Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

E-Okul Göçtü

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında mkaratas tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mkaratas

mkaratas Seçkin Üye Seçkin Üye

evet arkadaşlar olan oldu. Bu kadar öğretmenden bir anda bilgi girmelerini istedi Milli Eğitim ve Akşamdan beri e- okul a giremiyorlarmış bizim hocalar. Olan Oldu. Bir anda veri girişi oluncxa sistem dondu herhalde. Madem böyle bir projen var neden son haftada öğretmenleri sıkıştırıyorsun.

2. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam bizde hersey normaldi, hala sorunsuz çalışıyor e-okul.

3. nese1982

nese1982 Süper Üye Süper Üye

bizimkide çalışıyo...

4. samil

samil Seçkin Üye Seçkin Üye

son hafta istemediler hocam. ne zaman sınav yaparlarsa o zaman girilebiliyo notlar. son haftaya bırakan öğretmenler için zor oldu bu. daha önce tamamlayanlar var. şimdi rahat rahat oturuyolar....

5. karemn

karemn Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim de çalışıyo hocam.

6. iceberg1983

iceberg1983 Site Gezgini

bizimde normal

7. forevertogether

forevertogether Site Gezgini

Bizdede açılmıyodu dün beşten beri bugün zar zor girdik...Şansı olan giriyor..Ama tabi yeni bi sistem daha oturmadı haliyle 2. dönem daha iyi olacağına eminim...

8. melekcevikoz

melekcevikoz Aktif Üye

Aslında sistemin çalışma mantığı güzel. Herşey işi bilmeyen ve öğretmenlerine söz geçiremiyen idaeri kadrodan kaynaklanıyor. Adam daha görevlendirme bile yapamıyor. :scared:

9. bote2004

bote2004 Site Gezgini

Bizdede açılıyor ve gayet hızlı.

10. ozgurgitarim

ozgurgitarim Seçkin Üye Seçkin Üye

e okul bence meb'in yaptığı en iyi projelerden birisidir...
    geliştirilmeye çalışıyor , bazı eksikliler ,aksaklıklar var ama...

yiğidi öldür , hakkını yeme demiş atalarımız :)

eleştiri dünyası....
    eğer bir binayı yapamazsan, yıkıp viran eyleme...diye özlü bir şarkı sözüyle de
    bitiriyorum :)

11. surocan

surocan Aktif Üye

şuan çalışıyor gayet ii

12. gececi

gececi Seçkin Üye Seçkin Üye

Göçmemişte, çökmüş olabilir...
    Şu anda normal...

13. mkaratas

mkaratas Seçkin Üye Seçkin Üye

göçtü diye demek istediğim arkadaşlar yoğunluk sıkıntısı. Okulda sorun vardır dedim ama hocalarımız "evdende zorla bağlanıyoruz, Arada bir de giidiyor" diyordu.

Proje iyi de bizim okula emir sonradan geldi yada öğretmenler hiç dikkat etmedi sonradan birikince sorun oldu. Ondan dolayı bir anda sıkışıklık oluyor.

Bu arada bazı öğretmenler bana kitap girişi falan nasıl yapacam diyor. Her öğrenciye tek tek mi girecez diyor. Çok zor diyor. Bizim şiflerlerle öyle birşey olmadığı için akşama diğer öğretmenlerle bakacam naısl birşey diye. O kadar gıcık birşey mi.

14. response

response Aktif Üye

Ne uyuz bişey şu e okul ya 280 tane notu giriyosun güvenlik kodunu giriyosun. Kaydet diyosun. Kaydetmeyip ilk giriş sayfasına götürüyoya seni, şifre kullanıcı adı ve kod girmeni istiyoya işte o anda olan oluyo. Çıkarıyom baklayı ağzımdan. Başlıyorum duaya.

15. gulages72

gulages72 Seçkin Üye Seçkin Üye

bizde de açılmıyordu dün geceden beri bide bugün öğleye kadar ama öğleden sonra girebildik...

16. fersah

fersah Aktif Üye

Neden her işimizi son ana bırakıpta suçu ona buna atarız anlamam. Elbetteki bu kadar kişi aynı anda son günlerde not girerse durum bu olur. E okul öğretmenlerimize hayli yük getirdi bundan bende dahil herkes şikayetçi, inşallah faydasını görürüz.

Okulumdaki idareciler böyle bir durum olacağını tahmin ettiler bu yüzden öğretmen arkadaşlara ayın 15 inde tüm notlarınız sisteme girilmiş olsun dediler. Bir kaç arkadaş vardı yetiştiremeyen, dün gece girememişler bugün sabah okulda girdiler. Halloldu.

17. anticode78

anticode78 Aktif Üye

e-okul güzel çalışıyor ama özel sektörün hakkını ver demişler

18. Amisos

Amisos Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar Son haftaya not girişini bırakmak diye bir durum söz konusu değil.
    1.-2. sınavlar bitmiş 3. sınavlar olacak e-okul diye birşey icat oldu. Haliyle öğretmen arkadaşlarımız da 3 sınav notunu + proje + performans + okunan kitaplar + davranış notlarının hepsini birden girmek zorunda kaldılar. Sonuçta olan oldu.
    İşini son haftaya bırakıyor diye bazı öğretmen arkadaşlar meslektaşlarını eleştirmeye başladılar. :(
    PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ ZATEN. Sistem oturmadan son haftalarda bu kadar yük bindirilirse doğal olarak sistem kilitlenir belki de GÖÇER.

19. halid03

halid03 Aktif Üye

bence tüm sıkıntılara ragmen güzel işliyor. 15 milyon öğrencinin bu kadar kaydını tutmak her babayiğidin hakkı değil.

20. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

gerçekten müthiş bir sistem.. öğretmenlerimizin alışması biraz zaman alabilir bazılarının rahatı da kaçabilir ama olması gereken bir uygulama.
    Herşey milli eğitimin kontrolü altında, okullar paket programlara para vermek zorunda değil, anında her yerden hertür bilgiye ulaşılabiliyor.
    ben mesela öğrenci listelerimi kendim çıkarıyorum idaredeki personeli rahatlatmış oluyorum bu sayede, vs vs vs
    milli eğitim ihtiyaçları daha kolay belirleyip doğru istatistiklerle doğru kaynak yönlendirmesine gidebilir en önemliside bu bence :arrow:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal