E-Okul Toplu Resim Yükleme

Kodla Büyü
Ekli dosyayı görüntüle 61534 E-okul resimlerini Robores, Eokul foto gibi programlarla (yapanların eline sağlık) hazırlıyoruz ama resimleri e-okula yüklemek tam bir eziyet ya da ben çok tembelim :) 8 sınıflık okulun (ki bu çok küçük bir okul) resimlerini tek tek yükledikten sonra, ben çektim başkası çekmesin (aslında ben çektim bir daha çekmeyeyim :) ) diye programı hazırladım. Yardım kısmında programın kullanımı anlatılmıştır. Program ilkokul ve ortaokullar içindir. Faydalı olması dileğiyle.

Düzeltme: Giriş sayfası mebbis olarak değiştirildi. Mebbis girişi yaptıktan sonra e-okul kullanıcı adınıza sağ tıklayıp aç derseniz e-okul açılacaktır. (Kullanıcı adınıza tıkladığınızda yeni sayfada açmaya çalışabiliyor)
Hocam resim yükleme ekranına kadar geliyorum. Resmi de alıyor ama biraz bekleyip şu hatayı veriyor. Sheets("Anasayfa").WebBrowser1.Document.getElementById("IOMToolbarActive1_kaydet_b").getElementsByTagName("img")(0).Click. Ekranda çıkan hata kodu 424

Düzeltme: Sanırım hata e-okuldan kaynaklanıyor. Çünkü kendim yüklemeye çalıştım fakat zaman aşımına uğruyor e-okul. Kodlarla ilgisi yok gibi. Resim ekle yerine hızlı resim ekle yapılsa daha iyi gibi. Hızlı resim ekle çalışıyor şu an.

Son düzenleme:
E-Okula resim yükleme neden bu kadar zor. Yokmu Bakanlıkta bu iş ile ilgilenen tanıdık? Neden mebbis, E-Okul sürekli zorlaştırıcı sistem üzerine kurulur. Sosyal medya platformlarında insanlar günde milyonlarca resim video yükler, hiç sorun olmaz. Tamam orası başka kişisel bilgilerin olduğu ülke çapındaki öğrencilerin resmlerinin olduğu güvenliğin üst düzeyde olduğu bir sistem. Ama yinede kolay olması lazım.

Sheets("Anasayfa").WebBrowser1.Silent = True

Hocam kolay gelsin, bu hatayı veriyor

Office 2016 hata veriyor.

upload_2021-11-19_10-19-59.png

Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Şöyle bir sorum olacak, dosya adı öğrenci numarası olması gerekiyor bunun için kolay bir yol var mıdır? Her dosyaya teker teker isim vermek mi gerekiyor?

Allah Razı olsun hocam bu sabah 358 fotoğrafı sizin program ile yükledim. Çok makbule geçti. Allahım işlerinizi rast getirsin.

Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Şöyle bir sorum olacak, dosya adı öğrenci numarası olması gerekiyor bunun için kolay bir yol var mıdır? Her dosyaya teker teker isim vermek mi gerekiyor?
Hocam eokul foto uygulamasını kullanarak çekiyorum fotoğrafları. Her fotoğrafta öğrenci numarasını soruyor ve dosya adı olarak ayarlıyor.

Bende de hatalar verdi geçmiş mesajlarda hocamız hataların çözmünü anlatmış o mesajlara bakarak çözdüm.

Her bir sınıfı ayrı klasör yaptığımda sıkıntı çıkıyor. O yüzden tüm fotoğrafları tek bir klasörden (excel dosyasının yanındaki resimler klasörü) yüklenecek şekilde ayarladım. Giriş sayfası olarak ister mebbis, isterseniz eokulu kullanabilirsiniz. İlk sayfadaki dosyayı tekrar indirip deneyebilirsiniz.

en son fotoğrafı yükledikten sonra hata veriyor
Sheets("Anasayfa").WebBrowser1.Document.getElementById("IOMToolbarActive1_kaydet_b").getElementsByTagName("img")(0).Click

çözüm önerisi olan var mı?

Tel dan çekerek bu uygulama ile yükleyebilirsin ama toplu yüklemek istersen macro yu dene

Ekli dosyalar

• IMG_20220106_094627.jpg
    IMG_20220106_094627.jpg
    25.7 KB · Görüntüleme: 20
Emeğine sağlık hocam. Fakat şuan dosya indirilemiyor. Tekrar yüklerseniz memnun olurum.

Resim yükleme yetkiniz yoktur hocam. Resimleri sadece idare yükleyebiliyor diye biliyorum.
e okul toplu resim yükleme programı çalışıyor mu?
Deniyorum ama fotoğraf yükleye basınca SINIF/ŞUBE isimleri sürekli değişiyor, yani 5A seçiyorum yükle diyorum, otomatik olarak 5b-5c-5d.. değiştirerek ama 5a içindeki resimleri değiştirmiyor, sorun ne olabilir?

Geri