e-okul da adey girişlerine kolaylık

Kodla Büyü
yardım edermisiniz, bilen yada yapan arkadaşlar, ilk mesajdaki gibi herşeyi yaptım ama olmadı, daha ayrıntılı bi şekilde anlatabilirmisiniz acaba mümkünse:(

hacounter' Alıntı:
öğretmen arkadaşlara öğrettim hepsi havalarda uçuyo.....
aynen, herkesin ağzından dua eksik olmuyo
yapandan, yükleyenden Allah razı olsun.
storm' Alıntı:
yardım edermisiniz, bilen yada yapan arkadaşlar, ilk mesajdaki gibi herşeyi yaptım ama olmadı, daha ayrıntılı bi şekilde anlatabilirmisiniz acaba mümkünse:(
1- AiRoboForm-Enterprise-7.1.exe programını bilgisayara yükleyin.
2- Patch klasöründeki patch.exe 'yi çalıştırın, programı patch'leyin. :) İnternet Explorer'a araç çubuğuna eklenti yüklenecektir.
3- e-okul'a girin. İlk gelen uyarıda İptal'e basın. Kurum işlemleri - Adey işlemleri - Ridef 'e tıklayın. Sınıf ve dolduracağınız formu seçip Seç butonuna tıklayın.
4- Öğrenci listesinden ilk öğrenciyi seçip gelen formu normal şekilde elle doldurun.
5- İ.E araç çubuğunda Roboform menüsündeki Kaydet'i tıklayın.
6- Açılan pencerede anketinize bir isim verin. Alttaki Şifre Korumalı ve diğer seçeneğin tikini kaldırın. Kaydet'e tıklayın.
7- Sonra e-okulun kendi kaydet (kırmızı renkli disket) simgesine tıklayın ve öğrenci formunu e-okula kaydedin.
8- Diğer öğrencinin sayfasını (formunu) açın.
9- Az önce kaydettiğiniz anket ismi i.e. roboform araç çubuğunda görünür, ona tıklayın ve yeni açtığınız öğrencinin formunun hızlı bir şekilde dolduğunu göreceksiniz.
10- Ardından bu öğrencininde formunu e-okula kaydedin.

Bunu her öğrenci için tek tek yapın.

Ayrıca her anket formu için bu uygulamayı yapın ve farklı isimde kaydedin. Özel durumları olan öğrencilerinizin farklı cevaplarını düzeltebilirsiniz. Hepsi bu kadar...
ekteki ridef_anketi_nas_l_h_zl_doldurulur videosunu izleyin.
okuldan indirmek isteyenler için dosyalar ekte...

iyi forumlar...

Ekli dosyalar

• Roboform_v7.1.0.0.rar
    6.3 MB · Görüntüleme: 983
  • ridef_anketi_nas_l_h_zl_doldurulur.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 725
hocam sağol açıklama için de ben videoyu izlememiştim, zaten onu izleyince herşey yapılıyor :) program süperötesi, çok işimize yarayacak...

Program şifremizi ya da e-okuldaki bilgileri çalmaz mı acaba?
Bu tür programlara pek sıcak bakmıyorum ben.

mystreous' Alıntı:

hocam onuda geçtimde pc de banka işlemleri filanda yapıyoruz.onda endişelendim ben.bu tür programlar her türlü kaydı alıyor diye biliyorum.

Program çok büyük kolaylık oldu benim için. Banka işlemleri için zaten telefon şifresi gerekiyo ya da bunu kullanır kaldırırız hatta ben formatlamaya bile razıyım :D çok güzel oldu böyle...

Programın çalışma mantığı nedir acaba, henüz incelemedim programı ama bazı arkadaşlar haklı çekincelerini belirtmişler(kredi kartı hesap bilgileri vs) buna ek olarak e okula yasal olmayan bir yolla veri girişi yapmak malumunuz yasaktır, program sadece local olarak sadece boş forma bilgimi girmektedir, yoksa internet bağlantısı kullanmaktamıdır bilen arkadaşlar fikir beyan ederse açıklayıcı olur.

Ridef te bir öğenci için yanlışlıkla bilgilr girildi.Şimdi bu öğrenci için girilen bilgileri silemiyoruz.Nasıl bir çözüm önerirsiniz.cevapları boş bırakıp kaydet diyoruz ama yine cevap isteniyor..Bilenler yardımcı olursa sevinirim

biseydicemm' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

hocam onuda geçtimde pc de banka işlemleri filanda yapıyoruz.onda endişelendim ben.bu tür programlar her türlü kaydı alıyor diye biliyorum.

ben de arkadaşların çekincelerine katılıyorum. Bu konuda da bilgilendirirseniz müteşekkir oluruz. :?:

apo.ege' Alıntı:
biseydicemm' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

ben de arkadaşların çekincelerine katılıyorum. Bu konuda da bilgilendirirseniz müteşekkir oluruz. :?:

tedbir olsun, deepfreezli bilgisayara kurup işimi hallettim sonrası temiz.

kurdum aynen dediğiniz gibi yapıyorum ama ikinci kez formları doldur dediğimde hiç bir şey olmuyor acil yardım lütfen

Geri