dynedde öğretmenlere sınıflar nasıl tanımlanıyor?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
başka okuldan ingilizce öğretmeni arkadaş yardım istedi ama ben de yapamadım bu işi, nasıl yapılıyor bilen var mı?

Hocam eba dyned'e kurum kodu ile girip sınıfları güncelle deyip kaydediyorsunuz teker teker. Sonra eba dyned'e öğretmen girişi ile girip öğretmen hangi sınıfa giriyorsa tanımlayıp sınıfları güncelliyoruz.Sonra records manager'den girince öğretmen isimleri ve sınıflar otomatik alınmış oluyor...

Aynen hocam, bizim 2 sınıfa öğretmen atamamışlar, tekrar girip guncelleyince düzeldi

btrci' Alıntı:
Hocam eba dyned'e kurum kodu ile girip sınıfları güncelle deyip kaydediyorsunuz teker teker. Sonra eba dyned'e öğretmen girişi ile girip öğretmen hangi sınıfa giriyorsa tanımlayıp sınıfları güncelliyoruz.Sonra records manager'den girince öğretmen isimleri ve sınıflar otomatik alınmış oluyor...

ben de biraz kurcaladım, dediiğiniz gibi denicektim ama kurum kodunu ısrarla istememe rağmen sanırım idarecisi vermek istememiş, kendileri yapsın o zaman eheh:)) teşekkür ederim ;)

Hocam kurum sınıf oluşturma ve sınıfa öğrenci aktarma işlemini yapmışsa kurum koduna şifresine gerek yok.,
dyned.eba.gov.tr'ye giriyoruz. İkinci sırada öğretmen girişi var, tıklıyoruz. Giriş için eba ana sayfasına yönlendiriyor. Giriş yapıyoruz. Giriş yapıldığında dyned.eba.gov.tr ye yönlendirmezse adres çubuğuna gelerek dyned.eba.gov.tr yazıp tıklıyoruz. Yine öğretmen girişine tıklıyoruz. Bu defa bölüme girecektir. Açılan sayfada ilk sırada Şubelerimi güncelle var tıklıyoruz. İşlem başarılı ise Alt kısım görünür hale gelecektir. Sınıflardan dersine girdiği sınıfa tick atıp sağdan kaydet diyoruz. Son olarak da Güncelle butonuna basıyoruz. Böyle anlatıldığında anlamsız gelebilir ama sayfayı açıp aşama aşama yaparsanız, yazdıklarım daha anlaşılır olacaktır. Bu suretle işlem başarılı bir şekilde yapılmış olacaktır. İyi çalışmalar.

Haftalardır uğraşıyorum öğretmen için sınıf tanımlama kısmına gireceğim ama öğretmen girişinde sürekli aşağıdaki hatayı veriyor. Sunucu kaynaklı bir problem ama hala daha doğru çalışmaz mı sistem ya...

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Bakanlık DYNED'i kullanın diye yazı göndermiş. Etkileşimli tahtalardaki Dyned'i güncelledim. Geçtiğimiz yıl öğrencilere şifre vermiştik. Bu yıl gelen 9. sınıf öğrencilerine de vermek için sistemi açtığımda "Dyned servislerine erişim sağlanamadı" hatası alıyorum.
Bakanlığın Dyned'in çalışıp çalışmadığından haberi yok galiba.:)

Geri