e-okul öğretmenlerin not giriişi?

Kodla Büyü

hayatsuyu1979

Aktif Üye
arkadaşlar grup oluşturuyoruz yetkileri verirken öğretmenlerin not girmesi için yetki verilmesi gerekiyor ama o bölümü göremiyoruz. Ya sizler yaptıysanız ayrıntılı bi biçimde anlatabilirmisiniz e-okul sitesinde açıklama var ama yine istediğim ekranı göremiyorum. Yardım lazım yanii. öğretmenleride tanımlıyoruz ama olmuyor yanii. Ögretmen sadece sınav tarihlerini girebiliyor ama notları giremiyor.

hocam e okul öğretmen yetkileri hakkında çok bilgim yok, müdür yardımcısı ilgileniyor bizde, ama bilgdiğim kadarıyla öğretmen sınav yapmadan önce sınav tarihini ,sınavdan sonraki 15 gün içindede notları girmesi gerekiyor, bu işlemlerin doğru şekilde yapıldığından emin olmaya çalışın.

bu konuda sıkıntınız devam ederse, ilsis birimini arayın,oaradakiler ilgilenecektir. belki yetkilerde sorun vardır..

hocam e-okul da gün gün yeni eklemeler oluyor.bizde şifre verme işlemini bugün yaptık dediğiniz şeyleri yaşadık.konuyu takip edin düzenleme yapılacaktır...

arkadaşlar biz gelişim raporlarını verdik dün yada ondan önceki gün baktım not girişleri bölümü gelmiş ama yetki vermeye izin vermiyor demek ki gün gün düzenleniyor birgün o yetki de verilir. Ama yetkiyi ildeki ilsis görevlisimi verecek ankara mı verecek onu bilmiyorum.

Yönetici Modülü - Güvenlik grupları - Grubun yetkileri - Not İşlemleri içerisinde Gelişim Raparu kısmını düzenleyin hocam (Hepsi aktif olsun). Sanırım ondan sonra not girebilirler.

saviola hocam gelişim raporlarının hepsi işaretli zaten. onla bi ilgisi yok şu anda not girişleri bölümü gelmiş ama işaretleyemiyoruz onuda aktif hale getirirler muhtemelen. bekliyoruz yani

Hocam biz de geçen hafta yaptık henüz not giriş bölümü açık değil yetkilerde e o bölüm yok. Hala yapım aşamasında sanırım yakın zamanda o kısım da açılacaktır. Şu an sadece sınav tarihleri girilebiliyor. Bir de biz gelişim raporlarını yazdırırken sinir bi durum meydana geldi bi sayfa dolu bi sayfa boş yazıyor yazıcı ayarlarından da düzeltemedim :S Sizlerin nasıl? ya da nasıl düzelttiniz?

sayın hocam not girme yerleri daha aktif değil bizim okulun gruplarını ben oluşturdum yetkileide müdür bey verdi şimdilik sadece sınav tarihlerini girebiliyoruz notlar daha sonra yapılacak sanırım

Arkadaşlar bilgisayar dersinden not verecekmiyiz? Ayrıca, diğer bıranşlar için 1. sınav notlarını nasıl gireceğiz. Malum geçmiş tarih giremiyoruz.

biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar bilgisayar dersinden not verecekmiyiz? Ayrıca, diğer bıranşlar için 1. sınav notlarını nasıl gireceğiz. Malum geçmiş tarih giremiyoruz.

Bilgisayar dersinden not vermiyoruz.(Zannedersem bilişim teknolojileri dersi için e-okulda yapacağımız çok şey de yok yanılıyor muyum) Diğer soruna cevap veremeyeceğim.

hocam sizinle ilgili bir sorun değil... şimdi sadece sınav tarihleri girilebiliyor..

yetki kısmında zaten not bilgileri bölümü yeni eklendi, o da aktif değil... beklemekten başka çare yok...

Teşekkürler arkadaşlar. Bilişim teknolojilerinde son anda bir değişiklik olmaz umarım.

Şu anda üstte yaşadığınız yada muhtemel yaşayacağınız sorunlar için biraz daha beklemeniz gerekiyor arkadaşlar. Çünkü not girişleri daha aktif değil bu ayın sonunda tamamlanacak ve öğretmnler kendine verilen şifrelerle notlarını girebilecekler. Bu şifrelerle öğretmeneler geriye dönük notlarını giremeyecekelr ama e-okul yetkilisi (okulun) geriye dönük sınav ve proje tarihlrini girebilecek. kısacası telaşa gerek yok en geç ay başında bu sorunlar çözülecektir.
Şu aşamada yetkilendirme ve şifre verme aşamasını tamamlamış olmak yeterlidir. Tabii ders giriş çıkış saatleri, seçmeli derler, derslerin öğretmenelre atanması ve ders programının da bitmiş olması gerekiyor. bu saydıklarımı yapmadysanız derse atanan öğretmeni göremeyeceğinizen not girişi ve sınav tarihi girişide yapamazsınız.

Geri