E-okul not sıkıntısı yardım lazım

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
aşağıda ekte verilen resimdeki gibi bir sorunumuz var. Sadece 8. sınıflara derse giriyorum.İdare 8. ilk önce seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersini seçmiş bende bu dersten sınav yapıp ilk notlarını yazılı bölümüne girdim fakat daha sonra e-okuldaki düzenleme olunca ders bu sefer seçmeli bilişim teknolojileri olmuş o derse de not verdim şimdi eski dersi silemiyoruz ama çocukların not sisteminde 2 ders gözüküyor.Bu çocuklar teog sınavına girdi bu derslerin not ortamalarını etkilemesi sıkıntı nasıl olacak nasıl düzelteceğiz bu işi bilen varsa beri gelsin?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    23.1 KB · Görüntüleme: 812
  • adsız.JPG
    adsız.JPG
    23.1 KB · Görüntüleme: 812
önceki notları silip kaydettikten sonra düzenleme yapılamazmı acaba

Hocam silinmesi gereken dersin not bilgilerini silin. Sınav tarihlerini silin. Ders öğretmeni olarak tanımlandığınız için onu da silin. En son seçmeli derslerden silin.

Adım adım gittiğinizde silinmesi lazım. Olmadı MEB Mebbis yöneticisinden yardım alacaksınız.

ilk önce ders notlarını sil kaydet sonra sınav tarihini sil kaydet arkasından ders öğretmenlerine gir ordan sil kaydet sonra seçmeli bilişim teknolojilerini öğretmene tanımla sonra sınav tarihi gir 1. sınav notlarını gir sonra ikinci sınav tarihi ve notunu gir. teog açısından sıkıntı olmaz çünkü teog için 2i dönemin sonunda ağırlıklı notlar çekiliyor sistemden.....tabii hepsini idare şifresiyle yapman gerekir..

ersun' Alıntı:
ilk önce ders notlarını sil kaydet sonra sınav tarihini sil kaydet arkasından ders öğretmenlerine gir ordan sil kaydet sonra seçmeli bilişim teknolojilerini öğretmene tanımla sonra sınav tarihi gir 1. sınav notlarını gir sonra ikinci sınav tarihi ve notunu gir. teog açısından sıkıntı olmaz çünkü teog için 2i dönemin sonunda ağırlıklı notlar çekiliyor sistemden.....tabii hepsini idare şifresiyle yapman gerekir..
yönetici şifresi ile de notları silemiyorum.

seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersini bulamıyoruz ki notları silelim idarenin şifresi ile de yapmadığım kalmadı

bende de aynı sorun var. Fakat e okul rapor kısmında sınıf geçme defterinde yanlış girdiğimiz seçmeli ders gözükmüyor.onun için bir sıkıntı olacağını düşünmüyor.

dersi silmişler de hocam öğrenci not bölümünde gözüküyor gerçi hoş karne bölümünde falan kontrol ettim gözükmüyor ama işte sıkıntı olmasın diye sağlam kazığa bağlıyoruz işi :D

sorunu çözdük sorunu olan hocalarım pm den iletişime geçerse yardımcı olurum

Geri