E-okul seçmeli not girişi

Kodla Büyü

vedat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu yıl seçmeli dersler notla değerlendirilecek deniliyordu. eokul bir süredir kapalı. bugün açılmış ama seçmeli ders not ekranı yok. seçmeli dersler öğrenciye tanımlı, öğretmene tanımlı ders programıda yapılmış fakat not girişi yok.sadece benim dersim değil bütün seçmeliler aynı durumda müdür yardımcısı bir bak eokula dedi sorunda görünmüyor. Diğer okullarda aynı durumda mı?okula ait ekranda da not girişi yok bizim okulla ilgili bir sorun mu yoksa sizlerin okullarda da mı böyle.

Bizde aynı. Öğretmenlere seçmeli dersleri atayacak bölüm yok e-okulda. Doğal olarak ta not girme ekranı da yok. Bizde beklemedeyiz.

takip

ne sıanv tarihi ne not girişi yapamadım bende, şu son güncelleme sonrası düzeltirler diye bekledim ama yine aynı, acaba yöneticilerin mi yapması gerekiyor e okuldan bi tanımlamalar, atamalar bilemedim.

aynen 2 hafta bekledik güncelleme sonrası düzelir diye değişen bir şey yok 7. sınıflarda not giremesem de sınav yapayım diyorum eğer not girişi açılırsa girerim yoksa en azından değerlendirme yapmış olurum. not olunca öğrenci biraz daha asılıyorlar işe yoksa notsuz sallamıyorlar.

tecrübeli bir müdür yardımcısına danıştım. bende müdür yardımcısıyım bu arada
dedi ki öğretmenler etkinliklerini yapıp beklesin. notları hazırda bulunsun yani. ilköğretim kurumlar yönetmeliğinde en az 2 en fazla 5 etkinlik deniyormuş.
bende öğretmenlere dedim 2 etkinlik yapın dönem sonuna kadar. beklemede kalın. e-okul aktif olunca haber ederim

Mesela Matematik dersi için Öğretmen not girecek ama öğrenci isimleri yeşil olarak görülüyor. Yukarısında ise "Yeşil ile gösterilmiş öğrenciler ders programına göre seçmeli ders kredisini tamamlamayan öğrencilerdir!" uyarısı çıkıyor. Sanırım sistem daha güncelleme yapamadı.

namikc' Alıntı:
Mesela Matematik dersi için Öğretmen not girecek ama öğrenci isimleri yeşil olarak görülüyor. Yukarısında ise "Yeşil ile gösterilmiş öğrenciler ders programına göre seçmeli ders kredisini tamamlamayan öğrencilerdir!" uyarısı çıkıyor. Sanırım sistem daha güncelleme yapamadı.
Hocam bunun sistem güncellemesi ile alakası yok öğrenciye seçmeli ders tanımlanmamış. Nakil gelmişse vs. bu tip sıkıntılar oluyor yada idareciniz seçmelileri hiç tanımlamamış.
Yapılacak olan:
1- e okul kurum işlemleri
2- Ders işlemleri- Öğrenci seçmeli ders belirleme
3-Öğrencini bulunduğu sınıfı seçin aşağıdan seçmeli dersi seçip listele deyin
4-Çıkan listede öğrecinin ismini bulup dersi seçmeniz yeterli olacaktır.

Aynen Hocam idarecimiz 8. Sınıfların seçmeli derslerini girmemiş. Teşekkür ediyorum

e okulda seçmeli ders için sınav tarihi ve not girişi açılmış arkadaşlar bilginize

secmeli ders atamadıysanız kesinlikle not girisi olmuyor.Bizde bir ögrenci yabancı dil 1 almış sınıfın diger ögrencileri almamış gözüküyordu.o yuzden secilemiyordu bende sec dil 2 atadım ona.onu yaptıktan sonra not girisi oldu.Ne manyak bir sistem...e-okul kafayı yemiş resmen... :mrgreen:

ben 8.sınıflara yazılı yapacağım arkadaşlar yani bunu illa performans değerlendirme yani uygulama yapmak zorunda değiliz galiba çünkü yönetmelikte sınav yapılması diyordu ben de onun için 8.sınıflara yazılı sınav yapmayı düşünüyorum.7.sınıflara da excel ile ilgili uygulama sınavı yapacağım

arkadaşlar 7. sınıflara sınav tarihi girmek istediğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum. Siz girebildiniz mi sınav tarihi?
"SEÇMELİ BİLİŞİM TEKNOLOJILERİ VE YAZILIM için tanımlanacak Sınav tarihinden büyük veya bu tarihe eşit Sınav tarihi var! "

can61' Alıntı:
namikc' Alıntı:
Hocam bunun sistem güncellemesi ile alakası yok öğrenciye seçmeli ders tanımlanmamış. Nakil gelmişse vs. bu tip sıkıntılar oluyor yada idareciniz seçmelileri hiç tanımlamamış.
Yapılacak olan:
1- e okul kurum işlemleri
2- Ders işlemleri- Öğrenci seçmeli ders belirleme
3-Öğrencini bulunduğu sınıfı seçin aşağıdan seçmeli dersi seçip listele deyin
4-Çıkan listede öğrecinin ismini bulup dersi seçmeniz yeterli olacaktır.
Hocam ben de 5 ve 6 larda yeşil görünen öğrencilere not giremedim, hatta onlar yüzündendir diye tahmin ediyorum bazı şubelerde hızlı not girişini kaydetmiyor. Sizin bahsettiğiniz gibi sorunu ben de buldum ve idareci şifresiyle giriş yaptım, yeşil görünenler hep nakil gelenler. Bu nakil gelenlere bu senenin seçmeli dersleri atanmış ancak sıkıntı şu; okulun şu anki öğrencileriyle nakil gelenlerin geçen seneki aldıkları seçmeli dersler aynı değil. Örneğin; bu nakil gelen çocuk geçen sene spor etkinlikleri almış, sınıftaki diğer tüm öğrenciler bilim uygulamaları almış vb. veya din dersini sınıftaki çocuklar geçen sene seviye 1 almış bu sene seviye 2 alıyorlar ama bizim nakil gelen çocuk geçen sene seviye 1 almadığı için sistem seviye 2 seçtirtmiyor vb. İdarecilerin ne yapması lazım, sorunu çözmek için çocuğun gerçekte almayacağı ders mi seçecekler? O zaman da başka sıkıntılar çıkmaz mı?

o dersin seviye birine kaydedilecekler zaten öğretmen atrken seviye 1-2-3 aynı öğretmen atandırıyor.sıkıntı olmaz .

Arkadaşlar e okulda son güncellemeler sonrası not girişinde bazı öğrencilerin isimleri yeşil ya da sınıfın tamamı yeşil renkte vurgulanmış ve not girişi yapılamıyor. Şöyle bir açıklama var:

Yeşil ile gösterilmiş öğrenciler ders programına göre seçmeli ders kredisini tamamlamayan öğrencilerdir!

İdareci şifresiyle girip 2014-2015 öğretim yılı seçmeli dersleri bölümünü açıp sınıf seçip öğrenci seçktikten sonra öğrenciye sçemeli dersler işaretleniyor ama kaydet butonu aktif değil.

Acaba bu öğrenciye seçmeli ders tanımlaması başka bir yerden mi yapılıyor? ço kdetaylı incelemedim , idarecimize bıraktım açıkçası işi ama yine de not giremediğim için mağdur olan ben oluyorum, çözüm arıyorum.

kurum işlemleri-->ders işlemleri-->Öğrenci seçmeli ders belirleme ekranı -->sınıf/şube seçip seçtiği dersi listeliyoruz ordan seçip kaydediyoruz.

seçmelide not girilebiliyor arkadaşlar, bütün işlerimlerin doğru yapıldığından emin olun yeterki, öğretmen atamayı unutmuş olabilirsiniz.

tahtakama' Alıntı:
Arkadaşlar e okulda son güncellemeler sonrası not girişinde bazı öğrencilerin isimleri yeşil ya da sınıfın tamamı yeşil renkte vurgulanmış ve not girişi yapılamıyor. Şöyle bir açıklama var:

Yeşil ile gösterilmiş öğrenciler ders programına göre seçmeli ders kredisini tamamlamayan öğrencilerdir!

İdareci şifresiyle girip 2014-2015 öğretim yılı seçmeli dersleri bölümünü açıp sınıf seçip öğrenci seçktikten sonra öğrenciye sçemeli dersler işaretleniyor ama kaydet butonu aktif değil.

Acaba bu öğrenciye seçmeli ders tanımlaması başka bir yerden mi yapılıyor? ço kdetaylı incelemedim , idarecimize bıraktım açıkçası işi ama yine de not giremediğim için mağdur olan ben oluyorum, çözüm arıyorum.

Bizde de aynı sorun var arkadaşlar 2014-2015 öğretim yılı seçmeli dersleri bölümünü açıp sınıf seçip öğrenci seçktikten sonra öğrenciye sçemeli dersler işaretleniyor ama kaydet butonu aktif değil öğrencilere seçmeli ders belirleme kısmından seçtik ama not giremiyoruz

5-6 larda ders seçmeli değil ama yine de yeşil renkli çıkıyor öğrenci isimleri ve not giremiyorum been :!:

Geri