E-Okul Öğrenci Bilgilerini Alma-v2.3

Kodla Büyü
Emeğine sağlık hocam
şimdi 3 tane ayarımız var bunları yapınca çalışıyor

1. Ayar Excel i açtıktan sonra Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Makro Ayarları > Tüm Makroları Etkinleştir diyoruz
aynı yerde Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Activex Ayarları > Tüm Denetimleri Kısıtlama Olmadan ve Sormadan Etkinleştir diyoruz

2. Ayar Ekte verdiğim (bende buradan indirdim) reg dosyasını çalıştırıyoruz

3. Ayar Başlat > Çalıştır > Regedit >Ara yani Ctrl + F > COM Compatibility bunu aratıp buluyoruz
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın. Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 (sıfır) olarak değiştirip onayla.

Bu 3 ayarı yaptıktan sonra sıkıntısız çalıştı.
Compability Flags tam yolu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\ClickToRun\REGISTRY\MACHINE\Software\Microsoft\Office\16.0\Common\COM Compatibility\{8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2}

Hocam meslek lisesindeyim ve yazdığınız bu tür programlar son derece işimize yarıyor. Ne var ki program açılıyor ama bilgi almaya gelince almıyor. Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra programa giriyorum hiç sorun yok. Listedeki hücrelere istediğim bilgileri giriyorum. Tarayıcı sayfasına girdiğimde ekte göndereceğim hata raporunu alıyorum. Ofis 2016'da ve ofis 2019'da da aynı sorun oluyor. Ekte göndereceğim hata mesajları ard arda sanırım 8 tane filan geliyor. Sonunda da 0 veri alındı diyor. Eğer çözerseniz memnun olurum çünkü dediğim gibi bu bilgilere e-okul üzerinden liste halinde ulaşmak mümkün değil. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Hata mesajları.rar
    433.5 KB · Görüntüleme: 212
Program çalışıyor arkadaşlar. Fakat şu anda e-okulda sınıflar ve öğretmenler henüz tanımlanamadığı için program hata veriyor. Bu versiyonu geçen yıl birçok kez kullandım ve bilgileri sorunsuz aldım.

Çalışıyor hocam geçen hafta aldım yeni sıkıntı yoktu. Geçen yıl da kullandım sorun yoktu. Talimatlara uymak lazım.
Debug verme durumlarından biri bende bu yıl şöyle oldu öğrenciler geçici kayıt no ile e-okulda ise(listeleri 1-2 saat önceden aldınız varsayalım) diyelimki sizin listenizde nosu yazılı ama idare arada derede kesin kayıt yapıyor ve noyu e okulda değiştiriyor ama sizin bu durumdan haberiniz yok tabi Program o ogrenci ile karşılaşınca debug veriyor.

şimdi 3 tane ayarımız var bunları yapınca çalışıyor

1. Ayar Excel i açtıktan sonra Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Makro Ayarları > Tüm Makroları Etkinleştir diyoruz
aynı yerde Dosya > Seçenekler > Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Activex Ayarları > Tüm Denetimleri Kısıtlama Olmadan ve Sormadan Etkinleştir diyoruz

2. Ayar Ekte verdiğim (bende buradan indirdim) reg dosyasını çalıştırıyoruz

3. Ayar Başlat > Çalıştır > Regedit >Ara yani Ctrl + F > COM Compatibility bunu aratıp buluyoruz
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın. Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 (sıfır) olarak değiştirip onayla.

Bu 3 ayarı yaptıktan sonra sıkıntısız çalıştı.

Hocam merhaba,
REgedit ayarlarında COM Compatibility altında {8856... ile başlayan anahtar yok bende. İki klasör var:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Common\COM Compatibility\{00024512-0000-0000-C000-000000000046}
ve
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Common\COM Compatibility\{AE24FDAE-03C6-11D1-8B76-0080C744F389}

Sistemi kullandığımda şifre hatalı uyrısı veriyor . 3. adımı yapamadım. Nasıl çözebilirim.

Merhabalar,
Dosyayı çalıştıramamıştım o yüzden tarayıcıyı excel dışına aldım. bana sadece tckimlik gerekiyordu. windows 10 ve office 2007 de herhangi bir problem yaşamadan bilgileri aldı program. resim ve notlar dışında işinizi görür diye düşünüyorum. dosyayı ekliyorum. Programı hazırlayan hocama tekrar teşekkürler.

E-Okuldan öğrenciyle ilgili hemen hemen bütün bilgileri çekebileceğiniz bir program oldu. Yardım kısmında dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.Program ortaokullar içindir.

Düzeltme: Giriş sayfası mebbis olarak değiştirildi. Mebbise giriş yapın ve E-Okul kullanıcı adınıza sağ tıklayıp aç dedikten sonra eokul sayfası açılıyor. Arada javascript hataları veriyor, takılmayın onlara :)

Ekli dosyayı görüntüle 57848

Ekli dosyalar

• TCKimlikAl-bb.rar
    60.8 KB · Görüntüleme: 286
1. Satır aktif değil ve ok işareti de yok. 1. Satır aktif olmadığı için 2. satırda ok işaret olmasına rağmen aktive olmuyor. Nasıl düzeltebilirim bu durumu?
Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

1. satırın bilgiler kısmı boş ve ok işareti de yok. 2. satırda ise ok işareti var ama 1. satır boş olduğu için o kısım da aktif değil. Ayrıca tek sınıf bilgileri tıklanınca hata veriyor.

Hocam Excel dosyasının 2. Veya 3. Sekmesinin en üst satırında, o 1. Satırda olması gereken kelimeler var. Bir tanesini kopyalayıp yapıştırırsanız çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

PROGRAMDAN DAHA KOLAYI VAR Kİ E-OKUL>YÖNTİM BİLGİ SİSTEMİ> ÖĞRENCİ İŞLERİ > YAZDIR >GELEN EKRANDA "ÖĞRENCİ KÜNYE BİLGİLERİ YAZDIR (İSTER PDF İSTER ,WORLD, EXCEL) BURADAN İSTEDİĞİN BİLGİLERİ ALARAK KULLANABİLİRSİNİZ

PROGRAMDAN DAHA KOLAYI VAR Kİ E-OKUL>YÖNTİM BİLGİ SİSTEMİ> ÖĞRENCİ İŞLERİ > YAZDIR >GELEN EKRANDA "ÖĞRENCİ KÜNYE BİLGİLERİ YAZDIR (İSTER PDF İSTER ,WORLD, EXCEL) BURADAN İSTEDİĞİN BİLGİLERİ ALARAK KULLANABİLİRSİNİZ
Küçük harflerle yazmanız daha doğru olacaktır.

Öğrencilerin tüm notlarını almak istediğimde hata veriyor
sJ8q2Vf

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    379.1 KB · Görüntüleme: 165
O hata önemli değil hocam, evet veya hayır diyerek geçebilirsiniz ama not alma kısmını eklememiş olabilirim, tam hatırlayamadım

O hata önemli değil hocam, evet veya hayır diyerek geçebilirsiniz ama not alma kısmını eklememiş olabilirim, tam hatırlayamadım
Evet yada hayır tıklayınca çıkan diğer uyarılarla birlikte ana sayfaya (eokul) geri dönüyor. Derslere katılamayan yada katılmayan öğrencilere ortalamalarına göre bir not verebilmek için notları çekmek istemiştim. Hocam, not alma kısmını ekleyebilir misiniz?

Hızlı ders notu kısmında raporlar bölümüne girin hocam. 5,6,7,8 sınıf geçme defteri raporu tam aradığınız şey.

Excel den mebbis bilgileri ile giriş yapıp e-okula geçmek istediğimde explorer üzerinden e okul açılıyor ve verileri çekemiyorum bunun bir çözümü var mıdır?

İnternet Explorerde bu hatayı veriyor, çözümü var mı acaba?

Ekli dosyalar

• hata.PNG
    hata.PNG
    14.2 KB · Görüntüleme: 75
Geri