dys açılmıyor

Kodla Büyü
habibocak' Alıntı:
TheFalLen' Alıntı:
DYS ye girebilen IP Meb uzantılı değil, giremeyen IP Meb uzantılı :?
Aynı internetten hiç bir bilgisayar mı giriş yapamıyor sadece bir bilgisayar mı?
Örnek olarak şöyle oluyor hocam, Kablosuz Mem1 ağından giren bazı bilgisayarlar A IP sini alıyor, bazı bilgisayalar B IP sini alıyor, bu seçim neye göre oluyor belli değil. normalde kablosuz ağın IP si A idi, kablolunun IP si B idi. şimdi kablosuzların bazıları da B IP sini alıyor ve B IP sini alan hiçbir bilgisayar ne kablo ile ne de kablosuz ile DYS ye giriş yapamıyor.

Bir bilgisayarda sayfa bulunamadı hatası veriyor.Karşılaşan arkadaşlar varsa bu sorunu nasıl halledebiliriz?

Sayın hocalarım B IP'si bakanlıktan silinmiş artık nasıl olmuş bilemiyorum, bugün son çare belki oradandır diye mail attım problem çözüldü çok şükür.

Sayın hocalarım, DYS ekranı açıldıktan sonra, memura gelen evrakı açmak istediğimizde" Uygulama ekranı açılırken hata oluştu!lütfen sistem yöneticinize başvurunuz" diyor bilgisayarın bir tanesi (şimdi ismini vermiyim :p ), ne yapmam lazım?

Sayın Hocam,

Java ön belleğini temizleyin. Olmazsa kullanıcı içindeki .uki dosyasını silin. Bir iki seçenek daha vardı ama şu anda aklıma gelmedi. Yarın bakar yazarım.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Java ön belleğini temizleyin. Olmazsa kullanıcı içindeki .uki dosyasını silin. Bir iki seçenek daha vardı ama şu anda aklıma gelmedi. Yarın bakar yazarım.

İyi çalışmalar.
peki hocam teşekkürler, yarın gidince deneyeyim hemen :)

dys açılış ekranında son alt köşede hata uyarısı alıyorum ve ekran açılmıyor

bu duruma ne sebep olmaktadır

habib hocam merhaba tekrardanbenim skıkntım şöyle:64 bit windows 8 bir bilgisayara java yı sıfırdan yüklüyorum sorun olmadan dys açılıyor...ancak e-imza için 64 bit java yüklediğimde dys ekranında "yükleniyor" diyip kalıyor.nasıl halledebiliriz?

Sayın Hocam,

1. Farklı tarayıcıda deneyebilirsiniz.

2. 64 bitlik bilgisayara 32 bit java kurup kullansanız da sıkıntı olmaz.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

1. Farklı tarayıcıda deneyebilirsiniz.

2. 64 bitlik bilgisayara 32 bit java kurup kullansanız da sıkıntı olmaz.

İyi çalışmalar.

hocam şimdi tekrar 32 bit java kurdum dys açıldı.ama akis kartı görmüyor yani akis 64 bit java istiyor.şuan hem 32 hem 64 bit javalar yüklü sistemde...dys aktif akis pasif ama dys üzerinde kartı görüyor.sıkıntı yok

Sayın Hocam,

Önemli olan giden yazıyı imzalamak. Yani personel DYS girdiğinde yazıyı sorunsuz bir şekilde imzalayabilir yada idareci onay işlemini yapabilir. Akis ile işiniz pek olmaz.

İyi çalışmalar.

.jnlp hatası----------arkadaşlar kaymakam ın bilgisayarı windows 7 64 bit java nın 32 ve 64 bit sürümlerini yükledim f5 i kurdum dll leri yükledim deployment ı yazdım javapolicy i yükledim güncellemeye kapattım ancak dys ye girişte .jnlp dosyasını açamıyor hatası alıyorum herşeyi denedim olmuyor kafayı yiyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın Hocam,

C:\Program Files\Java\jre1.8.0_25\bin\javaw.exe dosyası ile ilişkilendirin açılır.

İyi çalışmalar.

yok hocam javadan kaynaklanmıyor....site hiç açılmıyor...sayfa görüntülenemiyor.sabah girdik sıkıntı yoktu...modemi resetledim ip adresinde sıkıntı yok statik ip

nilufer.meb.gov.tr ile dys.meb.gov.tr sayfaları görüntülenemiyor...sıkıntı ne olabilir?öneriniz var mı?

Sayın Hocam,

Büyük ihtimal Bakanlıktaki IP tanımlamasında sıkıntı vardır. DYS il Yöneticinizle görüşün.

Ayrıca bu sorun sadece sizde değil. Bazı illerin ilçelerinde de var.

İyi çalışmalar.

dys@meb.gov.tr ye mail attım hocam.çok garip bir durum dysegitim i açıyor.

MEB in hattını kullanıyoruz...diğer sitelerde sıkıntı yok açılıyor...facebook,twitter da olması gerektiği gibi...tamam dys yi anlarım açmadığını sonuçta intranet ama mail hizmetini açmaması çok garip...aynı bilgisayara telefonun hattını bağlıyorum mail(http://nilufer.meb.gov.tr/) hizmeti açılıyor.

Sayın Hocam,

Bakanlıktaki arkadaşlar sorunu bildiren ilçelerin sorunlarını çözüyor. Sizde bildirirseniz size de yardımcı olurlar.

İyi çalışmalar.

Kaymakamlıkta şöyle bir sıkıntı var. DYSegitim.meb.gov.tr'yi açabiliyoruz ve java programı başlayabiliyor. dys.meb.gov.tr'den programı başlatmaya çalışınca "unable to launch application" hatası alıyorum. F5 programı loguna bakınca da dysdownload.meb.gov.tr ile bağlantı kuramadığını gösteriyor.

Java'nın uyarısında gösterdiklerine bakınca Unable to load resource: http://dysdownload.meb.gov.tr/GUIJars/FORMAINFRAME.jar
java.net.UnknownHostException: dysdownload.meb.gov.tr uyarısı veriyor.

Aynı program windows 8'li bilgisayarda VPN bağlantısıyla sorunsuz çalışıyor.
buna benzer sorunu olan oldu mu şimdiye kadar?

Özetle F5 programı dysdownload.meb.gov.tr'yi tanımadığı için bağlanamıyoruz.

Ekli dosyalar

• jnlp spec.rar
    7.8 KB · Görüntüleme: 126
Geri