e-Kampüs uzaktan eğitimde kendinize ait sanal sınıf

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba,

Çizgi Tagem Sanal Akademi e-Kampüs'te ( http://www.cizgi-tagem.org/e-kampus/) siz öğretmenlere kendi sınıfınızı açma hakkı tanıyoruz. Bildiğiniz gibi e-Kampüs Çizgi-Tagem bünyesinde e-öğrenme, e-labaratuvar ve e-seminer faaliyetlerine katılım yapabileceğiniz sanal bir akademidir. e-Kampüs, yer ve zamandan bağımsız asenkron e-öğrenme süreçleri ile öğrencilerin öğrenme farklılıklarını ortadan kaldırmak, hızlı ve kaliteli bir eğitimin belirgin ve sürdürülebilir olamasını sağlamak, öğrencilerin aldıkları eğitim ile gerçek yaşamlarında başarılı olmalarını sağlamak, yenilikçi eğitim teknolojilerini ve araçlarını araştırmak ve yaymak amacında olan bir girişimdir.

Çizgi-Tagem LMS (Learning Management System) eğitim yönetim sistemi yazılımına eklediğimiz bir özellik ile artık "Eğitici" nitelikli e-kampüs üyeleri kendi sınıflarını açabiliyorlar. LMS sistemi öğrencilerinize ait bir arayüz sunmakta ve eğiticilerin kendi öğrencilerini takip etmelerini sağlamaktadır.

class1.jpg

Tamamen ücretsiz e-kampüs bilişim eğitimi internet sitesinde kendi sınıfınızı açmak için ilk olarak e-kampüs'e kayıt olun ve doğrudan nsaral@cizgi.com.tr adresine yazın. Sizlere verilecek hak ve şifre ile kendi sınıflarınızı izleyebilirsiniz.

Eğitim İçerikleri:
Bilgisayara Giriş (Hazırlanmakta)
"A+ Bilgisayar Teknik Eleman Eğitimi"
"A+ Bilgisayar İleri Teknik eleman Eğitimi ve Network + Eğitimi" (Hazırlanmakta)
Sayısal Sistemler Eğitimi (Hazırlanmakta)

Takip Ekranları:

1. Sınıf Listesi: Sertifika durumu, toplam puanı, toplam harcadığı süre

ekran1.jpg

2. Öğrenci Durum Ekranı: İzlediği dersler, deneme sınavları ve bitirme sınavları, süreler ve puanlar.

ekran2.jpg

3. Detay izleme Dökümü: Her oturumde öğrencinin ne sürede ne yaptığı.

ekran3.jpg

[/size]

Çizgi-Tagem Etkinliği: Başarılı Öğretmen ve Öğrencilerimize Ödüller

Bu bilgisayarı kazanmak ister misiniz? Yapmanız gereken sadece öğrencilerinize Çizgi-Tagem Sanal Akademi e-Kampüs'te sanal sınıf açmak ve onların eğitimini takip etmek. Bilişimin Prens ve Prenseslerini yetiştirmek.

P_500.jpg

Yapmanız gereken sadece öğrencilerinizin başarısınız arttırmak. Çizgi-Tagem Sanal Akademi e-Kampüs'te sınıf açın kazanın! http://www.bilgisayarbilisim.net/viewtopic.php?t=33068

eee1005.jpg

Türkiye çapında en başarılı 10 öğretmene ve öğrencilerine ödüller. Detaylar BilgisayarBilisim.NET'te.

shot1.jpg

Re: Çizgi-Tagem'de kendi sınıfınızı açın!

hayırlı olsun hocam, teşekkürler. Kullandıktan sonra ki görüşlerimizi de iletiriz inşallah.

Hocam bu çok iyi oldu. Ben sizin eğitimleriizi okulumuzda elektrik bölümü öğrencilerine yönelik açtığımız halk eğitim bilgisayar kullanım kursunda öğrencilerime uyguluyor ve sınavlara katılmalarını sağlıyorum. Bizim kursumuz sonunda öğrencilerimiz hem halkeğitim bilgisayar kullanım kursu sertifikası hem de A+ bilgisayar teknik eleman sertifikası alacaklar.
Kattığınız yeni özellikle tüm öğrencilerimi kontrol edebileceğim. Çok iyi oldu. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...

Hocam çalışmalarınızı takdir etme isteğimiz bile çok abes kalıyor yaptığınız işlerin yanında...Gerçekten çalışma şeklinize hayranım..

çok teşekkürler..Siz gibi kaynaklarımız olduğu sürece eğitim istediğimiz kaliteye gelecektir..

İlköğretim için basamaklar da eklenirse güzel olur. Sadece meslek liseleri içinse başka tabii.

bende üye oldum :D

Eğitim öğretim ve bilgisayar öğretmenlerine yönelik çalışmalar yapan bilgi-tagem e sonsuz teşekkür... :alkis:

HOCAM halk eğitimden de kayıt olaiblirmi öğrenciler?? :oops: :roll: :cry:

Niyazi Hocam ellerinize,kollarınıza sağlık...gerçekten çok tşkrlr...

İlk gün 20'nin üzerinde öğretmen kendi sanal sınıflarını açmak için başvurdu. Umarım bunda da yeteri bir başarı kazanırız. Aşağıdaki birkaç konuya açıklık getirmek istiyorum.

- Sanal sınıf açma yetkisini MEB, özel, Halk eğitim tüm öğretmenlere tanıyoruz. Öğretmenler herhangi bir paralı kursu adına dahi bu sanal sınıfları açabilirler. Bizce amaçlarından biri eğitim olan her etkinlik kutsaldır.

- Sanal sınıf veya sertifika programımızdan Çizgi-Tagem'in hiçbir maddi beklentisi yoktur. İleride de olmayacaktır.

- Sanal sınıflar için bir ödüllendirme programı düşünüyoruz. Örneğin 50+, 100+ öğrenci sertifikalanmasına yardımcı olan öğretmenlere NoteBook gibi... Başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler gibi... Detayları bildireceğim.

- Uluslar arası CompTIA Vakfı ile Bilge Adam'la birlikte yürüttüğümüz proje sonuçlanmak üzeredir. CompTIA'nın uluslararası geçerliliği olan sertifika imtihanları için yaptığı İngilizce sınavlar yerine Türkçe sınav önerimiz kabul olmuştur. Ayrıca sınav ücretini 300 Avro'dan 100 Avro'ya düşürebildik. Bu konudaki gelişmeleri umarım Bilge Adam'la birlikte topluma duyuracağız.

- Özel arayüz ile öğretmenlerin açtıkları sınıflarda eğitim gören öğrenciler için tüm sertifika programlarımızın koşulları aynen geçerli olacaktır. Başarılı öğrenciler sertifika kazanacaklar ve "Bilişimin Prens ve Prensesleri" İK internet sitemizde yayınlanacaklardır.

Saygılar.

Niyazi SARAL

e-kariyer.jpg

Ya hocam ben İlköğretim'de Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. Öğrencilerime bu DVD'leri izletemem çünkü ilköıkul çocukları fakat kendimi geliştirmek amacıyla bunları öğrenmek istiyorum.
Maalesef gönderdiğiniz DVD'lerden ancak haberim oldu. Ben de DVD hizmetinizden faydalana bilir miyim?
Sagılar.

Allah razı olsun hocam Ayrıca Alperen arkadaşımızın belirttiklerine de katılmamak imkansız.

hocam mükemmelsiniz.çalışmlarınız harika.bilgilerin güncel olması çok güzel.böyle güzel çalışmalar için çok teşekkürler..

Çizgi-Tagem Etkinliği

Bu bilgisayarı kazanmak ister misiniz?

P_500.jpg

Yapmanız gereken sadece öğrencilerinizin başarısınız arttırmak. Çizgi-Tagem Sanal Akademi e-Kampüs'te sınıf açın kazanın! http://www.bilgisayarbilisim.net/viewtopic.php?t=33068

eee1005.jpg

Türkiye çapında en başarılı 10 öğretmene ve öğrencilerine ödüller. Detaylar BilgisayarBilisim.NET'te.

hocam mükemmelsiniz ya.
Çalışmalarınızda başarılar. :alkis: :alkis: :alkis:

Re: Bilişimin Prens ve Prenseslerini Siz Yetiştirin!

Bu sisteme nerden giricez.Nasıl kayıt olucaz?Öğrencileri bu sisteme nasıl ekliyeceğiz?Bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?Ben Halk Eğitimde öğretmenim sistemi çok beğendim hemen öğrencilerimle paylaşmak isityorum

YUSUF_24' Alıntı:
Bu sisteme nerden giricez.Nasıl kayıt olucaz?Öğrencileri bu sisteme nasıl ekliyeceğiz?Bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?Ben Halk Eğitimde öğretmenim sistemi çok beğendim hemen öğrencilerimle paylaşmak isityorum

Bana e-posta ile erişin. Sizi yönlendireyim. nsaral@cizgi.com.tr

sağolun Hocam emegınıze sağlık çok tesekkurler..Ben uye oldum bıle...

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını
görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."
Harika bir söz.Hepimizin başına gelmemişmidir,bilgisayardan biraz daha iyi anlayan bir arkadaşa sorduğumuzda burun kıvırmalar
yinemi bakışları...
İnsanın bilgi yüklü ....olarak ,yaşaması yerine paylaşan,paylaştıkça daha büyük olmayı başarması çok daha güzeldir.
projeyi destekliyorum ve İlköğretim ayağınında kısa sürede aktif olmasını umuyorum.emeği geçenlere başarı temenni ediyorum.
Forumda ,paylaşım sitesinde arkadaşların bildiklerini olumlu yada olumsuz uygulamaları yardım isteyen kişilerden esirgememeleri dileğiyle ...
Başarılar Diliyorum.

skipper_forum' Alıntı:
Ya hocam ben İlköğretim'de Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. Öğrencilerime bu DVD'leri izletemem çünkü ilköıkul çocukları fakat kendimi geliştirmek amacıyla bunları öğrenmek istiyorum.
Maalesef gönderdiğiniz DVD'lerden ancak haberim oldu. Ben de DVD hizmetinizden faydalana bilir miyim?
Sagılar.

Hocam forum da var dvdler.

Niyazi Hocam ben bir ilköğretimde fen ve teknoloji öğretmeniyim kendim sınıf açmadan kursa katılıp sertifika alabilirmiyim? mutlaka bir sınıfa kayıtlı olmakmı gerekiyor? şimdiden teşekkürler.

ersun' Alıntı:
Niyazi Hocam ben bir ilköğretimde fen ve teknoloji öğretmeniyim kendim sınıf açmadan kursa katılıp sertifika alabilirmiyim? mutlaka bir sınıfa kayıtlı olmakmı gerekiyor? şimdiden teşekkürler.

Hayır gerekmiyor. Arada birebir bir bağlantı yok.

Saygılar.

Hocam, öğrencilerim dersleri bitirdiklerinde sertifikalarını nasıl alacaklarını ısrarla soruyorlar.Ben mail yoluyla gönderilebileceğini söyledim ama sizden net bir bilgi almam mümkün mü?

cakil1907' Alıntı:
Hocam, öğrencilerim dersleri bitirdiklerinde sertifikalarını nasıl alacaklarını ısrarla soruyorlar.Ben mail yoluyla gönderilebileceğini söyledim ama sizden net bir bilgi almam mümkün mü?

Sertifika hakkı kazananlar kargo ile resimde görülen sertifikayı alıyorlar. Basılı ve formal.

Ekli dosyalar

• belge.jpg
    belge.jpg
    107.3 KB · Görüntüleme: 567
Geri