e-okul .....resim boyutunu küçültme

Kodla Büyü

zaim

Site Gezgini
ya arkadaşlar ben bu e-okul için öğrenci resmi ekleyeceğim ama 10Kb den fazlasını almıyor picture manageri kullandım olmadı :cry: başka bir program buldum o da teker teker küçültüyor yani hepsi birden olmuyor bir bilgisi olan var mı ? :roll:

Hocam resim küçültmenin kolay yolu image resizer programıdır.

programı kurdutan sonra farenin sağ tuşuna eklenecektir.(Masaüstünde veya başlat programlarda arama)

resimleri seç farenin sağ tuşuna bas---image resizer---bas ve istediğin boyuta getir.İşte bu kadar.Hepsi aynı boyuta gelecektir.

Resimleri küçültmen 20 saniyeni alır :D

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Photoshop, Picasso veya Paint

Kardeş yukarıdaki programlaradn birisinde yapabilirsin ama bence en güzeli ve hızlısı photshop programı bu program ile 2 dakika 20 tanesini bir den çevirirsin. bende birisi geçen getirmiş hemen çeviri verdim boyutalrıın felan kolay gelsin.

Çok basit bir program olan irfanwiev de bu işi kolaylıkla ve kısa sürede yapıyor... 100 photo 2 dk. bile sürmüyor... :wink:

o programı kullanmadım hocam haklı olabilirsiniz. bu program işimi gördü. resim çözünürlüğünü değiştirmek yetmedi resimlerde kaliteyi de düşürmem gerekti 10kb kısıtlaması yüzünden ve bu rporam sayesinde kısa sürede hallettim tüm resimleri.Tekrar söylüyorum iddiam yok programı ben yazmadım ya reklamını yapayım:)
sizin dediğinizi de bulup indirim...paylaşım için sağolun..

Hayat hocam image resizer i buluıp indireyim demişin başını biraz kaldırsan yukarda göreceksin :) uzaklarda arama bence :) bu konunun acılıs amacı o programdı zaten :)

hıııııı tmm. utanmana gerek yok. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp :)

Bence en güzeli photoshop ama bazı temel biligileri bilmek gerekiyor. 1 resim için gerekli küçültme ve export işlemini bir action olarak kaydedttikten sonra 2 tıkla her resmin istenilen yerini istenilen boyut ve büyüklüğe getirmek mümkün.

bu yazıları iki veya üç defa okudum, üyeliğimi 2 hafta önce yapsaydım acaip rahat edecekmişim. Saatlerimi aldı.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler. :)

Arkadaşlar image resizer programını ekleyen benim..... ama eklediğimde e-okul resim işlemlerine başlamamıştım.Dolayısıyla duruma tam hakim değildim.Program istenince bende hemen koydum..

Biraz yavaş bir insan olduğumdan e-okul girişlerini cuma günü yaptım. :mrgreen: (6 sağlam öğrenci 1 okulu 1 günde bitiriyor arkadaşlar :) )

gördümki hakikaten yamuk çıkıyor.Fotoğraf makinesiyle dik olarak çektiğinizde bi kısım düzgün.

Sonuç olarak photoshopla devam ettim..e-okul girişlerine daha önce başlamış olsaydım, photoshop için action hazırlanmasını eklerdim ve sizde uğraşmamış olurdunuz..

kendimi suçlu hissettim şimdi :(

Arkadaşlar birisi şu photoshopta 2 dk da yapılan küçültme işlemini 2 dk vakit ayırıp yazabilir mi acaba? :) Action olarak nasıl kaydedilir istediğimiz yerini nasıl küçültebiliriz?

photoshop ta resmin istedigin bölümünü alıyorsun image resizer ile resmi belirli bir ölçekte küçültüyorsun. doğal olarak orjinallik kalmayacak tabiki. :)

Yapamayan arkadaşlar lütfen tekrar denesin.Photoshop action ile böyle birşeyin olması mümkün değil..Çünkü resmin başına gelecekleri siz belirliyosunuz. :)

Efsane diğer programlardan bahsediyorsan, 105*120 resim almak gerçekten zor.Kayabilir.

Photoshop action denemeye devam..

Geri