DYS eimza Akıllı Kart Sürücü 3 WIN7 PC'de de Yüklenmiyor

Kodla Büyü

aksmail

Site Gezgini
DYS e-imzalarımız geldi. ACS 38T USB - Beyaz ve AKİS Akıllı Kart kullanılıyor. Katılımsız DYS programları(tek paket) kurduk olmadı, elle sürücüsünü indirdim java günceledim yine de olmadı. ACS kart okuyucu aygıt yöneticisinde yüklü gözüküyor fakat AKİS kart programı kurulu olmasına karşın aygıt yöneticisinde sürücü yüklü gözükmüyor.

3 adet win7 makinede de aynı sorun var. Win8 yüklü makinamızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır ve eimza sorunsuz kullanılıyor. Win7 PClerde çözümünüz nedir?

Hocam çogu kullanıcı kartı yanlış takıyor. Bi kontrol edin dogrumu

Benimde aynı sorun vardı. Kart yönü doğru. 3 Gün uğraştım. Denemediğim sürücü kalmadı kart readerı tanıtmak için. Format attım sorun çözüldü.

Hocam,

Katılımsızı kurduktan sonra kartı takın. İmza atabiliyorsanız sorun yoktur.

64 bit sürücünün yüklenmesi şart değil.

Win 7 64 bit yüklü pc ye katılımsız kurulum yaptım, her şey tamam fakat aygıt yöneticisinde akıllı kart yüklenmemiş güzüküyor, kamusm.gov.tr den driver indirip kuruyorum aygıt yöneticisindeki sorun kalkıyor ancak yine de kartı görmüyor, kart okuyucuyu çıkarıp takınca yine aygıt yöneticisinde ünlem işareti beliriyor?

hakanotuken' Alıntı:
Win 7 64 bit yüklü pc ye katılımsız kurulum yaptım, her şey tamam fakat aygıt yöneticisinde akıllı kart yüklenmemiş güzüküyor, kamusm.gov.tr den driver indirip kuruyorum aygıt yöneticisindeki sorun kalkıyor ancak yine de kartı görmüyor, kart okuyucuyu çıkarıp takınca yine aygıt yöneticisinde ünlem işareti beliriyor?

CCID USB Smart Card Reader şeklinde olan kart okuyucuyu tanıdıysa imza atarsınız , Akıllı Kart tanımasına gerek yok. Bizde çoğu makinede bu şekilde kullanılıyor.

schumix' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

CCID USB Smart Card Reader şeklinde olan kart okuyucuyu tanıdıysa imza atarsınız , Akıllı Kart tanımasına gerek yok. Bizde çoğu makinede bu şekilde kullanılıyor.
Aynen Hocam. :+1:

hangi işletim sistemini kullanmak en sağlıklı arkadaşlar. win7 ultimate var 64bit ama sürücüyü kuruyorum aygıt yöneticisinde görmüyor imza da atmıyor

habibocak' Alıntı:
Hocam,

Katılımsızı kurduktan sonra kartı takın. İmza atabiliyorsanız sorun yoktur.

64 bit sürücünün yüklenmesi şart değil.
Habib hocam şu an deneme yaptırıyorlar. Katılımsızı kurdum. Kartı taktık. Yüklenemedi. 80 tane filan video var izlemek içinde zaman yok. Şu an acil çalıştırmamız gerekiyor ne yapmam gerekli. Bilen arkadaşlar da yardımcı olabilirler. Şimdiden teşekkürler.

server06' Alıntı:
hangi işletim sistemini kullanmak en sağlıklı arkadaşlar. win7 ultimate var 64bit ama sürücüyü kuruyorum aygıt yöneticisinde görmüyor imza da atmıyor
İdari pclerde win10 x64 yükledik herhangi bir sıkıntı yok hocam

Geri