e-okul sistemine giriş problemi

Kodla Büyü

frezmb

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Anasınıfındaki bilgisayar e-okul.meb.gov.tr adresine giriyor ama kullanıcı adı ve şifre yazınca yine aynı giriş ekranı geliyor.

Sayfanın altında yazan nota göre (Sorunsuz Kullanım için bu tarayıcının script özelliklerinin açık olması gerekmektedir. Sistem özellikleri uygun değilse, üsteki form aktif olmayacaktır.) bi ayar çekmek lazım ama nereye?

İnternet seçenekerinden bişeyler denedim.Ayarları sıfırladım ama olmadı. Yardım ederseniz çok mutlu olacağım..

Herkese iyi çalışmalar..

Hocam tarayıcı olarak internet explorer kullanmanız gerekiyor. Eger tarayıcınız i.e. ise o zaman şifre yazarken dikket edin (Caps lock) açık olabilir

ŞİFRE ALT GRUBA AİT İSE BOŞYERE UĞRAŞMAYIN GİREMEZSİNİZ SİFRE DE SORUN VARMIŞ SADECE KURUM ŞİFRESİ GİRİLE BİLİYOR
ALT KULLANICI ŞİFRELERİ YENİDEN DÜZENLENECEKMİŞ GENEL BİR SORUN YANİİ

klas1971' Alıntı:
ŞİFRE ALT GRUBA AİT İSE BOŞYERE UĞRAŞMAYIN GİREMEZSİNİZ SİFRE DE SORUN VARMIŞ SADECE KURUM ŞİFRESİ GİRİLE BİLİYOR
ALT KULLANICI ŞİFRELERİ YENİDEN DÜZENLENECEKMİŞ GENEL BİR SORUN YANİİ

Ben 3 gün önce okulda 25 öğretmen arkadaşa alt grup şifresi verdim; hepsi takır takır kullanıyorlar.. Hatta ilköğretim bölümü notlarını yazdı; ara karnelerini bile çıkardık. Bugün ise e-okul hakkında okulda seminer bile verdim...

Evet alt grupları tanımladım ve okuldaki arkadaşlar bu hafta yoğun bir şekilde bilgi girdiler hiç bir problem yaşanmadı. Büyük ihtimalle java problemi

arkadaşlar bilgisayar dersinde sınav yapmıyoruz ve proje falan vermiyoruz diye biliyorum ben fakat bana e okul için kullanıcı adı ve şifre verdiler.sanırım oraya sınav tarihlerini girecekmişiz fakat sınav yapmıyorum.şimdi ben oraya o tarihleri girmesem ne olur........
e- okul hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Aynı sorunu bende yaşamıştım hatta formada yazdım bu konuyu ama arkadaşlarla birlikte herşeyi yaptık ama nafile ? Makinaya güzelce bir format atınca sorun çözüldü

:!: Arkadaşlar E-Okul' a sorunsuz girebilen var mı :?:
Sistem sürekli kilitleniyor, hata veriyor. :x

Valla sistemde bi yoğunluk var...herkes işlemleri son güne bıraktı...Ne olacak bilmiyorum...ben bu aralar günde 4-5 saat e-okulda sörf yapıyorum hadi hayırlısı bakalım:)

mumy81' Alıntı:
arkadaşlar bilgisayar dersinde sınav yapmıyoruz ve proje falan vermiyoruz diye biliyorum ben fakat bana e okul için kullanıcı adı ve şifre verdiler.sanırım oraya sınav tarihlerini girecekmişiz fakat sınav yapmıyorum.şimdi ben oraya o tarihleri girmesem ne olur........
e- okul hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

arkadaşım bizler sınav tarihi proje, performans notları vermiyoruz.
bize verilen şifreler davranış notu girmemiz için
6,7,8 . sınıflarda davranış notlarına her öğretmen not veriyor onların ortalamaları karneye yansıyor ve seviye belirleme sınavında %5 etkisi oluyor. o nedenle şifremiz var. seçmeli dersin sınavı olmaz. davranış notunu ver. idare illa da sınav derse ilköğretimdeki seçmeli derslerden sınav olmayacağına dair yazıyı söylersin. bulamazsan ben gönderirim sana o yazıyı.

Amisos' Alıntı:
:!: Arkadaşlar E-Okul' a sorunsuz girebilen var mı :?:
Sistem sürekli kilitleniyor, hata veriyor. :x

Türkiye deki tüm öğretmenler aynı site üzerinden giriş yapmaya çalışıyoruz hocam. elbetteki kilitlenecek. ben müdüre de ilçe milli eğitime de söyledim. size de söyleyeyim.
karneleri zamanında vermek istiyorsanız otursun öğretmenler okul programına da notlarını girsinler. ayın 15ine bu sistem kilitlenir kimse birşey giremez karne filan alamayız diye. müdüürm uygulamaya koydu. ilçe milli eğitim de okullara yazı gönderdi. bizim burda sadece e-okula değil bilsaya da notlar giriliyor. bu sistem yakında felç olur.

herkes e-okuldan değilde il il ayrı sayfalara girselerdi. nolcak bir sürü paraları va nasılsa. alacaklardı 81 tane host yükleyeceklerdi her birine. sonra girecekti herkes kendi ilindeki e-okula ardından da bakanlık veritabanlarını birleştirecekti. hem daha sorusuz girilirdi. hemde daha iyi olurdu. yani benceeee

valla arkadaşlar şu anda bil başında bütün saçlarım havada e- okulun gelmesini bekliyorum çıldırmak üzereyim Allahtan not girmiyoruz sınıf öğretmenliği olanlar öğrencilerin okumuş olduğu kitapları girmek zorundaymış ya iki kitap bilgisi giriyorum sistemden çıkıyo kafayı yemek üzereyim

Arkadaşlar Son haftaya not girişini bırakmak diye bir durum söz konusu değil.
1.-2. sınavlar bitmiş 3. sınavlar olacak e-okul diye birşey icat oldu. Haliyle öğretmen arkadaşlarımız da 3 sınav notunu + proje + performans + okunan kitaplar + davranış notlarının hepsini birden girmek zorunda kaldılar. Sonuçta olan oldu.
İşini son haftaya bırakıyor diye bazı öğretmen arkadaşlar meslektaşlarını eleştirmeye başladılar. ______ :(
PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ ZATEN. Sistem oturmadan son haftalarda bu kadar yük bindirilirse doğal olarak sistem kilitlenir belki de GÖÇER.

mrsduzcelee' Alıntı:
herkes e-okuldan değilde il il ayrı sayfalara girselerdi. nolcak bir sürü paraları va nasılsa. alacaklardı 81 tane host yükleyeceklerdi her birine. sonra girecekti herkes kendi ilindeki e-okula ardından da bakanlık veritabanlarını birleştirecekti. hem daha sorusuz girilirdi. hemde daha iyi olurdu. yani benceeee
Zaten 80 den fazla server ile çalışıyolar hocam dediğiniz biraz kulağı tersten göstermek olurdu..

Bugün(cuma) saat 11.00 itibari ile E-OKULa bağlanıp işlem yapabilen var mı? :?

e-okul giriş sistemini aktif hale getirmek için;
1-explorer sayfası açınız
2-araçlar
3-internet seçenekleri
4-Gizlilik
5-En altta sağda ayarlar kısmına giriniz.
6-İzin verilecek Web sitesi yazan yere " e-okul.meb.gov.tr" yazıp ekle tuşuna basınız.
7-tamam deyip çıkınız.
8- yeni explorer sayfası açıp ilgili siteye giriniz
9-gerekli yerlere bilgileri yazıp öğrencinin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

sorularınız için : ultrakabus@hotmail.com

saygılarımla :+1:

Geri