E-Okul 8.sınıf seçmeli bilişim ders not girişi tanımlanmış

Kodla Büyü
8ler hala açılmamış bende :shock: 5 ve 6lar görünüyor...

Sınav tarihi girişinde 8.sınıf görünmüyor..

8. sınıflarda seçmeli bilişim teknolojileri dersi için sınav tarihi vermenin hiçbir anlamı yok. Hızlı ders notu girişinde sadece proje ve derse katılım etkinliği puanı aktif oluyor. Sınav notu girişi görülmüyor.

Dün tarihli bir sınav tarihi girdim. Bugün sınav notunu girmek istedim ancak sınav notu çıkmıyor. Bilginize..

Yani sadece derse katılım puanı vermemiz yeterli bence..

sınav tarihi giremedim ama not girişi dedğim zaman 8. sınıflar için liste açılıyor ve not girebileceğim sadece proje ve ders etkinliklerine katılım kısımı var. Projeler kısmı da silik sadece ders etkinliklerine katılım kısmına not girişi oluyor

sevdiceğim' Alıntı:
sınav tarihi giremedim ama not girişi dedğim zaman 8. sınıflar için liste açılıyor ve not girebileceğim sadece proje ve ders etkinliklerine katılım kısımı var. Projeler kısmı da silik sadece ders etkinliklerine katılım kısmına not girişi oluyor
Henüz sınav girmedim ama hızlı not girişinde bütün alanlar aktif bende.

Ekli dosyalar

• bty.png
    bty.png
    184.9 KB · Görüntüleme: 4,358
1. yazılı notlarını girmiştim şimdi baktım not düzeltmek için not girme yine kapalı ama öğrenci ders notlarında 1. yazılı görünüyor ve değiştirme silme yapılamıyor bu nedir şimdi bilen var mı?

işin sıkıntı kısmı sadece 8.sınıflarda .ortaokullarda uygulanan yeni çerçeve programında dersimizin adı bilişim teknolojileri ve yazılım iken ortaokul 8.sınıflarda eski çerçeve program uygulanıyor orda dersin adı bilişim teknolojileri .e-okulda seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi 1-2 saat diye tanımlanmış bunu seçenlerde not girişi açık ancak seçmeli bilişim teknolojileri dersini seçenler not giriş kapalı .8 sınıflarda eski ders programı uygulandığı için o programda da seçmeli dersler notla değerlendirmez dediği için not girişleri kapalı

Bende ne tarih girişi ne not girişi çıkıyor.. zaten bu saatten sonra çocuklara bir de bilişim teknolojilerinden sınav olacaksınız demem sene başında kesin yapacağım demiş olsam neyse.. Ben sınav yaparım sorun değil yoksa..

murathan21' Alıntı:
işin sıkıntı kısmı sadece 8.sınıflarda .ortaokullarda uygulanan yeni çerçeve programında dersimizin adı bilişim teknolojileri ve yazılım iken ortaokul 8.sınıflarda eski çerçeve program uygulanıyor orda dersin adı bilişim teknolojileri .e-okulda seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi 1-2 saat diye tanımlanmış bunu seçenlerde not girişi açık ancak seçmeli bilişim teknolojileri dersini seçenler not giriş kapalı .8 sınıflarda eski ders programı uygulandığı için o programda da seçmeli dersler notla değerlendirmez dediği için not girişleri kapalı

Hocam Seçmeli BTY 2 saat onu seçince de olmuyor ki. 1 saatlik olsa onu seçip sorunu gidereceğim ama

bu işi ama karıştırdılar yahu. bizde hala sedece proje ve ders içi etkinlik kısmı görünüyor.

6 7 lerde seçmeli ders ve not girişi duruyor ancak 8lerdeki not girişleri silinimş. bende ilk sınavı yapıp notları girmiştim girmeyen öğrencinin sınav notunu girmek için tekrar açtığımda dersim gözükmedi. okul şifresiyle de baktık 8lerde not girişi kalkmış görünüyor. 8ler eski sistemde devam ettiklerinden onlarda ders notu olmayacak sanırım.

su an mesele not girisi yapilamamasi degil 8. sinif ogrencilerin ders notlarinda verdigim 1. yazili notunun hala gorunmesi.. ne duzeltme bede silme yapiliyor

SensizTutsak' Alıntı:
murathan21' Alıntı:

Hocam Seçmeli BTY 2 saat onu seçince de olmuyor ki. 1 saatlik olsa onu seçip sorunu gidereceğim ama

hocam seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersini 1 ve 2 saat seçenler not girişi yapmışlar

murathan21' Alıntı:
SensizTutsak' Alıntı:
murathan21' Alıntı:

hocam seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersini 1 ve 2 saat seçenler not girişi yapmışlar

İşte sıkıntı da orda ya Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi seçmeli derslerde 2 saatlik var. 1 saatlik olsa seçeceğiz. Bu problemi çözen birileri olmalı

bizim okulda 8. sınıflarda seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım 1 saat olanı seçmiştik. 1. sınav tarihi ve notunu girdim. fakat 2. sınav tarihi ve not girişi yapılmıyor.. idare şifresiyle girildiğinde seçmeli dersler bölümünden seçmeli Bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin 1 saat olanının olmadığını gördük..
seçmeli bilişim teknolojileri 1 saat
seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım 2 saat
seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım 1 saat (bizim seçtiğimiz fakat artık gözükmüyor.)
notlarda düzeltme ve giriş yapamıyoruz..
bu durumda yeniden seçmeli bilişim teknolojileri 1 saat olanı seçip not girişi yapmayıp sadece proje ve etkinlik notu mu vereceğiz acaba?????
forumdaki bütün arkadaşlarda aynı sorun var sanırım..

ben meb ile görüştüm bu yıl 8.sınıflarda ders içi etkinlik ve yazılı notu girilmeyecek gelecek yıldan itibaren not girişi olacak dediler.

arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce ben de sınav yaptım, ama not gireceğim zaman proje ve derse katılım notuna izin verdiğini gördüm e-okulun.. benim kafam karmakarışık. şimdi biz sınav notu giremiyoruz, peki bu yaptığımız sınav notlarını proje olarak mı girmeliyiz, yoksa yeni proje mi vermeliyiz? ya da bu sınav notunu derse katılım olarak mı girelim. 8leri nasıl değerlendireceğimizi anlayamadım ben. fikri olan var mı? ya da meb'den hangi birime sormalıyım? herkese kolaylıklar..

8. sınıflara tam olarak ne giriyoruz. net cevap var mı arkadaşlar.
ben bi ders içi katılım notu girdim başkada bişi girmedim.

gülayhoca' Alıntı:
peki 2 tane mi ders içi katılım notu verdiniz hocam

botecii00' Alıntı:
ben meb ile görüştüm bu yıl 8.sınıflarda ders içi etkinlik ve yazılı notu girilmeyecek gelecek yıldan itibaren not girişi olacak dediler.

ama bütün seçmeli derslerde de not girişi yapılacak diye bir yazı gelmişti hocam

emos249' Alıntı:
gülayhoca' Alıntı:
peki 2 tane mi ders içi katılım notu verdiniz hocam
hayır şimdilik bi tane girdim en az bir ençok beş tane girebiliyoruz.
proje alan yok sınavda sistemde görünmüyo. sanırım tek notla işi bitiricem.

botecii00' Alıntı:
MEB derken tam olarak kimle görüştün? Resmi yazı alsaydın bari,kurtulurduk

Geri