E okul fotolarını tek seferde boyutlandırma

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar
E okul için tüm öğrencilerin fotolarını çektim
Ancak siteye yüklenecek şeklide boyutlandırmam lazım. Hangi programı kullanabilirim

Not: Androidte e okul foto uygulaması resimlerimi görmüyor

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redleon.eokulfoto
Resimleri görmüyor derken bu uygulama mi? Tam olarak neyi eksik?
Hocam olay şu. Uygulama yı kaldırdım tekrar yükledim ama sorun çözülmedi. stroge0 benim ana dizinim ve hafıza kartı gibi bir cihaz da takılı değil. Ben bu ana dizin altına 5a diye bir klasör oluşturdum ve e-okul fotosu olmadan telefonumun fotoğraf makinesi ile çektiğim fotoları bu dizin içine attım. E okul uygulamasını açtığımda galeriden yükle seçeneği mevcut. buna tıklayınca sadece whatsapp , bip, vb fotoları gelioyor. Her hangi bir dizine gitme işlemi yapmıyor. Bu yüzden 5a klasörünü seçmem mümken değil.

telefon markam: xiaomi mi 5s plus. Ekran fotosu da paylaşabilirim yardımım olacaksa.

Hocam şu programı ben hazırlamıştım, 1500 fotoğrafı kısa bir sürede hazır hale getirmişti, Hızlı ve pratik ve otomatik. Yüz tanıma özelliğiyle çalışıyor.

Açıklamaları dikkatli okursanız, fotoğraf işinin çekmesinden boyutlandırmasına kadar her safha için çok güzel bilgiler yer almaktadır.

@sertokus hocam aslında tam sizlik diyeceğim ama bir bakın, kullanabilirseniz bir deneyin hocam.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ilamali-fotograf-hazirlama-uygulamasi.163460/

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar
E okul için tüm öğrencilerin fotolarını çektim
Ancak siteye yüklenecek şeklide boyutlandırmam lazım. Hangi programı kullanabilirim

Not: Androidte e okul foto uygulaması resimlerimi görmüyor
hocam robores 3 kullan başka hiçbir şeye gerek yok....sadece üstteki menülerden kaydetmeden önce jpg yerine bmp olarak secip kaydedeceksin..boyutu o ayarlıyor gerekli kb ayarını yapıyor 10 numara.başka programa gerek yok.

hocam robores 3 kullan başka hiçbir şeye gerek yok....sadece üstteki menülerden kaydetmeden önce jpg yerine bmp olarak secip kaydedeceksin..boyutu o ayarlıyor gerekli kb ayarını yapıyor 10 numara.başka programa gerek yok.
Beğendim. Yüz tanıma özelliği güzel

Arkadaşlar robores 3 ü kullanmaya çalışıyorum daha önce sorun yaşamıyordum. Şuan fotografların uzantısı JPEG değil diye hata veriyor. kayıt ederken bitmap i seçip kaydediyorum. Sorun ne acaba ?

hocam virüs uyarısı verdi sanırım "e-okulresimekle" isimli program. Bu programda güzel lakın robores yüz algılama ile fotografı kesiyor o nedenle onu terch ediyordum.
teşekkürler.

Fotoşop Actions- Eylemler ile tek seferde oluşturabilirsiniz:

Teşekkür ederim hocam.

Verildi mi bilmiyorum hocalarım ama şunu mesleğe başladığımdan beri kullanıyorum. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• E-okul resim düzenleme.rar
    5.5 MB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar robores 3 ü kullanmaya çalışıyorum daha önce sorun yaşamıyordum. Şuan fotografların uzantısı JPEG değil diye hata veriyor. kayıt ederken bitmap i seçip kaydediyorum. Sorun ne acaba ?
hocam siz bmp olarak kaydet dediniz. sonra o jpeg olarak kaydediyor. buraya kadar tamam. eokula yüklerken sorun yaşıyorsunuz. onu da şöyle çözeceksiniz. jpeg dosya uzantısını jpg olarak değiştirin öyle eokula yükleyin

Geri