e-mufredat'ta şu an ne yapmamız gerekiyor?

Kodla Büyü
25/08/2017 tarihli kurullar yönergesinde tek öğretmen zümre yapar diyor. toplantının başkanı da müdür ya da görevlendireceği müdür yardımcısı olur. Yani başkan olarak idareciyi kaydetmek gerek. Ancak toplantıyı açacak kişi öğretmen olmalı. Böylelikle ilçe sayfasına adı zümre başkanı olarak düşecektir. zümre başkanı ve zümre toplantısı başkanı farklı şeyler. toplantıyı açan zümrenin başkanı olur. başkan olarak kaydedilen toplantının başkanı olur.

tasarımdaki ve ifadelerdeki saçmalıklardan dolayı herkesin kafası karışmış vaziyette maalesef.
Şimdi hocam burda yanlış var. Tek zümrede öğretmen başkan olur görevlendirilen müdür yardımcısı katılımcı olur. Sizin dediğiniz gibi olsa diyelimki okulda 4 adet tek zümre var. Zümre başkanı müdür yardımcısı olsa müdür yardımcısı ilçe zümresine 4emi bölünüp katılsın müdür yardımcısı.

Şimdi hocam burda yanlış var. Tek zümrede öğretmen başkan olur görevlendirilen müdür yardımcısı katılımcı olur. Sizin dediğiniz gibi olsa diyelimki okulda 4 adet tek zümre var. Zümre başkanı müdür yardımcısı olsa müdür yardımcısı ilçe zümresine 4emi bölünüp katılsın müdür yardımcısı.
Siz hala kavram karmaşası yaşıyorsunuz hocam herhalde :) Müdür yardımcısı sadece okulda ki zümrelerde başkan olacak. Toplantıyı açan arkadaş ilçe zümresine gidecek yine.

Peki bunun yazısı varmı sayın hocam o dediğinizin. Biz yazıya göre çalışıyoruz söze değil. Sözde sizin dediğinizi bizde biliyoruz sayın hocam. Bana yazıyla gel :)

arkadaşlar toplantıyı yazarken bir şey farkettim maddeleri sıralama yapmamışım dilek ve temenniler ikinci sırada kalmış, şimdide aktif değil sırala butonu, toplantıyı silmek istiorum onu da yapmıyor ne yapılır bu durumda
Hocam kararlar girilmeden önce kurul bilgi değişiklikleri kısmından düzeltme yapabiliyoruz.

arkadaşlar toplantıyı yazarken bir şey farkettim maddeleri sıralama yapmamışım dilek ve temenniler ikinci sırada kalmış, şimdide aktif değil sırala butonu, toplantıyı silmek istiorum onu da yapmıyor ne yapılır bu durumda
hocam üstte siralama değiştir butonuyla değişiyor fakat ben bi 5 kere filan uğraştım en sonunda aktif oldu. maddeye tiklayip soldaki aşağı yukarı oklarıyla değişiyor

hayır hocam yönetimsel işlemler de kurullar bilgi değişiklikleri var ordan düzenleniyor

Zümre öğretmenler kurulu başlığındaki 2. maddeye göre tek ise zümre öğretmenler kurulu yapılmaz. yapılacak çalışmalara yıllık çalışma programında yer verir diyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-09-12-30-40.png
    Screenshot_2018-02-09-12-30-40.png
    307.9 KB · Görüntüleme: 31
  • yonetmelik.pdf
    634.4 KB · Görüntüleme: 21
Zümre öğretmenler kurulu başlığındaki 2. maddeye göre tek ise zümre öğretmenler kurulu yapılmaz. yapılacak çalışmalara yıllık çalışma programında yer verir diyor.

Hocam yanılmıyorsam geçtiğimiz ağustos ayında bununla ilgili düzenleme yapıldı. Tek öğretmen de zümre yapıyor artık. Eylül ayından beri yapıyoruz. Araştırın resmi yazıya ulaşırsınız.

okulumda bütün zümreler giriş yapmış gece yarısı işlemleri bitirmişler neredeyse :)
biz daha tartışıyoruz :)
yapan var mı bizden?

gündem maddelerinin sıralamasını değiştirmek için hiçbir kararın girilmemiş olması gerekiyor ben aldığım kararları sildikten sonra bilgi değişikliği-gündem maddeleri diyerek yeniden sıraladım mutlaka listele yap demek lazım onu dedikten sonra güncelleme yaparak sıralamayı değiştirdim

arkadaşlar bizde iki derse ingilizce öğretmeni giriyor zümreye onlarda eklenir mi acaba.

Peki bunun yazısı varmı sayın hocam o dediğinizin. Biz yazıya göre çalışıyoruz söze değil. Sözde sizin dediğinizi bizde biliyoruz sayın hocam. Bana yazıyla gel :)

Kurul başkanı müdür yardımcısı olur (bkz. 25/08/2017 tarihli yönerge sınıf/alan zümreleri maddesi) zümre başkanı toplantıyı sistem üzerinde tanımlayan kişidir. zaten toplantı açma yetkisi ona "eğitim kurumu zümre başkanları" bölümünden müdür tarafından verildiğinden o kişi doğrudan ilçenin ekranına düşer.

Yani, "kurul başkanı" ve "zümre başkanı" farklı şeyler. tek öğretmenli zümrelerde kurul başkanı müdür ya da görevlendirdiği müdür yardımcısı olur. zümre başkanı ise müdürün "zümre başkanları" bölümünden yetki verdiği kişidir. ve "kurul tanımlama" bölümünden toplantıyı o tanımlar. daha sonra başkan olarak müdürü ya da müdür yardımcısını seçer.

Kurul başkanı müdür yardımcısı olur (bkz. 25/08/2017 tarihli yönerge sınıf/alan zümreleri maddesi) zümre başkanı toplantıyı sistem üzerinde tanımlayan kişidir. zaten toplantı açma yetkisi ona "eğitim kurumu zümre başkanları" bölümünden müdür tarafından verildiğinden o kişi doğrudan ilçenin ekranına düşer.

Yani, "kurul başkanı" ve "zümre başkanı" farklı şeyler. tek öğretmenli zümrelerde kurul başkanı müdür ya da görevlendirdiği müdür yardımcısı olur. zümre başkanı ise müdürün "zümre başkanları" bölümünden yetki verdiği kişidir. ve "kurul tanımlama" bölümünden toplantıyı o tanımlar. daha sonra başkan olarak müdürü ya da müdür yardımcısını seçer.
Hocam yönergede tek alan zümresinde kurul başkanı müdür yardımcısı gibi birşey yok müdür yada müdürün görevlendirdiği müdür yardımcısı katılır der. Yanlış bilgi vermeyin

Ekli dosyalar

• 15181999774222142161205.jpg
    15181999774222142161205.jpg
    183.2 KB · Görüntüleme: 23
Halen ilk dediğimin arkasındayım. Diyelimki tek öğretmen(burada kısa olması için Alex ismini kullanacam) zümresine müdür yardımcısını(Hagi ismini verelim) başkan olarak seçti ve kaydetti. Resmiyette başkan Hagi ve Alex dediki başkan ben değilim resmiyette Hagi gitsin ilçeye. Branşımız Felsefe olsun Haginin branşıda bizden olsun. bu adam bu zümrede ne yapacak(Geyikmi yapacak mesela Felsefe ya branş).
Hocam gerçekler acıdır. Siz herhalde hep iyi insanlarla çalışıyorsunuz. Dikkat edelim lütfen herkes bir değil. Neleriyle karşılaşıyoruz. Ben o yüzden resmi yazı diyorum sayın hocam. Mebin herzamanki hali birçok konuda halihazırda görüş istenmektedir. Ya bi yönetmelik yada genelge çıkarıyorsan ıncığından cıncığına hepsini düşünüp ona göre net bir şey çıkartacaksın Türkçe gibi sündürülemeyecek.

Çok karışık tasarlanmış bir sistem.
Kurul Toplansı>Sene Başı>Sene Sonu
Zümre>Vs vs
1. sınıf
....
Din Kül.
Fen Bilgisi
......
Rehberlik
Özel Eğitim
Vsss

E-Okul veya MEBBİS gibi tasarlanmalıydı bencu
Bu getirilmeye çalışılan sistem kesinlikle bilen birilerine danışılmadan hazırlanmış. Buna inanıyorum

Ben de aynı fikirdeyim, yoksa kurullar, zümreler, toplantılar neden yıllık plan başlığı altında olsun :confused:

öğretmenler kurulunu okul zümre başkanımı okul müdürü mü hazırlar arkadaşlar. Okul müdürü ile oluşturmaya başladım yetkiniz yok diyor

Geri