E-Nabizdaki İdari İzin Hakkım ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Okullar açılacak mı açılmayacak mi bilmiyorum ama özel durumumla alakalı size de danışmak istedim. Biliyorsunuzdur salgindan dolayı riskli sayilan Kronik rahatsızlığı olan memurlara e-nabız üzerinden idari izin verildi ve benim de geçmişten gelen Kronik rahatsızlığım var. E nabız sisteminde de idari izin raporum olduğu için idari izinli sayiliyorum. Devlet tekrardan İdari izinli sayarsa okula gidip gitmemek konusunda kararsız kaldım. Hastalığım bağışıklık sistemiyle alakalı ve düşük doz da olsa bağışıklık sistemimi bastıran ilaç kullanıyorum. Şu anda Allah'a şükür iyiyim ama hastalığım dönem dönem atak yapabilirmis. Bir kere atak yaptı ve o süreç gerçekten zordu (Allah hastalığımın alevlendigi günleri bir daha bana yaşatmasın. çünkü Hayati organlara zarar verebiliyor ve ölüm tehlikesi yapabiliyor) Uzun süredir hastalığım atak yapmadı. On yıldır bir sıkıntı yaşamadım Allah'a şükür... Ara ara hastanede testlerle kontrol ediliyorum. İnşallah bir daha da atak yapmaz. Hastalığımın adı SLE Lupus... 33 yaşındayım. Ara ara hastaneye gidip kan verip kontrol ediliyorum. Hatta Mart sonunda kontrole gittiğimde doktorum "ortalarda dolanma sen risk grubundasin" demişti. (O dedikten iki ay sonra da riskli olan memurlara devlet e nabızdan idari izin verdi)
Zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmadım. Bayramda annemin babamın bile yanına gitmedim.
Okullar açıldığında okula gitmemek de içime sinmiyor. Zümrem arkadaşlarım çalışırken evde oturacağım sonuçta :( Devlet gerekli tedbirleri alacağız dedi ama bilmiyorum. Vakalar yine tırmanışa geçti. Gidersem de risk grubundayim. Şu anda Allah'a şükür fiziksel bir sıkıntım yok ama kronik rahatsızlığım bağışıklık sistemiyle alakalı olduğu için Allah korusun virüsle muhatap olmak benim açımdan hayati tehlikesi olabilir... Bilemiyorum ne yapsam ? Benim yerimde olsanız ne yapardınız?

(Allah tez zamanda bu kötü günlerden bizleri kurtarsın.)

Son düzenleme:
kesinlikle başlamayın hocam sonuçta rahatsızsınız. Allah korusun. Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil bunu unutmayın.

Sağlığınız her şeyden önemli. Merak etmeyin, siz olmadan da okulda işler bir şekilde yürüyecektir. Size ihtiyaç olursa telefonla halledersiniz.
Şahsen 65 yaş üstü annemle yaşıyorum. Onu korumak için sadece ihtiyaç halinde dışarı çıkıyor, eve dönüşte hijyene dikkat ediyorum. Okullar açılırsa ne yaparım diye düşünüyorum. Hatta ücretsiz izne ayrılmayı da seçeneklerim arasında tutuyorum. Okulda nasıl kendimi korurum diye planlar yapıyorum, tedbirler düşünüyorum.
Durum bu.

Dün Milli Eğitim okullardan 60 yaş üstü öğretmen sayısını ve e-nabızdaki kronik rahatsızlığı bulunan öğretmen sayısını sordu. Bizim il milli eğitim müdürlüüğü mü istedi yoksa bakanlık mı istedi bilmiyorum ama içinize sinmese de RİSKLİ gruptasınız hocam. Belki birşey olmaz bulaşsa bile ama onu riske atacak durumda değilsiniz.

Dün Milli Eğitim okullardan 60 yaş üstü öğretmen sayısını ve e-nabızdaki kronik rahatsızlığı bulunan öğretmen sayısını sordu. Bizim il milli eğitim müdürlüüğü mü istedi yoksa bakanlık mı istedi bilmiyorum ama içinize sinmese de RİSKLİ gruptasınız hocam. Belki birşey olmaz bulaşsa bile ama onu riske atacak durumda değilsiniz.
Bizim okuldan da istendi.

Teşekkürler arkadaşlar vicdanen rahatsız olduğum için sormak istedim. Tavsiyeleriniz çok iyi geldi. İnşallah şu lanet virüs salgını bir an önce biter.

Ayrıca Şu özel okullar baskı yapmasa bence devlet, okulları hiç açmaz. Çünkü açmak mantıksız olur. Öğrencilerin sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyacakkarini düşünmüyorum. En fazla bir iki hafta uyarlar (Meslek lisesinde çalıştığım için biliyorum.) Hele hele meslek liselerinde tedbirlerin uygulanacağı konusunda ciddi şüphelerim var. Üzülerek söylüyorum bazı öğretmen arkadaşlar bile uymuyor.. Allah'tan devlet seminerleri uzaktan yapacaksınız dedi. Allah korusun Yoksa bir çok okulda öğretmenler arasinda yayılım olurdu. Çünkü çoğu okul seminer zamanında geleneksel bi stres atma günü yapıyor diye biliyorum. Üzülüyorum gerçekten.. Gördüğüm kadarıyla çoğu öğretmen kurallara uyuyor ama bazı öğretmen arkadaşlar mangal partisi planları yapıyor. Ne yapacağız böyle bilmiyorum. Allah sonumuzu hayretsin.

Son düzenleme:
Teşekkürler arkadaşlar vicdanen rahatsız olduğum için sormak istedim. Tavsiyeleriniz çok iyi geldi. İnşallah şu lanet virüs salgını bir an önce biter.

Ayrıca Şu özel okullar baskı yapmasa bence devlet, okulları hiç açmaz. Çünkü açmak mantıksız olur. Öğrencilerin sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyacakkarini düşünmüyorum. En fazla bir iki hafta uyarlar (Meslek lisesinde çalıştığım için biliyorum.) Hele hele meslek liselerinde tedbirlerin uygulanacağı konusunda ciddi şüphelerim var. Üzülerek söylüyorum bazı öğretmen arkadaşlar bile uymuyor.. Allah'tan devlet seminerleri uzaktan yapacaksınız dedi. Allah korusun Yoksa bir çok okulda öğretmenler arasinda yayılım olurdu. Çünkü çoğu okul seminer zamanında geleneksel bi stres atma günü yapıyor diye biliyorum. Üzülüyorum gerçekten.. Gördüğüm kadarıyla çoğu öğretmen kurallara uyuyor ama bazı öğretmen arkadaşlar mangal partisi planları yapıyor. Ne yapacağız böyle bilmiyorum. Allah sonumuzu hayretsin.
Önemli olan sağlık hocam vicdanen rahatsız olacağınız bir durum söz konusu bile değil. Bence de özel okullar olmasa açılmazdı ama kayıtlar alındıktan 2-3 hafta sonra tekrar uzaktan eğitime dönüş yapılacaktır. Öğrencilerden oluşan bir dağılımla ailelere ve öğretmenlere bulaşma olasılığı çok yüksek

Önemli olan sağlık hocam vicdanen rahatsız olacağınız bir durum söz konusu bile değil. Bence de özel okullar olmasa açılmazdı ama kayıtlar alındıktan 2-3 hafta sonra tekrar uzaktan eğitime dönüş yapılacaktır. Öğrencilerden oluşan bir dağılımla ailelere ve öğretmenlere bulaşma olasılığı çok yüksek
Evet hocam ben de öyle tahmin ediyorum. En fazla bir ay sonra tamamen uzaktan eğitime dönülür. İnşallah kimse zarar görmez o zamana kadar

ölenlerin çoğunluğu sağlık çalışanları ve yakınları diye biliyorum, tabi okullar açılınca bizede bulaşması çok yüksek ihtimal bende başlamayın derim hocam. birde şahit olduğum bir olay var insanlar utançlarından saklamaya çalışıyorlar virüs kapsalar dahi aman kimse duymasın yada hastanede yatmamak için hastalığı evinde atlatmaya çalışanlar var, tabi böyle bir durumda evdeki çocuklar belirti göstermeden hastalığı taşımaya başlayacaktır. tansiyon hastaları idari izin açısından risk gurubunda mı acaba?

para uğrun özel okulla bası yapıyor haklısınız...vatandaş çocugunu göndermediği günleri parasını iade aldı şimdide para kazanamıyoruz diye askı yapıyorlar.. buu riski almaya değer mi deneme yanılma ile bu işler olmaz ilaç yok aşı yok sonu ölüm riski olan bu deneme girmeye hiiiç ama hç gerek yok....

ölenlerin çoğunluğu sağlık çalışanları ve yakınları diye biliyorum, tabi okullar açılınca bizede bulaşması çok yüksek ihtimal bende başlamayın derim hocam. birde şahit olduğum bir olay var insanlar utançlarından saklamaya çalışıyorlar virüs kapsalar dahi aman kimse duymasın yada hastanede yatmamak için hastalığı evinde atlatmaya çalışanlar var, tabi böyle bir durumda evdeki çocuklar belirti göstermeden hastalığı taşımaya başlayacaktır. tansiyon hastaları idari izin açısından risk gurubunda mı acaba?

Tansiyon hastalığının çeşitleri var galiba hocam tam hakim değilim

para uğrun özel okulla bası yapıyor haklısınız...vatandaş çocugunu göndermediği günleri parasını iade aldı şimdide para kazanamıyoruz diye askı yapıyorlar.. buu riski almaya değer mi deneme yanılma ile bu işler olmaz ilaç yok aşı yok sonu ölüm riski olan bu deneme girmeye hiiiç ama hç gerek yok....

Bu durumda okulların açılmamasi lazım haklısınız.. Özel okullarda çalışan öğretmen arkadaşlar için de bir çözüm bulunması lazım. Onlar da maaşını alamayacak ne yazık ki... Orta yol bulunmalı.. Nasıl bulunacaksa bulunmalı

Hepsi değil maalesef. Ben de tansiyon hastasıyım fakat bakanlığın listesinde yer almayan tür (onlara göre) dolayısıyla (yine onlara göre) risk grubunda değilim :)

Hatta herkes risk altında.. Öldurmese bile Akciğere kalbe Dolaşım sistemine santral sinir sistemine hatta psikiyatrik olarak bile zarar verip terk ediyor vücudu... İnsanlar bunun bilincinde olması lazım artık.. Öldürmüyor diye başıboş gezmemeli.. Tedbir Tedbir Tedbir

Geri