E-Müfredat Sistemi Nasıl Kullanılır?

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Okul müdürü adına öğretmenler kurulu toplantısı oluşturduk, gündem maddelerini girdik, katılımcıları girdik. Bu aşamadan sonra öğretmenlerin sisteme giriş yapıp toplantıya katılacağım bölümünü işaretlemesi mi gerekiyor?

Bir de öğretmenler için onay bölümünde kararları okudum ve kabul ediyorum ve şerh düşüyorum seçenekleri mevcut ama henüz toplantı yapılıp kararlar girilmeden neden onay istiyor burasını anlamadım.

Yanlış hatırlamıyorsam öğretmenler zaten toplantıya katılmak zorunda olduğu için ayrı bir işlem yapmasına gerek kalmıyor, sadece katılamayacaklarsa uygun mazeret seçeneğini seçip "katılım durumumu değiştir" butonuna basmaları gerekiyor. Kararların okunup onaylanması ise toplantıdan sonra yapılacak işlemler.

Yanlış hatırlamıyorsam öğretmenler zaten toplantıya katılmak zorunda olduğu için ayrı bir işlem yapmasına gerek kalmıyor, sadece katılamayacaklarsa uygun mazeret seçeneğini seçip "katılım durumumu değiştir" butonuna basmaları gerekiyor. Kararların okunup onaylanması ise toplantıdan sonra yapılacak işlemler.

O halde şu an için öğretmenlerin bir şey yapmasına gerek yok.

Salı günü toplantıdan bitimi ile alınan kararları sisteme girdikten sonra onaylayacaklar ya da şerh düşecekler.

Sanırım böyle.

Okul müdürü adına öğretmenler kurulu toplantısı oluşturduk, gündem maddelerini girdik, katılımcıları girdik. Bu aşamadan sonra öğretmenlerin sisteme giriş yapıp toplantıya katılacağım bölümünü işaretlemesi mi gerekiyor?

Bir de öğretmenler için onay bölümünde kararları okudum ve kabul ediyorum ve şerh düşüyorum seçenekleri mevcut ama henüz toplantı yapılıp kararlar girilmeden neden onay istiyor burasını anlamadım.

sayın hocam kurul kararlarını öğretmen madde madde onaylar. bazı maddeleri onaylamayabilir. yani o maddeye şerh koymuş ve kabul etmemiş olur. okul idaresinin isteyip öğretmenleri istemediği kararlar toplantılarda alınabiliyor. öğretmenlerin çoğunluğu kabul etmezse karar geçersiz olur.

Hocam katılımcılar gündem maddelerini okuyup onaylıyorlar toplantıya katılsa bile. Buradaki amaç toplantı saatini ve gündem maddelerini katılımcılara duyurmak bir nevi . Biz geçen sene 2. dönem etkin kullandık.

Bu kadar gereksiz ve kötü oluşturulmuş bir sistem bunca zaman görmedim.Resmen işkence çekiyoruz.Yıllık Plan menüsü altında toplantı tanımlaması yapılıyor daha neler neler yazıklar olsun bunu bize mecbur bırakanlara

Meb de çalışan yazılımcıların değiştirilmeis lazım adamlar daha kategori hazırlamayı bilmiyor.Bütün toplantı plan herşeyi yıllık plan adı altında koymuşlar.

Yıllık planı e mufredettan yapan var mı. Ben 5. sınıfları ekledim fakat 6 sınıfları ekleyemedim. 6 sınıf kazanımlar çıkmıyor bilgisi olan var mı.

okuldaki öğretmen arkadaşlara sistemin işleyişini basitçe anlatmak çin hazırlamıştım. buyrun arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• emüfredat.rar
    671.7 KB · Görüntüleme: 51
hocam emeğinize sağlık fakat ben 6 sınıf kazanımları(biliişim teknolojileri) sistemde göremedim 5.sınıf mevcut fakat 6 sınıf yok
sayın hocam, ortaokul imam hatip ortaokulu olarak seçince kurum türünü, çıkıyormuş sanırım 6. sınıflar. öyle okumuştum başka bir başlıkta

Geri