ama okulda başka işler için kullanılabilirlermiş... :shock:

:eek: :eek: :eek: :shock: :shock: :shock: :x :x :x

Biz ne olacakmışız, memur mu?

okul müdürümüze bilgisayar öğretmeni var diye bilgisayar dersini seçmek zorunda değilsiniz seçmeyin de başka seçmelei dersleri seçin dedi.. Bilgisayar öğretmenine de okulda görev çook dedi :)

bilgisayar dersi okul yönetimine bağlı olrak sınıflara göre dağıtılıyor. mesela bazı okullar 4- 5 bazıları 4-5-6-7 seçebiliyorlar.

bilgisayar öğretmenine okulda iş çoookk. maşallah teknik servis gibiyiz :D

Re:

acustic27' Alıntı:
Allah allah iyi hepimizi görevden de alsınlar... :x
burdaki tabloda bilgisayar 4-5 lerde 1 saat görünüyor. ama bizim okul idaresi e-okul da 4-5 lerde bilgisayarın otomatik olarak 2 saat göründüğünü 1 saat seçilemeyeceğini söylüyorlar. var mı bu konuda bilgisi olan

Herkes bir şeyler söylüyo.Arkadaşlar yapmayın bilgisayar çağındayız nasıl bilgisayar dersini kaldırırlar.Dyned diyor thinquist midydi o var en önemli öğretmenler biziz.Sayımız az olduğu için seçmeli ders yapıyorlar.Bilgisayar öğretmeni açığı çok var çünkü.

4-5 lerdeki 1 saat 2 saat olayını ben sonuç olarak şöyle anladım. şimdi bi okulun e-okulundan okulun tümünün ders programları giriliyo. birde bilsa dan ders programlarının ayarlaması yapılıyor. bilsadan istediğin dersi istediğin saat seçebilirsin. mesela bi sınıfa 10 saat bilgisayar dersi yazabilirsin. sistem mebden herhangi bir kontrol almadığı için hata vermez. ancak e-okul a okulun tüm sınıflarının ders programını girerken meb in kuralları işler. ve benim karşılaştığım olay gibi olur ; 4-5 lere 1 saat bilgisayar dersi seçilmez. Eğer siz 4-5 lere 1 saat derse giriyorsanız burada bi usülsüzlük var demektir. ya okul idarecileri e-okula ders programlarını girmediler. ya da 2 saat yazdılar ama o derse başka birisi giriyor yada giriyor gibi görünüyor. bence başka türlü açıklaması yok 4-5 lere 1 saat giriyorum demenin

Geri