Dynet öğrenci programı açılınca eğitim yöneticisi kısıtladı sorunu

Kodla Büyü

ozkaan

Aktif Üye
arkadaşlar dynEt i öğrenci bilgisayarlarına kurdum. program çaloışıyor. ancak"Bu eğitim yazılımı içindeki tüm dersler eğitmenininz tarafından kiliylrnmiştir" uyarısı çıkıyor. Bir türlü bu kısıtlamayı kaldıramadım..

aynı işlem ise diğer bilgisayarda ise şu şekilde geliyor ve çalışıyor

hocam ingilizce öğretmenlerine yetki vermişler benim bildiğim kadarıyla. onlar ünite ünite dersleri açıyorlar.. eğer öğrenciye ders yetkisi vermemişse ingilizce öğretmeni o zaman dersleri göremezsin.. bende o kısma kadar gelebilsem..

şimdi benim anlamadığım olay şu _
mademki öğrencilerin yaptıkları çalışmalar kaydedilecek, bu nereye kaydediliyor ben o nu anlamadım ?

hocam anldığım kadarıyla internette bağlı olduğumuz sürece yapılan çalışmalar sisteme kayıt ediliyor (Microsoft uzaktan eğitim gibi)

bu arada sorunu çözdüm. sınıflara göre ders ve ünite ataması yapmak gerekiyormuş. ben ne bileyim bunu . anlatan mı oldu sanki:D

arkadaşlar bu kısıtlamayı ögrenci girişini yaptıktan sonra düzenle sekmesi var ordan öğrenciye izin veriyosunuz
kisit kaldır tuşu var ordan yapmanız gerekiyo
ben dynet i kurdum yardımcı olabilirim

dyned

hocam, verilen seminerde ilk kurulum da öğrencinin USA server a bağlanıp bir seviye tespit sınavı yaptıktan sonra ikinci kurulumda ankara server seçilerek derse başlanacak diyorlardı.Ancak USA server abağlanıp ta bir seviye sınavı gerçekleştiremedik. aşamaları geçti iseniz burda yazabilir misiniz?
ilginize teşekkürler...

Hocam önce size verilen okul kodu ve şifreyi Records Manager den giriş yaparak giriyorsunuz. Sistem açıldığında okulunuzun ismi görünecektir.

Bu ekranda iken alt tarafta DÜZENLE düğmesini tıklatıp ekrana gelen pencereden ŞİFRELER bölümüne geçip şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifreleri birbirinden farklı vermenizde fayda var.

Kolay gelsin.

Dynet sisteminde sınıfları yükledikten sonra Record Manager bölümünden giriş yapıp bir sınıflar bölümüne geliyorsunuz.

Hangi sınıfın kilidini açacaksanız o sınıfı çift tıklatarak açıyorsunuz. Öğrenci listesini göreceksiniz.

CTRL + A ile listedeki tüm öğrencileri seçip listenin hemen üst kısımdaki Tüm Dersler kısmını hangi dersi açacaksanız değiştiriyorsunuz.

Daha sonra alt taraftaki düzenle düğmesine basıp ekrana gelen penceredeki sağ bölümdeki üniteleri seçip alt taraftaki kilit aç düğmesine basıyorsunuz.

Kolay gelsin.

ibrahimdemircan' Alıntı:
Dyned sisteminde sınıfları yükledikten sonra Record Manager bölümünden giriş yapıp bir sınıflar bölümüne geliyorsunuz.

Hangi sınıfın kilidini açacaksanız o sınıfı çift tıklatarak açıyorsunuz. Öğrenci listesini göreceksiniz.

CTRL + A ile listedeki tüm öğrencileri seçip listenin hemen üst kısımdaki Tüm Dersler kısmını hangi dersi açacaksanız değiştiriyorsunuz.

Daha sonra alt taraftaki düzenle düğmesine basıp ekrana gelen penceredeki sağ bölümdeki üniteleri seçip alt taraftaki kilit aç düğmesine basıyorsunuz.

Kolay gelsin.

HOCAM ÇOK SAĞOL
İŞİMİZE ÇOK YARADI.
EMEĞİNE SAĞLIK

arkadaşlar herşey güzel de ben bu programı kuruyorum ama hiç bir şekilde açmıyor. şifre doğru olduğu halde.

e-okuldan exele aldığında adı ve soyadını ayrı sütunlara alıyor bu listeleriı yeniden txt de birleştir. Ozaman daha rahat liste ekleyebilirsin

Geri