dynedde sorun var.

Kodla Büyü

kyibo

Üye
dynedi öğrenci bilgisayarlarına kurdum.ama giriş yapamıyorum.aşağıdaki gibi bir hata var.

resmi göndermeyi unutmuşsun hocam. REsmi gönder çare bulmaya çalışalaım

GEÇEN FORUMDA DYNED PROGRAMINI OĞRENCİ PCLERINI TEK TEK KURMANIZA GEREK YOK DENDİ BENDE BENDE OLE YAPTIM AMA SONUÇ ALAMADIM
C ----> PROG. FİLES----> DYNED KLOSORUNNU AĞ YOLUYLA ÖĞRENCI PCLERINE AKTARDIM DYNED PROGRAMI ACILMADIVE HATA VERDI YALNIZ OKULUN DAHA KULLANICI SİFRESİ GELMEDIĞI İÇİN BEN SADECE PROGRAMIN KURULUMUNU VE GUNCELLEMESINI YAPTIM. VE SIFRE GELENE KADAR OĞRENCI PC LERINE DE ATMAK ISTEDIM AMA OLMADI .YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

HATA SU:
ERROR: CANT FİND:C:\PROGRAM FİLES\DYNED\ENGİNE.LOC

İYİ GÜNLER

ben de record manageri açamıyorum. kullanıcı ve şifreyi yazıyorum bilgisayar bekliyor. kapatırken de görevi sonlandır çıkıyor. hiçbir hata mesajı gelmiyor.

Arkadaşlar Dyned in server larıyla alakalı bir sorun var sanırım önceden bağlanıp öğrenci listelerini girme şifre atama, eğitmen atama, dersleri açma gibi işlemleri yaptım fakat bu hafta Dyned e bir türlü giriş yapamadım. Server dan kaynaklanıyor bu sorun sanırım

welldone05' Alıntı:
GEÇEN FORUMDA DYNED PROGRAMINI OĞRENCİ PCLERINI TEK TEK KURMANIZA GEREK YOK DENDİ BENDE BENDE OLE YAPTIM AMA SONUÇ ALAMADIM
C ----> PROG. FİLES----> DYNED KLOSORUNNU AĞ YOLUYLA ÖĞRENCI PCLERINE AKTARDIM DYNED PROGRAMI ACILMADIVE HATA VERDI YALNIZ OKULUN DAHA KULLANICI SİFRESİ GELMEDIĞI İÇİN BEN SADECE PROGRAMIN KURULUMUNU VE GUNCELLEMESINI YAPTIM. VE SIFRE GELENE KADAR OĞRENCI PC LERINE DE ATMAK ISTEDIM AMA OLMADI .YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

HATA SU:
ERROR: CANT FİND:C:\PROGRAM FİLES\DYNED\ENGİNE.LOC

İYİ GÜNLER

Hocama özel msj ile atmıştım ama buraya da yazayım belki birinin işine yarar. Sanırım daha öncede anlatılmıştı ama hatanın olduğu başlık altına yazmayı uygun buldum.

Dyned i D sürücüsüne kopyaladığımızda ERROR: CANT FİND:C:\PROGRAM FİLES\DYNED\ENGİNE.LOC hatasını veriyor. Bunun için dyned klasörünü D ye kopyaladıktan sonra Dyned klasörünün içinde "local" ve "records" adındaki yapılandırma dosyalarının içindeki path leri değiştirmeniz gerekiyor.

Örneğin bu dosyalardaki C:\Program Files\DynEd\data yolunu D:\DynEd\data olarak değiştirmeniz gerekiyor. "C:\Program Files" kısımları "D:\DynEd" olacak. Herkese kolay gelsin.

sakarya da dyned için bugün ikinci bir toplantı yapıldı sanırım şifrelerle ilgili bir problem olduğu için miş.yarın detaylarını öğrenip yaazmaya çalışırım..

Geri