E-OKUL daki Seçmeli dersleri Excele Aktama

Kodla Büyü

graur

Aktif Üye
E-okuldan öğrencilerin seçmiş olduğu dersleri raporlamadan (excel data only seçilerek) bilgisayara kaydediyoruz ve dosyayı açıp şube ismine göre A dan Z ye sıralıyoruz. Daha sonra ekte verdiğim E-OKUL.xlsx dosyasının e-okul sayfasına aktarıyoruz. Bu kısımda 3 ten az ders seçen öğrenciler hücre (kırmızı dolgu) aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

o öğrencilere satır ekleyerek ders sayısını 3 e tamamlıyoruz.

e-okul sayfasındaki işlem bitince LİSTE sayfasına öğrenci derslerini otomatik aktaracaktır. Önemli: Dersi eksik olan öğrencilerin dersini tamamlayınız. Yoksa bütün sıra kayma yapacaktır!
daha sonra SEÇMELİ.xlsx doyasına derslerimizi şube şube aktarıyoruz. Ben 5 6 7 ve 8. şubeler için 4 ayrı dosya oluşturdum. En son yapacağımız işlem dersi seçili olan öğrenciye öğretmeni atamak.

Bu programı yapmamın asıl amacı yaklaşık 80 öğretmen olan okulumda her öğretmene gireceği dersin sınıf listesini kolay bir şekilde listeleyip çıktısini alabilmek. Ayrıca her sınıfa hangi öğrencinin hangi saat hangi dersi hangi öğretmenden alacagini ve dersi nerede görecegini gösteren listeyi verebiliyorum

Ekli dosyalar

• HATA.png
    HATA.png
    19.5 KB · Görüntüleme: 593
  • SEÇMELİ.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 48
Geri