e-Okul Bilgi Alma Programı 2023 v3.4 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, AİHL, MTAL) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
Lise linki ile aynı aslında
Sanırım baba ve anne bilgileri sayfalarının içeriğinde bir farklılık var
Aihl hesabı ile kontrol etmeden fikir yürütmek zor
Ama siz veli bilgilerindeki tik işaretini kaldırıp sadece öğrenci bilgilerini alabilirsiniz
Hocam onu da denedim, sadece ad soyad çeksin dedim maalesef sonuç aynı.

hocam öğrenci bilgilerini almak yaşadığın hatayı güncelledim bunu deneyebilirsin Atiba 1.6
Ama veli bilgileri için birşey yapamıyorum şu aşamada
Evet dediğiniz gibi 1.6 ile öğrenci bilgileri geliyor. Ancak veli bilgileri seçilince öylece kalıyor. Neyse hocam çok ilgilendiniz. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Tekrardan emeğinize sağlık.

Lise linki ile aynı aslında
Sanırım baba ve anne bilgileri sayfalarının içeriğinde bir farklılık var
Aihl hesabı ile kontrol etmeden fikir yürütmek zor
Ama siz veli bilgilerindeki tik işaretini kaldırıp sadece öğrenci bilgilerini alabilirsiniz
Hocam ilginçtir okuldaki bilgisayarımda sorunsuz çalıştı. (Ev bilgisayarında çalışmıyordu(Aynı sistem yüklü)). Sağolun

Okuldaki bizim pc çok yavaş inanılmaz derecede. orada vba ile kendi yazdığım kodla verileri çok rahat çekerken evdeki pc de kendi aynı dosyam 3 öğrenci çekip bırakıyor ne hikmetse aynı sizin duruma benzemiş hocam :)
Hocam ilginçtir okuldaki bilgisayarımda sorunsuz çalıştı. (Ev bilgisayarında çalışmıyordu(Aynı sistem yüklü)). Sağolun

Okuldaki bizim pc çok yavaş inanılmaz derecede. orada vba ile kendi yazdığım kodla verileri çok rahat çekerken evdeki pc de kendi aynı dosyam 3 öğrenci çekip bırakıyor ne hikmetse aynı sizin duruma benzemiş hocam :)
Hocam bende de evdeki denemelerimin 1-2sinde 3 öğrenci çekip bıraktı. Diğerlerinde de ilk öğrencide bıraktı.(Halâ öyle) Ama okulda sorun olmadı. Ben de anlamadım (Aynı usb den win10 lar yüklü pclerde)

Kod bilgisayar hızıyla beraber evde hızlı çalıştığı için olabilir diye düşünmekteyim. Debug modu olarak f8 ile adım adım gittiğimde listeye koyduğum ne kadar öğrenci no varsa onların sayısını doğru hesaplayıp o kadar öğrenci için döngü oluşturup işlemi tekrar etmekte.

Fakat direk çalıştırdığımda listede kaç öğrenci olduğu kısmını Debug da 3 görüyorum haliyle 3 öğrenci çekip tamamlıyor.

Sistem windows10 evde office sürümü son sürüm. Okulda eski bir office sürümü var office 2010 olabilir işletim sistemi de windows7

Başka bilgileri almak için ek yapılacak mı acaba?
Bu bilgilerde çok lazım oluyor. Screenshot_1.png

E-okul'dan indirdiğim excel'deki öğrenci no alanında hata veriyor. Anadolu Lisesiyiz. Neden olabilir acaba? Bizdeki rapor adı şu:
OOG01001R020Şube Listesi (Öğrenci No Sıralı)

Excel de şu şekilde geliyor sadece veri ile indirince.

1663752894955.png

E-okul'dan indirdiğim excel'deki öğrenci no alanında hata veriyor. Anadolu Lisesiyiz. Neden olabilir acaba? Bizdeki rapor adı şu:
OOG01001R020Şube Listesi (Öğrenci No Sıralı)
Excel de şu şekilde geliyor sadece veri ile indirince.

Ekli dosyayı görüntüle 71558
Hocam en üstteki ilk 3 satırı sil diğerleri kalsın
4. satır ve alttındakiler kalsın
Program Öğrenci No yazan kısmı alıp kullanır

Ben biraz uğraştım sadece öğrenci no başlıklı sütun kaldı diğer hepsini sildim :D Öyle de oldu. Eline sağlık hocam.

ellerinize sağlık öğretmenim; öğrenci doğum tarihi, cilt no, doğum yeri, anne/baba mezuniyet bilgileri bilgilerini de ekleye bilir miyiz?

Öğrenci cilt no ve doğum tarihi çok lazım oluyor. Eklenirse çok güzel olur.

Bizde geçen yıl tüm 9 ların doğum tarihi istendi o dönem lazım oldu ama cilt noyu hiç duymadım nerede kullanıyorsunuz hocam ortaokulda

Geri