E-okul = Bilgisayar Öğretmeni 'ne işkence

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bıktım arkadaşlar öğretmenlerle uğraşmaktan. Adam bi not girmekten aciz ya. Öğretiyosun ben yapınca olmuyo , sen yapınca oluyo diyolar. Sinir krizi geçirecem valla.
Neyse şu not girişi bitsin , yine yüzümüze bakmazlar zaten.

hıocam kimsenin notunu girmek zorunda deilsiniz ki.ben kimseninkini girmyiorum o yüzden de kendilerinin başının çaresine bakıyolar.yoksa başınız çok ağrır...

Alt tarafı bi öğle aram var ondada dinlenmek istiyorum millet başımda. kıramadığım arkadaşlarda oluyo.ama bunaldım. nasıl yapılcağını göstereyim diyorum yokk. ille ben gircem. aynı durum :x

Hocam tüm öğretmenlere bir öğle arasında seminer ver olsun bitsin. Benden bu kadar sevgili arkadaşlar dersin... Sıkma canını hocam

Valla bizim okulda öyle bir sıkıntı yaşanmadı şuana kadar...Müdür yardımcımız sağolsun herşeyle ilgilendi...Daha önceden bir sunumla nasıl dolduracaklarını anlattı...

arkadaşlar ben dönem ortasında öğretmenlere yönelik seminer düzenledim. okul müdürlüğünden resmi yazı yazarak. katılım %50 idi ama o arkadaşlarda şuan gelip soru bile sormuyorlar sorsalar bile cevaplamaktan gocunmuyorum. çünkü öğrenmek istiyorlar. katılmayanlar ise biz bilgisayar biliyoruz diyorlar. fakat gözlemlediğim şu bana soru soramıyorlar. herhalde utanıyorlar. seminere katılan arkadaşlara soru soruyorlar. üzerimden sorumluluğu atmış oldum böylece.

Evet arkadaşlar size katılıyorum..Ben de aynı şekilde çok zor durumda kalıyorum..Artık yaparmısın diye soran yok şu benim notları nezaman girelim diyorlar..İşim var deme şansın yok...Öğretmen benim ismimi dahi bilmiyor ama gelip kendi işini yaptırmak konusunda hiç tereddüt yaşamıyo...İnsanlar çok garip...

benim anlamadığım şey şu: işim var deme şansınız niye yok?? ya da hayır yapamam ama isterseniz gelin anlatayım demek çok mu zor?? yani öğretmenlere karşı sessiz kalıp, burada yakınmak pek doğru değil gibi geliyor. Doğru olan bu tepkinizi usulünce size iş yaptırmaya kalkışan kişilere vermeniz sanırım.
Ha, kıramadığınız arkadaşlarınız vb. olabilir, o ayrı. Bundan dolayı da kimse size, onunkini yapıyorsun bizimkini niye yapmıyorsun diyemez. Derse duruma göre cevap verebilirsiniz sanırım.
Takmayın bu kadar insanları... Her söylenene he demek, iyi geçinmek demek değildir...

eveett ben okulun ve kendimin tüm e-oku işlerini bitirdim....yaşasın oleeeyyyyy

gulages72' Alıntı:
Valla bizim okulda öyle bir sıkıntı yaşanmadı şuana kadar...Müdür yardımcımız sağolsun herşeyle ilgilendi...Daha önceden bir sunumla nasıl dolduracaklarını anlattı...

Bizde de 3 - 4 sunum yaptılar bu konuda. :+1: Herkes kendi başının çaresine baktı ondan sonra ... Ben hiç karışmadım. :D

Bizde de aynı arkadaşlar. Bir kaç kez e-okula bilgilerin girilmesi hakkında bilgilendirme yaptık tüm öğretmenlere. Herkez kendisi girdi bilgilerini.

ben not girmiyorum nerden girileceğinide bilmiyorum diyorum. Bir iki yazdıkları notları kaydetmeden sistemden çıkardım daha soran yok. Bana senin notun yok bizimkilerden gir diyorlardı birde...

walla bizikiler kendileri giriyolar ama okulun internetinde sorun oluyo bazen açmıyo diyolar ama ne hikmetse ben oturunca makineye birden açılmaya başlıyo :wink: hayırlısı bakalım....

SORU SORUYOR BİRDE YETMEZMİŞ GİBİ "IVIR ZIVIR İŞLERLERİ SEN YAPIYORSUN YA " DİYOR. ÖLÜNMÜ ÖLDÜRÜNMÜ. BİRDE ÇOĞUNUN EN AZ 5 BİLGİSAYAR SERTİFİKASI VAR. ÖFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Okuduğu kiataplar girilecekmiş, gönder hocam 3 öğrenci (4. sınıf) dedim ben göstereyim onlara siz yapamıyorsanız onlar yapsın , dedim.
geldi cocuklar yarım saatte hallettiler.
Güler misin ağlar mısın.

bana birşey soran yok..

istanbul bağcılardayız belediyemiz sayesinde her sınıfta bilgisayar var ve tüm öğretmenlerimiz bilgisayarı çok güzel kullanıyorlar.. :D

kimsenin notunu girmiyorum. sorana nasıl yapacağını gösteririm ama başkasının notlarını oturup da asla girmem. o hatayı geçen sene bizim okulda notları diskete girerken bir kişiye yaptım hepsi üzerime yıkmaya çalıştı. herkes kendi ders notlarını kendisi girsin bir zahmet.

benimde lab ım yol geçen hanı oldu. herkes derste geliyo bana bir bilgisayar diyor. ders işlenmez oldu.
ama işin aslı bize ihtiyaçları var. mecburlar.... :mrgreen:

hocam valla kendileri girsin bizde öyle herkes kendi giriyor notunu okulda 50 öğretmen var birine ben girim desem al başına belayı o yüzden herkes kendi girsin

Olsun arkadaşlar bence yardımcı olmamız lazım. Ben gocunmadan yapıyorum. Okulun gülüyüm :) İnsanların beni görünce yüzüme sıcak bi şekilde bakması, içeri girince geldiğim için sevinmeleri yetiyor zaten. Hatta biraz abarttım, notların hepsini aynı veren, örneğin davranış notlarının hepsini 5 verenlere bi program geliştirdim. Ctrl+5 tuşuna basınca komple tüm sınıfın davranış notlarını 5 yapıyor. Sonra 5 vermek istemediğnin üzerinde oynama yapıyorsun.

Geri