e-Okul Bilgi Alma Programı 2024 v4.0 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
bende hata vermedi ama bilgileri çekme işlemi bitince bilgileri alamıyor e-okul açık olduğu halde. acaba yöneticilerin e-okuluylamı açmak gerek

Ekli dosyalar

• mehmet.jpg
    mehmet.jpg
    74.6 KB · Görüntüleme: 24
denem amaçlı bilgileri çektiğimde en son olan görüntü aşağıdaki gibi oldu bilgiler gelmedi. sorun neyden kaynaklı olabilir. idarecilerin e okul şifresiylemi açmam gerek acaba

Ekli dosyalar

• mehmet.jpg
    mehmet.jpg
    74.6 KB · Görüntüleme: 27
denem amaçlı bilgileri çektiğimde en son olan görüntü aşağıdaki gibi oldu bilgiler gelmedi. sorun neyden kaynaklı olabilir. idarecilerin e okul şifresiylemi açmam gerek acaba
Öğrencilerin dersine girmiyorsanız görme yetkiniz yoktur. idareci şifresi ile girin.

Öğrencilerin dersine girmiyorsanız görme yetkiniz yoktur. idareci şifresi ile girin.

Ben de bir tavsiyede bulunayım. Program Chrome sayfasının çözünürlüğünden etkileniyor. Tam ekran olsa bile bazı laptopların yakınlaştırma (zoom) farklılıklarından olsa gerek, okulda ve evde çalşıtırırken farkettim.
Chrome sayfası açıldıktan sonra ben yakınlaştırma seçeneğinden %80 lere falan düşürdükten sonra ekranda öğrenci(anne,baba vb.) bilgileri göründükten sonra bilgileri çekmeye başladı.
bir şey daha ekleyelim. mehmet hocam sanırm veli bilgilerindeki "Anne TC No" tick işaretini kaldırmışsınız. Programda ilk açılışındaki default olan işaretli tickleri kalmalı. Sonraki istenen ek bilgileri işaretlemelisiniz.
zaten excel dosyasına kopyaladıktan sonra buradan istenmeyen bilgilerin olduğu sütunları silersiniz.

Şu an Chrome 105 versiyonunda hata alıyorum. E-okula giriş yapmak için Chrome'u açmıyor 2.6 versiyonu. Ne yapmalıyım?

hata.png

Arkadaşlar öğrenci listesini yüklüyorum daha sonra e-okul aç butonuna tıklayınca yukarıdaki hatayı alıyorum. Çözümü nedir. @fhoca Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Chrome açın sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın ve altta bulunan Yardım sekmesi altındaki Google Chrome Hakkında sekmesinden chromeyi güncelleyin ve sürümünüzü öğrenin. Daha sonra yukarıda yazmış olduğum siteden kullanmış olduğunuz chrome sürümüne uygun driver indirin ve atiba klasörü içine bu driveri kopyalayın. Atiba uygulamasını çalıştırın gerekli adımları yaptıktan sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.

@hiboz, @fenerliosman hocam dediklerinizi yaptım ma çözülmedi. Başka bilgisayarda çalıştırdım. Galiba uygulama chrome driveri kullanarak chrome u başlatamadı benim bilgisayarda.

Geri