e-okula resim ekleme

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

nescel

Aktif Üye
arkadaşlar e okulun resimlerini istenilen boyuta nasıl getirdiniz ve e-okula nasıl eklediniz uğraştım ama hata verdi bilinlir lütfen cevap yazsın!!!!!!!!!!!

gadvin i denedim photoshop u denedim paint i denedim ama olmadı lütfer yardım!!!!!!!!!!!!!!!

nescel' Alıntı:
gadvin i denedim photoshop u denedim paint i denedim ama olmadı lütfer yardım!!!!!!!!!!!!!!!

hocam fotoshopta resimlerin boyutlarını 105*120 ayarlayın.

küçültme programlarıyla dosyanın boyutunu küçültün.

e-okulu açın.kurum ilşemlerinden di galiba resim işlemlerine girin.sağdan sınıf seçin.yanındaki kutudan resmi olmayanları seçin.liste gelecek.her öğrencinin isminin yanında klasör simgesi var.tıklayıp çıkan pencereden gözattan öğrenci resminin yolunu gösterip kaydedin ve öğrencinin resmimin ekranda görünmesi gerek.bu kadar.

microsoft oficce içerisinde Pictur maneger programı ile seri halde bütün foları tek tıklama ile 105x120 yapıp. yükleyebilrisiniz.
Ancak boyutların düşmesi yeterli degil. Çünkü dosya büyüklüğü 10 KB üzerinde olursa e- okul yine kabul etmiyecektir.
Bunu için fotoların çekiminde yüksek çözünürlük bizim işimize yaramıyacaktır.
bu durumda dosyamızı gif e çevirip tekrar jpeg yapmamız gerekebilir.

iras.exe diye resim küçültme proğramı var.Onu aç.5 KB'ya kadar ototmatik küçültür,istediğin yeren de resmi kesersin.

arkadaşlar Macromedia Fireworks ile yaptım ben yaklaşık 700 foto bir saatimi aldı ama herbirisi 105*120 ölçülerinde ve 5KB den az oldu. geçen yıl en fazla 5KB idi bu yılda ona göre düzenledim resimleri.

Photopta gif olarak kaydet çıkan pencereden web seçeneği seç sende oluyor hocam

hocam ben geçen yıl , photoshop da yapmıştım...

resimleri photoshopta açıp;

File 'dan save for web olarak kaydedebilirsiniz, ordan boyutunu da istediğiniz şekildeayarlayabilirsiniz.

photoshoptan actions atayarak işini daha kolay halledebilirsin.
Ben geçen sene o şekilde yapmıştım. Çok kısa sürdü.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri