Fatih Sistem Odasındaki Güç Kaynağı Habire Hata Veriyor

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar elektirk hattından mı yoksa UPS ten mi bilmiyorum ama
Fatih sistem odasındaki güç kaynağı gün aşırı kendini kapatıyor (kırmızı ışık yanıyor ve biip sesi geliyor)
gidip ortadaki reset tuşu ve sonrasında açma tuşuna basınca yeniden normal çalışıyor
ama her gün gidip bu ups ile uğraşmak can sıkıcı

nedeni ya da yapılabilecekler hakkında fikri olan var mı acaba niye böyle yapar?

Merhabalar , güç kaynağının aküleri bitmiş ve akülerin değişmesi gereklidir. Akü için ödenek gelmediği için güç kaynağını devre dışı bırakıp sistemi 3'lü prizle elektrik şebekesine doğrudan bağlayın hocam. Son etaplarda zaten güç kaynağı alt yapıya dahil edilmiyor.

Hocam pys'ye yazın sorunu cozuyorlar. Ben pysye yazdım geldiler

Biz de böyle yaptık. Altyapı sorumlusu arkadaş böyle yapmamızı söylemişti.

ups lerin üzerinde bypass anahtarı olur. ups kapatıp bypass ile şebekeyi direk çıkışa verebilirsiniz

Cihazların bu yıl garantisi doluyor ama okula wpn bağlanmadı. Boşa yatırım

hocam bizde yok ama ben ups lerle ilgili genel yazdım. ya ön tarafında yada arkasında oluyor genelde

Faz 2 güç kaynağını nasıl direk fatih ağ alt yapısı elektriğine bağlayacağımızı bulamadım

aküler öldü hocam.
innova diye bir firma ile anlaşma imzalandı.
https://fatihpys.eba.gov.tr/ 'dan talep oluşturun.
gelip bakmazlarsa bir elektrikçi çağırıp güç kaynağını bypass etsin.
elektrik işine bizim çok girmemiz lazım.

İnternet olmayiınca bekleyecek vakit yok Hocam. Arıza kaydı işimize yaramiyor bu yüzden. Kabloları güç kaynagindan çıkarıp uygun şekilde kabinetteki prizlere taktik. Çalışıyor.

Güç kaynağı arızası, sözleşme kapsamında yok. Teknik Şartnamede, Güç Kaynağını devre dışı bırakıp; cihazları doğrudan, çoklu prize bağlayın deniliyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Güç kaynakları devre dışı bırakılmış
Yetkili öyle söyledi bana
Siz de devre dışı bırakın kullanın hocam

hocam geçen sene mart ayında Sistem odasındaki UPS kutusunun içindeki akü sistemini kendim değiştirdim tanesini o zaman 450 tl den almıştım
15 cm yükseklik 20 cm en 30 cm genişlik pilin yatağı 6 adet üzerindekiler
6 adet 12 v 12 amper saatlik akü bağlanmış Kablolamayıda yeniden yapmanızda fayda var

Faz 1 olduğundan garanti yok kendi başımızın çaresine bakacaz artık yada dedikleri gibi servis dışı bırakılacak ups öyle kullanmaya devam edilecek

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (3).jpeg
    129.2 KB · Görüntüleme: 76
  • WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (2).jpeg
    139.7 KB · Görüntüleme: 77
  • WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16 (1).jpeg
    89.4 KB · Görüntüleme: 72
  • WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 09.33.16.jpeg
    95.2 KB · Görüntüleme: 81
Faz 1 ve Faz 2 tahtalar ve altyapılarının servis desteği için innova bilişim firması ile anlaşıldı. 12 Ocak tarihinde. Arıza kaydı bırakabilirsiniz. Fakat UPS Ler garantiye girmiyor. Onun yerine gelip parafudr takıyorlar.

fiyat ne çıkardılar, malum faz2'lerin kullanım süresi 10 yılı geçti. haliyle akü bitmiş. okul ödeme taraftarı değil, ancak fiyat öğrenirsek
Ücret almadılar diye biliyorum hocam. Akıllı tahtaların tamiri için bi meslek lisesi ile anlaşılmıştı o zamanlar

Geri