Dyned Yapmamak için resmi bir yol var mı ?

Kodla Büyü

Doorbell

Aktif Üye
Okulda öğrenciler (özellikle 6'lar) evde bilgisayar olmadığından ve 6'dan önce bilgisayar dersi olmadığı için bilgisayarla ilk defa karşılaşıyorlar.. Dyned yapsak bile ing. öğretmenleri sadece bilgisayar öğretmeye çalışıyorlar :| Dyned dersi yapmak istemiyorlar. Dyned yaparlarsa, bilgisayar dersini 2 haftada bir lab. da işleyebiliyorum o yüzden bende istemiyorum.. İng. ve ben bir tutanakla, öğrenci yetersizliği nedeniyle dyned yapmama kararı alsak yasal olur mu? :?

ingilizce öğretmeni bu şekilde resmi ber yazı yazarsa, idare de onaylarsa, olur heralde. şu dyned zıkkımı bi bitse

hocam senin eğer formatörsen görevin dyned için sınıfı hazır tutmak, ingilizce öğretmeni gelir dersini işler sen o sırada orda olmak zorunda değilsin. Formatör değilsen bu konuda bir görevin yok. Dersini işle git.

computing' Alıntı:
hocam senin eğer formatörsen görevin dyned için sınıfı hazır tutmak, ingilizce öğretmeni gelir dersini işler sen o sırada orda olmak zorunda değilsin. Formatör değilsen bu konuda bir görevin yok. Dersini işle git.

aslında en doğrsu bu tabi :+1:

Formatör değilim hocam ama dyned olduğu zaman, dyned önceliği oluyor ve ben sınıfta ders işlemek zorunda kalıyorum.. o da çok sıkıntılı oluyor..

Doorbell' Alıntı:
Formatör değilim hocam ama dyned olduğu zaman, dyned önceliği oluyor ve ben sınıfta ders işlemek zorunda kalıyorum.. o da çok sıkıntılı oluyor..
hocam nasıl dyned önceliği oluyor buna kim karar veriyor yahu. Dyned bildiğim kadarıyla ingilizce dersinin müfredatında bile yok. Bu insanlar nasıl böyle kafasına göre takılıyor.

benim amacım kimseye gaz vermek felan değil yanlış anlamayın ama benim okulda gelecekler bana sen sınıfa git labda dyned işleyeceğiz diyecekler. Bir kere ingilizce öğetmeni ders saatleri içinde dyned yapamaz. Müfredatta olmayan konuyu işleyemez. Burdan girin olaya veya bu durumu kabullenin hangisi işinize gelirse hocam.

Dyned şifreleri, eğer 15 gün girilmezse kilitleniyormuş ve il çok titizlik gösteriyordu. O yüzden idare Dyned önceliği vermişti ve ben bundan 2 sene önce, 1 sene boyunca sınıfta ders işlediğimi biliyorum.. Geçen sene böyle bi tutanak tuttuk, dyned yapmadık, idareye dyned yüzünden soruşturmaya gelmişlerdi..

hocam ben geçen sene formatörken dyned konusunda müdür aman yapalım gibisinden ısrarcı oldu. Okulda 14.30 da ders bitiyordu. Dersten sonra isteyen öğrenciler laba gelip dyned kullanıyordu. Bu sistem böyle işler. Ders saatlerinde illa kullandıracağız diyorlarsa bt dersi olmayan saatlerde kullandırırlar. Burada iş bt öğretmenine düşer aman ben bunlarla papaz olmayayım diyorsan ses çıkarma hocam yasal dayanak arıyorum demişsin dyned programını bir müddet kullandım ingilizce dersi müfredatına görede hazırlanmamış ayrıca bunu da bilmeni isterim. Yani bunu derste ingilizce öğretmeni işleyemez. Sor bakalım yıllık planında var mı? Varsa neye dayanarak yıllık plana koyuyor. Bizim ingilizce öğretmenleri kendi müfredatını yetiştirememekten şikayet ediyorlardı. Bu hem dyned hem müfredatı nasıl yetiştiriyor.

hem idare ile hem ing. öğretmenleri ile dyned konusunda ortak fikirdeyiz sorun yok zaten.. müfredatta yokmuş ama geçen hafta müfettiş vardı ilk sordukları şey dyned'di diyorlar. Geçen sene tutanak tutmamıza rağmen nerdeyse ceza yiyorduk çok uğraştık tutanaklarla filan diyorlar. Okulda dyned önceliği olmayacak muhtemelen ama, bir sorun olursa ing. öğretmenlerinin başı ağrımasın diye yasal bir yol arıyorum..

Dyned'in sizle doğrudan alakası yok.
Mebidesten sene başı yapılacak işlemler diye bir yazı var.orda hiç bilişim öğretmeni/formatör öğretmeninin adı bile geçmiyor.

ingilizce öğretmenlerinin ve okul idaresinin sorumlu olduğu söyleniyor.Dersiniz yokken elbette dyned kullanılıcaktır labda.ama ders varken dizin çıkıp gitmeniz bana biraz tuhaf geliyor.lütfen şunu inceleyin hocam.

http://mebides.meb.gov.tr/files/DynEd%2 ... elleme.pdf

bu arada ben ders dışında dyned'in kullanılmasından yanayımçlab her zamab açarım.yeterki öğrenci adam gibi gelsin .öğretmenleri şifrelerini vermiş olsun.
Ama dersimi falan da vermem kimse kusura bakmasın.

Hocam ingilizceci seni kandırmış.Öncelik senin dersinindir.Valla ben arasıra kovuyorum bile sınıftan

Geri