DYNED programında her öğrenciyi tek tek girmekmi gerek

Kodla Büyü

ozahit

Aktif Üye
DYNED programında her öğrenciyi tek tek girmekmi gerekiyor, yoksa excel de hazır bir şablondan almak mümkünmü? yada tek tek girilecekse bunu kendi öğretmenleri yapması gerekmezmi

pardon bişey sorıcam ama dyned programı nedir?labda kullanacaklarını söylediler ama başka bilgi vğermediler. yardımcı olursanız sevinirim...

öğrenciler tek tek giriliyor ve her öğrencinin kullanıcı şifresi olması gerekiyor. Ama her sınıfa 1 tane olmak üzere şifre tanımlayabiliyorsunuz. Yani bir sınıftaki bütün öğrencilere aynı şifreyi verebiliyorsunuz. Öğrencileri girmek anladığım kadarıyla o sınıfa giren ingilizce öğretmenine ait.

cakin' Alıntı:
öğrenciler tek tek giriliyor ve her öğrencinin kullanıcı şifresi olması gerekiyor. Ama her sınıfa 1 tane olmak üzere şifre tanımlayabiliyorsunuz. Yani bir sınıftaki bütün öğrencilere aynı şifreyi verebiliyorsunuz. Öğrencileri girmek anladığım kadarıyla o sınıfa giren ingilizce öğretmenine ait.

teşekkürler .(aşağıdaki açıklamaları okuyunca düzellttim. Tek tek girmeye gerek yokmuş .........oooh be derin bir nefes aldım şimdi. )

arkadaşlar her öğrenciyi tek tek girmenize gerek yok bilsa vb program kullananlar öğrenci listesi alın bunu excel formatında kaydedin sonra içindeki dosyada biraz değişklik yapıcaksınız bunuda birleştir formülü ile öğrencilere okul numarası ile oluşan sanal mailler oluşturdum yine şifreleride otomatik oluşturdum sonra bu dosyada oluşan verileri bir txt dosyasına kaydettim. txt dosyasında format şu şekilde oluşuyo AD SOYAD EMAİL PAROLA her veri arasında tab tuşu kadar atlama olacak zaten bunu excelden aldığımız için otomatik olarak o kadar boşluk oluşuyo daha sonrada dynde yöneticisi şifresi ile girip sınıfı oluşturuyosunuz daha sonrada öğrencileri içeri aktar bölümünden oluşturduğunuz txt dosyasını seçiyosunuz tüm bilgiler dyndede aktarılıyo. umarım yardımcı olabilmişimdir Ben bu şekilde toplam 550 öğrenciden oluşan 13 sınıfı 30 dk gibi bi sürede hallettim saygılarrr.

oasisbilgisayar' Alıntı:
arkadaşlar her öğrenciyi tek tek girmenize gerek yok bilsa vb program kullananlar öğrenci listesi alın bunu excel formatında kaydedin sonra içindeki dosyada biraz değişklik yapıcaksınız bunuda birleştir formülü ile öğrencilere okul numarası ile oluşan sanal mailler oluşturdum yine şifreleride otomatik oluşturdum sonra bu dosyada oluşan verileri bir txt dosyasına kaydettim. txt dosyasında format şu şekilde oluşuyo AD SOYAD EMAİL PAROLA her veri arasında tab tuşu kadar atlama olacak zaten bunu excelden aldığımız için otomatik olarak o kadar boşluk oluşuyo daha sonrada dynde yöneticisi şifresi ile girip sınıfı oluşturuyosunuz daha sonrada öğrencileri içeri aktar bölümünden oluşturduğunuz txt dosyasını seçiyosunuz tüm bilgiler dyndede aktarılıyo. umarım yardımcı olabilmişimdir Ben bu şekilde toplam 550 öğrenciden oluşan 13 sınıfı 30 dk gibi bi sürede hallettim saygılarrr.

teşekkürler paylaşım için ama daha basamaklar halinde anlatabilir misiniz
DAHA FAYDALI OLACAKTIR

ozahit' Alıntı:
DYNED programında her öğrenciyi tek tek girmekmi gerekiyor, yoksa excel de hazır bir şablondan almak mümkünmü? yada tek tek girilecekse bunu kendi öğretmenleri yapması gerekmezmi
Programdan tek tek girebileceğiniz gibi toplu halde kaydetmekte mümkün.
Bunun için;
1- Excel programı açılır.
2- A kolonuna öğrencilerin adları,
3- B kolonuna E-posta adresleri,
(NOT: Öğrenci e-posta adresinin gerçek bir e-posta adresi olması şart değildir, ancak gerçek e-posta olması öğrenci ile yazılı iletişim için gereklidir.)
4- C kolonuna şifreleri girilir.
5- Dosya-->Farklı Kaydet seçilir.
6- Kayıt türü olarak "Metin (Sekmeyle Ayrılmış)" seçilir (metin olarak (.txt) kaydedilir)
7- Dosya adına "Öğrenci Listesi" ismi verilip kaydedilir..
8- DynEd Programında Dosya menüsü tıklanır ve "Öğrenci adlarını içeri aktarma" komutu seçilip, bilgisayardan "Öğrenci Listesi.txt" isimli dosya seçilir.

Ekli dosyalar

• excelliste.JPG
    excelliste.JPG
    46.9 KB · Görüntüleme: 3,654
tmancar' Alıntı:
ozahit' Alıntı:
Programdan tek tek girebileceğiniz gibi toplu halde kaydetmekte mümkün.
Bunun için;
1- Excel programı açılır.
2- A kolonuna öğrencilerin adları,
3- B kolonuna E-posta adresleri,
(NOT: Öğrenci e-posta adresinin gerçek bir e-posta adresi olması şart değildir, ancak gerçek e-posta olması öğrenci ile yazılı iletişim için gereklidir.)
4- C kolonuna şifreleri girilir.
5- Dosya-->Farklı Kaydet seçilir.
6- Kayıt türü olarak "Metin (Sekmeyle Ayrılmış)" seçilir (metin olarak (.txt) kaydedilir)
7- Dosya adına "Öğrenci Listesi" ismi verilip kaydedilir..
8- DynEd Programında Dosya menüsü tıklanır ve "Öğrenci adlarını içeri aktarma" komutu seçilip, bilgisayardan "Öğrenci Listesi.txt" isimli dosya seçilir.

eyvallah sağolasın

arkadaşlar programı kurduktan sonra ingilizce öğrt. arkadaşın cd ile birlikte getirdiği şifreyi giriyorum yanlış şifre uyarısı geliyor bu başka bir okulda da aynı şekilde oluyor sizlerde de bu durum oldumu

dyned yardım:)

hayırr. excel at listeyi oradan farklı kaydetten metin (sekmeyle ayrılmış) dan kaydet sonra dyned girip 1 sınıfı komlp yükleyebilirsin...

dyned için..

hayırr. excel at listeyi oradan farklı kaydetten metin (sekmeyle ayrılmış) dan kaydet sonra dyned girip 1 sınıfı komlp yükleyebilirsin...

kafasi kari$anlar varsa bu linklerden ornek sinif listelerini kendi siniflarina gore degi$tirebilirler.

1. birinci linkte excel de hazirlanmi$ sinif listesi var.
2. sonra ikinci linkten birinci linkteki excel dosyasinin FARKLI KAYDET ten kayit turu METIN (SEKMEYLE AYRILMI$) olanini goruyorsunuz.

4-A excel rapid linki:
http://rapidshare.com/files/92753667/4-A.xls.html

4-A txt rapid linki:
http://rapidshare.com/files/92753914/4-A.txt.html

dosyalari excel olarak import (iceri aktarma) yapmaniz mumkun DEGILDIR.

txt dosyasi hazir olunca records managerdan sinifi olu$turup, sinif icindeyken DOSYA menusunden OGRENCILERI ICERI AKTARMA secenegi kullanilacak.

metin sekmeyle kaydedince şu şkl.de kaydediliyor

Sinem ÖZKAN sinemozkan@hotmail.com 49
Hatice Nur GÜLEN haticegulen@hotmail.com 52
Ayşe TİYEKLİ ayşetiyekli@hotmail.com 53
Hayriye TATLI hayriyetatlı@hotmail.com 60
Emine Kübra ZORLU eminezorlu@hotmail.com 65
Kübra Nur KÜÇÜK kubrakucuk@hotmail.com 66
Aynur ÖZKAN aynurozkan@hotmail.com 67
Gamze GÜNGÖR gamzegungor@hotmail.com 68
Meryem İNCE meryemince@hotmail.com 70
Özgür TANKUT ozgurtankut@hotmail.com 71
Abdulkadir KAHRAMAN abdulkadirkahraman@hotmail.com 72
Mustafa EĞİLMEZ mustafaegilmez@hotmail.com 74
Fatma BURAKÇIN fatmaburakcın@hotmail.com

excel tablosu kayboluyor
bir türlü yapamadım
nerede hata yapıyorum acaba
:(

riverocean' Alıntı:
şifre diyelim ki 6. sınıf için 666 olur mu?
ya da 2 haneli okul numaraları?

Evet hocam iki şekildede olur. seminerde bize öğrenci numaralarını şifre olarak verebileceğimizi söylemişlerdi.

riverocean hocam doğru işlem yapıyorsunuz zaten metin sekmeyle ayrılmış olarak kaydedince metin belgesi yani txt olarak kaydetmiş oluyorsunuz tablonun görünmemesi normal. Kaydettiğiniz o metin belgesini dyned e import edin sorun çıkmayacaktır.

arkadaşlar e-okul sitesinden öğrenci litelerinden bilgileri excele kopyalayı yapıştırın. daha sonra birleştir komutunu kullanara öğrenci no ile @okuladı.edu.tr bilgilerini birlerştirip kısa bir sürede dosyaları oluştura bilirsiniz .Kaydedekende kayıt türünü sekme ile ayrılmış seçeneğini verin hadi kolay gelsin

Geri