e-Okul Bilgi Alma Programı 2023 v3.4 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, AİHL, MTAL) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
Ara sayfada kalıyor hocam. iç sayfalara erişemiyor hala

Ekli dosyalar

• HATA4.PNG
    HATA4.PNG
    121.8 KB · Görüntüleme: 72
o zaman sayfa içinde farklılıklar var
lise kullanıcı girişi yapıp kontrol etmem lazım
şu aşamada liselerde kullanamayacağız maalesef :(
Hocam müsait zamanda size kendi e okul şifremi veririm görmeniz için en azından şuan ders programları tanımlanmadığı için sınıflara erişilmiyor.

Son düzenleme:
Lise desteği 1.4 sürümü ile gelmiştir. Önceki sürümde deneyen ve sorun yaşayan arkadaşlar 1.4 sürümü ile verileri çekebilirler
Ortaokul için eski sürümde yeni sürümde çalışır
Kolay gelsin

@gizemkar

Son düzenleme:
Elinize bilginize sağlık. 730 öğrencinin bilgilerini aldım. işlem esnasında takılmalar oldu. nedenini eokul ve internet kaynaklı diye düşünüyorum. ezcelle aktar çalışmadı. bilgileri kopyala ile yapıştırma işlemi yaptım. tekrar teşekkür ediyorum. iyi günler

Lise desteği 1.4 sürümü ile gelmiştir. Önceki sürümde deneyen ve sorun yaşayan arkadaşlar 1.4 sürümü ile verileri çekebilirler
Ortaokul için eski sürümde yeni sürümde çalışır
Kolay gelsin

@gizemkar
Şuan denedim hocam verileri sayfalardan çekmekte. Şahsım ve meslektaşlarım adına çok teşekkür ederim.

Şuan program sürüyor dikkatimi çeken bir şey oldu tamamlanması sürer belki ama seçtiğim verilerden tc ad soyad sınıfı alırken veli numaralarını program ekranına aktarmıyor sanırım siz de bir kaç öğrenci için kontrol edebilirseniz varsa sorun çözüm sağlanmış olur.

Şuan program sürüyor dikkatimi çeken bir şey oldu tamamlanması sürer belki ama seçtiğim verilerden tc ad soyad sınıfı alırken veli numaralarını program ekranına aktarmıyor sanırım siz de bir kaç öğrenci için kontrol edebilirseniz varsa sorun çözüm sağlanmış olur.
Hocam hiçbir öğrencinin veli bilgisi gelmiyor mu yoksa arada bazı öğrencilerdemi yok

Ders programınız eokula girilmemiş veya o sınıfa girmediğiniz için öğrencileri görme yetkiniz Yok.
Hocam öğrenci adını tc sini sınıfını çekiyor sadece o bölümü çekmiyor olay ders programlarıyla alakalı değildir diye düşünüyorum.
Ben veli adı ve tc si gibi bilgileri listeden çıkardım. İlgili sayfalara erişim yetkim var zaten bunu üstte de belirtmiştik.

Numaraları almaya çaıştığınız sınıf eokulda size tanımlanmadığı için bulamıyor. Ortaokul için konuşuyorum. İdare ders programını girerse veya sizi sınıf öğretmeni yaparsa görürsünüz. Ya da müdür şifresiyle girin.
Bu mesajınızda belirtmiştik idari şife ile işlem yapıyoruz. Ayrıca biz liseyiz hocam orta okulda sorun yok zaten arkadaşlar belirtmiş.

Excele aktarmada hata veriyor ama gördüğüm ilk kaydı işliyor dosyaya.

hiçbirininki gelmiyor. Sayfada o bölümü açıyor ve görünür yapıyor ama program listesine aktarmıyor.

Hocam benim hatam
Dün güncelleme yaparken bir yeri devre dışı bırakmıştım
Sonra tekrar devreye almadan yayınlamışım
Tüm bilgileri seçip çekerse sorunsuz alır ama baba ad , baba tc no gibi birkaç seçenek seçilmediği için hataya düşüyor
Eve dönünce düzelticem artık

Bende excel makrosunu tamamladım döngü işini şuan hallettim verileri satır satır yazıyor her kayıt için.
Sizin program şeklinde olması güzel akşam eve geçince tamamlamış olursanız dener dönüş yaparım. Kolay gelsin.

Ben şöyle bir problem yaşadım.
Office 365, Win10 bilgisayarımda Excel dosyasını içeri almak isterken "Öğrenci No alanı bulunamadı..." hatasını verdi.
Okuldaki başka bir Ofis 2016,Win10 bir bilgisayarda ise Excel dosyasını içeri aktardım, kişisel şifrem ile e-okula girdim. Bu haliyle öğrencilerin bilgisini almadı. Yetkilerimi öğrenci ekranı için kontrol ettim; var. Ancak uygulamanın açtığı sekmeye girip idare bilgileriyle mebbis ve sonrasında e-okulda girince o sekmede ilk öğrencinin 2-3 tane bilgisini aldı ve durdu. Çözemedim yani.

Ama çalışmanız çok güzel. Elinize sağlık diyorum sayın hocam.

Ben şöyle bir problem yaşadım.
Office 365, Win10 bilgisayarımda Excel dosyasını içeri almak isterken "Öğrenci No alanı bulunamadı..." hatasını verdi.
Okuldaki başka bir Ofis 2016,Win10 bir bilgisayarda ise Excel dosyasını içeri aktardım, kişisel şifrem ile e-okula girdim. Bu haliyle öğrencilerin bilgisini almadı. Yetkilerimi öğrenci ekranı için kontrol ettim; var. Ancak uygulamanın açtığı sekmeye girip idare bilgileriyle mebbis ve sonrasında e-okulda girince o sekmede ilk öğrencinin 2-3 tane bilgisini aldı ve durdu. Çözemedim yani.

Ama çalışmanız çok güzel. Elinize sağlık diyorum sayın hocam.

hocam ilk yaşadığınız sıkıntı için @maliozkok hocamızın paylaştığı AccessDatabaseEngine 'i kurarsanız çözülecektir.
diğer sıkıntınız için eğer bilgi seçimlerinden bazılarını devre dışı bıraktıysanız örneğin baba ad alanının tik işaretini kaldırdıysanız hataya düşmüştür
hepsini seçerseniz sorun yaşanmayacaktır
son güncellemede benim yaptığım bir hatadan kaynaklı maalesef
okula gelince farkettik
eve dönünce düzelteceğim

hocam ilk yaşadığınız sıkıntı için @maliozkok hocamızın paylaştığı AccessDatabaseEngine 'i kurarsanız çözülecektir.
diğer sıkıntınız için eğer bilgi seçimlerinden bazılarını devre dışı bıraktıysanız örneğin baba ad alanının tik işaretini kaldırdıysanız hataya düşmüştür
hepsini seçerseniz sorun yaşanmayacaktır
son güncellemede benim yaptığım bir hatadan kaynaklı maalesef
okula gelince farkettik
eve dönünce düzelteceğim
Sayın hocam aynı sorun bende de mevcut. Bütün tikler işaretli olduğu halde ilk kayıttan sonra ilerlemiyor, kalıyor öyle (okul lise)

Bende excel makrosunu tamamladım döngü işini şuan hallettim verileri satır satır yazıyor her kayıt için.
Sizin program şeklinde olması güzel akşam eve geçince tamamlamış olursanız dener dönüş yaparım. Kolay gelsin.
Sayın hocam aynı sorun bende de mevcut. Bütün tikler işaretli olduğu halde ilk kayıttan sonra ilerlemiyor, kalıyor öyle (okul lise)
@gizemkar @erben23

Hocam güncelledim
Yeni sürümü indirebilirsiniz Atiba 1.5
Kolay gelsin

Elinize sağlık benim makro hala okulda çalışıyor ama siz tamamlamışsınız :) excele aktarma özelliği de hatasız çalışmakta hocam. Elinize emeğinize sağlık.

Geri