e-okul rapor görüntülenmiyooorrr!!!

Kodla Büyü

zkz

Aktif Üye
okulumuzda müdür yardımcıları bilgisayarında e-okul rapor bölümü görütüleniyor, fakat müdürümüzün bilgisayarında ise rapor bölümü hiç açılmamış ve açmak için rapor görüntüleme programı yüklenmesi için uyarı penceresi açılmıyor.
ne yapmalıyımmm çokk acil lazımmmmm....

hocam okul şifresiyle girin kurum işlemlerinden not girişi bölümüne gelip yazdır deyin orda gelen ekranda 4 5 6 7 8 genel dersler var mesela seçin onu. sonra ders ve öğretmen adı seçiyorsunuz. tabi raporu vermeden önde avtivex filan yükleme için uyarı veriyor bunları yükle. sabahtan beri bunla uğraşıyom. deliricem. umarım yardımcı olmuşumdur.

CTR+F5 İLE YENİLE HOCAM SABAHTAN BERİ UĞRAŞIYOM Bİ BU AKLIMA GELMEMİŞTİ OLDU ŞİMDİ

internet explorer ın güvenlik ayarlarını ve gelişimşişdeki ayarları varsayılana getirin. Eğer versiyonu düşükse ie nin yükseltin. sarı bir çubuk çıkar ilk görüntülemede raporu bu çubuğa tıklayarak activex denetimi çalıştır --- "run add- on all" seçiniz bir pencere çıkarsa yükel diyin yada "run" açılması gerek.

e okulda win 7 explorer 8 de raporlama ve hızlı not girişi kısmında not çizelgeleri açılmıyor her şeyi denedim java yükledim guvenliği en alta düşürdumm açılmıyor kafayı yedim yaa ne yapablirlim yardımlarınızı bekliyorum... acil acill:)

java yüklemeniz gerekiyor.eğer java yüklü olmasına rağmen bu hatayı yapıyorsa program ekle kaldır'a girerek javayı kaldırın. internet explorer ayarlarından sıfırlama seçeneğini uygulayın ve java.com adresinden javayı tekrar yükleyin. ilkez çalıştığınızda crystal report ögesiyle ilgili uyarıları tekrar almanız ve onaylamanız gerekiyor. eğer hala düzelmediyse ne yaparsınız bende bilmiyorum...:)

Geri