e-okul not girişi olmuyor

Kodla Büyü

eltanin

Aktif Üye
arkadaşlar e okula şuan itibariyle öğretmenler not girişi yapamıyor. sizlerde durum nedir. bilgi verirseniz sevinirim.

ya ben geçen sene boyunca okulda olmadığım için unutmuşum e-okul şifremi :?

E-okul sisteminden kaynaklanan bir sorun olsa gerek.. herkes de sorun var hocam.. idari şifreyle de giriş yapınca kaydet butonu pasif

bizde de idareciler gibi tüm sınıfları ve tüm dersleri görebiliyorsun. müd. yard. ile birlikte bir türlü çözemedik. yetkileri de kontrol ettik. düzelmiyor.e-okuldan mı yoksa bizden mi anlamadık.

meltemun' Alıntı:
bizde de idareciler gibi tüm sınıfları ve tüm dersleri görebiliyorsun. müd. yard. ile birlikte bir türlü çözemedik. yetkileri de kontrol ettik. düzelmiyor.e-okuldan mı yoksa bizden mi anlamadık.

Yönetici işlemlerinden >> alt kullanıcılar>> Bütün dersleri görebilen herhangi bir kullanıcıya girin,

TC Kimlik no kısıtlaması bölümünde Kişi TC numarası yazılı olması lazım. Eğer yazılı değilse ondan olabiliyor belirttiğiniz problem

hocam yönetici modülünden alt kullanıcılara giriyorsun. öğretmenlere şifre verdiğin kısımdan T.C. Kimlik No Kısıtlaması kısmına o öğretmenin TC'sini yazıyorsun kaydet diyorsun. kısıtlama yaparsan sadece o öğretmenin girdiği sınıflar ve dersler açılır.

eltanin' Alıntı:
arkadaşlar e okula şuan itibariyle öğretmenler not girişi yapamıyor. sizlerde durum nedir. bilgi verirseniz sevinirim.
yönetici modülü >> grub yetkileri>>> Ekran yetkilerini düzenlemek için tıklayınız...>>ilk orta kurum işlemleri >>Not işlemleri kısımlarını işaretlersen yetki vermiş olursun.

Az önce Milli eğitimden bir yetkili ile görüştüm , bu sorunun Türkiye genelinde olduğunu ve çözümün bakanlıktan yapılacağını, beklemekten başka çare olmadığını açıkladı...

bülentipek38' Alıntı:
hocam yönetici modülünden alt kullanıcılara giriyorsun. öğretmenlere şifre verdiğin kısımdan T.C. Kimlik No Kısıtlaması kısmına o öğretmenin TC'sini yazıyorsun kaydet diyorsun. kısıtlama yaparsan sadece o öğretmenin girdiği sınıflar ve dersler açılır.
çok teşekkürler.düzelttim

sibele48' Alıntı:
Günaydın,
Yukarıda önerilenlerin tümünü yaptım hala sorun çözülmedi. Başka ne yapabilirim?
teşekkür ederim.
tüm yetkileri yapmama rağmen düzelmedi sizlerdede aynı problem olduğuna göre sorun bakanlıkla alakalı sanırım.

sibele48' Alıntı:
Az önce Milli eğitimden bir yetkili ile görüştüm , bu sorunun Türkiye genelinde olduğunu ve çözümün bakanlıktan yapılacağını, beklemekten başka çare olmadığını açıkladı...
Daha sorun çözülmemiş...
Okul şifresi ile girdiğimizde de aynı sorun devam ediyor...

evet neden ki acaba? daha zaman olması lazım neden kapalı bilen var mı :?: :verymad:

arkadaşlar bugun sbs sınavları açıklanacakmış yeni adını bilmiyourm ama ondan dolayı sistem kilitlenmiş diyorlar

Sorun geçicimi bilmiyorum ama sadece 8. sınıfın notlarını kilitleseler çok mantıklı olurmuş. Çünkü bazı hocalar başladı aa şu düşük aldı biraz notunu performansla ders içi katılımla yükseltelim yok şu şöyle almış yükseltelim aslında seneye 8. sınıfın notlarını son hafta bakanlıktan kitlemeleri lazım

off ya her sene aynı şeyler.. 2 öğrencinin performans notu eksikti onları giriyim dedim, 1 saattir uğraşıyorum olmuyor..kabak tadı verdi artık meb'in bu işleri..

not girme işini son haftaya bırakınca ben :D
sasiran_adam_250.jpg

not girişlerinin şu güne kadar yapılması gerektiğine dair bir açıklama yapılmış mıydı?

yasarcan' Alıntı:
not girme işini son haftaya bırakınca ben :D
sasiran_adam_250.jpg

ahaha süpermiş aynı ben ::)) dün gece 3e kadar not girdim..2 öğrencinin performans görevini flashıma almamışım okuldaki öğrenci pclerinde kalmış, onları da sabah girerim demiştim ama bakanlık yaptı yine yapacağını..

Açılır arkadaşlar sıkıntı etmeyin . Şuan muhtemelen merkezi sınav notları girildiği için sistemi kilitlemişler.

Geri