E-Okul Öğrenci Bilgilerini Alma-v2.3

Kodla Büyü
güzel bir çalışma teşekkürler.
eokuldaki öğrenci resimlerini ayrı ayrı almanında bir yolu var mıdır?

iki reg dosyasını da denedim ama maalesef olmadı.aynı hata devam ediyor
İki reg dosyasına rağmen hata verdi hocam.(Office 2016)

screenshot_1-jpg.57866

Bu hata mı? Debug dediğinizde hangi satırı gösteriyor? Tarayıcı sekmesinde web sayfası olması gereken yerde hiçbir şey yok mu?

Hata alan arkadaşlar excel dosyasında yardım sayfası var oradaki adımları takip etmenizi öneririm
Buyrun sırasıyla giderseniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum. hocam elinize sağlık teşekkür ederim.

Liste Sekmesinde alınan bilgiler, TARAYICI sekmesinde ise E-Okul web sayfası yer almaktadır. Sayfa2 ve Sayfa3 üzerinde hiçbir değişiklik yapmayınız.
TARAYICI sekmesinde hiçbir web sitesi açılmıyorsa(tamamen boşsa) ekte gönderilen kayıt defteri dosyasına çift tıklayarak onaylayın.
D1 hücresine tıklayın ve hücrenin sağında beliren oka tıklayarak listeden almak istediğiniz bilgi başlığını seçin.
Üstteki adımı uyguladıktan sonra D2 hücresinden aynı şekilde almak istediğiniz bilgiyi seçin.
Aynı şekilde E1 den başlığı E2 den almak istediğiniz bilgiyi seçin. Sağa doğru istediğiniz kadar bilgi ekleyebilirsiniz.
Almak istediğiniz bilgileri seçtikten sonra TARAYICI sekmesinden e-okula giriş yapın.
Dersine girdiğiniz tüm sınıfların listesini almak için "Tüm Sınıf Listeleri" butonuna tıklamanız yeterli.
Tek sınıfın listesini almak istiyorsanız Hızlı Ders Notu girişinden sınıfı ve dersi seçip listele dedikten sonra "Tek Sınıf Listesi" butonuna tıklayın.
LİSTE sekmesinden sınıf listesini kontrol ettikten sonra TARAYICI sekmesinden "Bilgileri Al" butonuna tıklayın. Bilgiler alınırken TARAYICI sekmesinde kalsın yoksa devam etmiyor.
Her öğrencinin bilgisi alındıktan sonra C sütununa + işareti konuluyor. Bu sayede herhangi bir hata olduğunda listenin en başından başlamak zorunda kalmıyor. Bilgileri almadan bir öğrencinin C sütununa + yazarsanız o öğrencinin bilgileri alınmaz. Bir öğrencinin bilgilerini yeniden almak isterseniz + yı silmeniz gerekir.

evet bu hata.debug da çıkan satır da bu
Başlat-->Çalıştır-->regedit-->Ctrl + F -->COM Compatibility-->Ara
Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla. Bir de böyle deneyelim.

Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla. Bir de böyle deneyelim.

ARTIK ÇALIŞIYOR HOCAM :)

bu da işe yaramadı.ayrıca Compability Flags'a çift tıkladığımda değer 400 değil 0 dı

ben iki reg dosyasını da yapmama rağmen object eokul hatasını alıyorum hala

ben iki reg dosyasını da yapmama rağmen object eokul hatasını alıyorum hala

Bulunan klasörün altında adı {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} olan klasörü tıklayın.Sağ tarafata yer alan Compability Flags'a çift tıkla. 400 olan değeri 0 olarak değiştirip onayla. Klasör büyük ihtimalle birden fazladır. Bulduğunuz tüm klasörlerde uygulayın.

hocam öncelikle program için teşşekkür ederim işimize yarayacak bir çalışma olmuş.Ama liste kısmında D1 -E1 ve sırasıyla diğer hücrelerde açılır menü çalışmıyor boş görünüyor.Tarayıcı kısmı çalışıyor

Hocam excell'de bilgi almak için seçilen kutular açılmıyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    40.2 KB · Görüntüleme: 156
hocam öncelikle program için teşşekkür ederim işimize yarayacak bir çalışma olmuş.Ama liste kısmında D1 -E1 ve sırasıyla diğer hücrelerde açılır menü çalışmıyor boş görünüyor.Tarayıcı kısmı çalışıyor
Hocam D1 satırında açılır menüde sıkıntı var galiba.Sayfa2 veya Sayfa3 den sarı zeminli yazıları aynen LİSTE'de d1 hücresine kopyalarsanız açılıyor.

Hocam excell'de bilgi almak için seçilen kutular açılmıyor.
Office 2007 var bende aynı sorunu alıyorum, kutular açılmıyor
Excel 2007 için
Araçlar /Seçenekler /görünüm
Nesneler / tümünü göster'i seçiniz.
ofis 2007.png

Geri