e-okul rapor alma sorunu

Kodla Büyü

efecan1903

Site Gezgini
normalde rapor alırken java logosu çıkar işlem tamamlanır ve rapor alınır. ancak java yuklü olmasına rağmen rapor sayfasında java logosu çıkmıyor ve beyaz bir sayfa geliyor. yardımcı olursanız sevinirm.

i.e ' de eklentileri yönet dediğimizde java' etkinleştirmek gerekiyormuş. ilk olarak denemiştim fakat olmamıştı. ardından alt alta 3 java eklentisi var üstteki ikisini etkinleştirmek gerekiyormuş. sorunumu böyle çözdüm

arkadaslar win7 exploper9 da raporlar pasif degil ama tıklayıca açılmıyor hiç bir pencere açılmıyor. listele butonuna tıklıyorsun ama listeleme yapmıyor.

mutlu112' Alıntı:
arkadaslar win7 exploper9 da raporlar pasif degil ama tıklayıca açılmıyor hiç bir pencere açılmıyor. listele butonuna tıklıyorsun ama listeleme yapmıyor.
arakdaslar yardımcı olabilirmisiniz bu problem ile karsılasan kimse yokmu. raporlar sayfası tıklanıyor ama sayfa açılmıyor

arkadaslar 2 tane bilgisayarda aynı problem var. eokul rapor bölümüne tıklanınca yeni sayfa açılmıyor. listele butonuna tıklayınca listeleme gelmiyor.
yetkiler ile ilgili sıkıntı yok aynı kullanıcı başka bir bilgisayarda açabiliyor. exploperi ayarları sıfırladım olmadı exploper 9 u 10 güncelledim olmadı. yardım edermisniz lütfen

bende de söyle bir sorun var. ie9 yüklü, bazı sayfalar açılmıyor örneğin süt izin formu, gelişim raporları gbi sayfaları açamıyorum. java, active x flas aklıma ne geldiyse guncelledim, eklentileri aktif yaptım.. yardım : :oops: :oops:

berra_u' Alıntı:
bende de söyle bir sorun var. ie9 yüklü, bazı sayfalar açılmıyor örneğin süt izin formu, gelişim raporları gbi sayfaları açamıyorum. java, active x flas aklıma ne geldiyse guncelledim, eklentileri aktif yaptım.. yardım : :oops: :oops:

güncell

berra_u' Alıntı:
berra_u' Alıntı:

güncell
hocam bir haftadır bir çözüm bulan olmadı

ben de sizin gibi çok uğraştım bi laptopla java, flash player, net fremawork combo fix virüs taraması explorer 8 ve 9 denemediğim bi şey kalmadı baktım olmadı recovery den geri yükleme yaptım sorun halloldu :) sanırım formattan başka çare yok

Merhaba arkadaşlar benim ve arkadaşlarımın karşılaştığı e-okul da rapor gösterme sorunu. Bir bilgisayarda ilk defa e-okula girip raporlara bakmak istediğimizde(Yazdır butonuna tıkladıkdan sonraki bütün işlemler, sınıf listeleri, karne vb.. ) explorer eksik eklentiyi yükler ve sonra raporları görebiliriz. Böyle eklentiyi otomatik yüklendiği zaman sorun yok. Fakat bazen bu eklentiyi çalıştır, yükle gibi bir seçenek gelmiyor beyaz tertemiz bir sayfa öylece duruyor. Active x yükle başka eklentileri yükle işe yaramıyor. Sadece 30 sn..

Çözüm ve Dosyayı İndirmek için:

http://www.sanalkursum.com/index.php/g% ... C3%BC.html

Boyutu (1.5 mb)
Flaş Belleğinizde taşınmasında fayda olan bir dosya..
Bu sorun için format atanlar dahi gördüm..

ergensoft' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar benim ve arkadaşlarımın karşılaştığı e-okul da rapor gösterme sorunu. Bir bilgisayarda ilk defa e-okula girip raporlara bakmak istediğimizde(Yazdır butonuna tıkladıkdan sonraki bütün işlemler, sınıf listeleri, karne vb.. ) explorer eksik eklentiyi yükler ve sonra raporları görebiliriz. Böyle eklentiyi otomatik yüklendiği zaman sorun yok. Fakat bazen bu eklentiyi çalıştır, yükle gibi bir seçenek gelmiyor beyaz tertemiz bir sayfa öylece duruyor. Active x yükle başka eklentileri yükle işe yaramıyor. Sadece 30 sn..

Boyutu (1.5 mb)

mutlu112 hocam explorer da farklı bir sorun varmıştır.. butonun çalışıp çalışmadığını değişik tarayıcılarda deneseydiniz.. Burda format atıyorlar sözü size değildi.. konu anlatımını direk paylaştığım için o cümle orda kalmış.. yanlış anlaşılmasın.... :(

ergensoft' Alıntı:
mutlu112 hocam explorer da farklı bir sorun varmıştır.. butonun çalışıp çalışmadığını değişik tarayıcılarda deneseydiniz.. Burda format atıyorlar sözü size değildi.. konu anlatımını direk paylaştığım için o cümle orda kalmış.. yanlış anlaşılmasın.... :(
:wink:

bende de aynı sorun vardı. araçlar menüsünden uyumluluk görünümünü onaylayınca raporlar açıldı. bende bu şekilde çözüldü siz de işe yarar mı bilmem. :shock:

listele problemi yaşıyorum ben de.. bu soruna çözüm bulan yok mu arkadaşlar.. programı denedim REGSVR32 C:\WINDOWS\CSELEXPT.OCX komutu çalışmadı. exlorer da ve chrome da listeleme yapmıyor.. işlem yapıyormuş gibi Mouse dönüyor ancak kalbim kadar emiz bir sayfayla karşılaşıyorum :) lütfen yardımm.. aynı hocanın şifreleriyle başka bilgisayarlarda listeleme yapıyor. combofix ve java güncelleme denedim..

arkadaşlar ben genelde bu sorunu "uyumluluk görünümü" ayarlarından çözüyorum. Menülerden Araçlar-Uyumluluk görünümüne tıklayın sayfa tekrar görüntülenecek, bir de böyle deneyin. Çözülme ihtimali çok yüksek, başka bir şey yoksa tabi.

ergensoft' Alıntı:

Boyutu (1.5 mb)

win7 64 bit de işe yaramıyor bu yöntem.

endnur_61' Alıntı:
listele problemi yaşıyorum ben de.. bu soruna çözüm bulan yok mu arkadaşlar.. programı denedim REGSVR32 C:\WINDOWS\CSELEXPT.OCX komutu çalışmadı. exlorer da ve chrome da listeleme yapmıyor.. işlem yapıyormuş gibi Mouse dönüyor ancak kalbim kadar emiz bir sayfayla karşılaşıyorum :) lütfen yardımm.. aynı hocanın şifreleriyle başka bilgisayarlarda listeleme yapıyor. combofix ve java güncelleme denedim..

Hocam o dosyanın çalışması sorun değil.. Ben xp de karşılaştığım bu tip sorunu hep çözdüm.. Ancak Win7 ve win8 de hiç karşılaşmadığım için çözüm aramasına girmedim..

http://www.sanalkursum.com/images/activexviewer.rar

Birde; e-okul'a explorer la girin..

en son java sürümü olan update 51 i kurun sonra denetim masası-programlar-java control panelden security i mediuma çekin hallolur

yukarıdakini yapmadan olsun istiyorsanız
e-okul raporlar bölümünde iken ekranın yukarısında java yerine activex seçeneğini seçin düzelir

Geri