e-okul da seçmeli ders öğretmenleri

Kodla Büyü

umutozturk51

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar. e okul sisteminde seçmeli ders öğretmenleri ile ilgili şöyle bir sorunumuz var. bizde seçmeli yabancı dil dersi için 7 grup oluşturuldu. 3 gruba A öğretmeni 4 gruba B öğretmeni derse giriyor. gruplarda hemen hemen her sınıftan öğrenci var. e okulda örneğin 5/a sınıfının seçmeli yabancı dil öğretmenine sadece bir öğretmeni verebiliyoruz. sorun da burada çıkıyor. 5/a sınıfında olupta B öğretmeninde derse giren öğrenciler için B öğretmeninide derse atamamız lazım. nasıl olacak bu iş. yada bu sorunu nasıl halledebiliriz. fikri ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. şimdiden teşekkür ediyorum

Hocam tüm sistem zaten o kadar çökmüş durumdaki. Milli eğitimin neresine baksan bir kargaşa hakim. Ankara'dan il meb'lere ordan ilçelere hiç kimse ne yaptığını veya ne yapacağını bilmiyor. Bakan bile yakında başka bir bakanlığa geçicek yeni gelen yeni bir saçmalığa başlıcak . O yüzden sende fazla kafanı takma. Kimse gelip sana bir şey diyemez. Çünkü tüm sistemin ne kadar karıştığını herkes biliyor ve susuyor. Ben en çok çocuk okutmaya başlayanlara üzülüyorum. Okullarda eğitim diye bir şey yok artık . Geliyor ve gidiyor öğrenciler bakıcıyız aslında.

Sayın hocam,
e-okulda bir sınıfa bir öğretmen atayabilirsiniz.Bu yeni bir şey değil.Liselerde beden eğitimi/müzik-resim deslerini de farklı sınıflardan farklı öğretmenlere verilirdi.ikinci öğretmeni kabul etmez. Çıkan not fişlerini iki öğretmen isim yazar ve imzalar.Not girerken de ya idareci şifresi ile ya da e-okulda hangi öğretmen girilmişse onun şifresi ile girmelisiniiz.
saygılarımla...

Hocam burada sınıf bazında değil de öğrenci bazında öğrencilerin öğretmenlere atanması gerekiyor ancak sistemi henüz güngelleyemediler. Bizim idareciler de bekliyor bu sorunu çözmelerini. Teknoloji tasarım dersi gibi bir sınıfa iki öğretmen vererek çözmeleri gerekiyor.

Geri