Dyned programı daha ne kadar sürecek?

Kodla Büyü

emineelif

Aktif Üye
Bu programi 2009 yılında pclere kurarken bu programın 2013 te biteceğini okuduğumu hatırlıyorum.Acaba bu sene son mu yoksa boşa mı ümitlendim, devam edecek mi?
Bilgisi olan var mı?

var bu sene de bana haftaya toplantı var dediler ingizlice öğretmenleri.. bakalım bu sene ne kadar verimli olacak :D

turkuaz09 hocamdesenize bu sene de devam, verimli olmayan bir programı bu kadar kullanıması için niye zorlarlar ki?? İngilizce öğretmeni müfredatı yetiştiremiyorum diyor :(

zaten benim e büyük sıkıntım öğretmneler ben ders işleyeyim öğrenciler dyned yapsın muhabbeti ben buna müsade etmedim hiç.. ingilizce öğretmneleride bu durumdan müzdarip

ben bu dyned in türkiye sorumlusu ile görüşmüştüm telefonla, dezavantaj ve zorluklarını anlattım, dyned 5 yıldır hiç mi geliştirilmez dedim, adam ilgimiz için çok memnun olmakla birlikte, meb için anlaşmanın zamanı diye bişey yok, istediğiniz kadar kullanabilirsiniz dedi, bende çok mutlu olduğumu söyledim, teli kapattım, sövdüm...

acer50' Alıntı:
ben bu dyned in türkiye sorumlusu ile görüşmüştüm telefonla, dezavantaj ve zorluklarını anlattım, dyned 5 yıldır hiç mi geliştirilmez dedim, adam ilgimiz için çok memnun olmakla birlikte, meb için anlaşmanın zamanı diye bişey yok, istediğiniz kadar kullanabilirsiniz dedi, bende çok mutlu olduğumu söyledim, teli kapattım, sövdüm...

koptum :))))))

ben bu programı seviyorum.elbette eleştirilebilir.eksik yönleri fazla olabilir.

Ama isteyen kullanılsın dese süper olurdu.öğrenciler bayılıyor.çalışmasını erken bitiren dyned açabilir miyim diyor.
Okulda idarecilerin baskı yapması falan kötü sadece.İsteyen öğrenci kullansın.
Dehşet bir program olarak lanse edilmesi trajikomik.

Ben bu sene yapmıyorum 16 saat dolu zaten sınıf 27 şube var hangi biriyle uğraşacağız.

emineelif' Alıntı:
Bu programi 2009 yılında pclere kurarken bu programın 2013 te biteceğini okuduğumu hatırlıyorum.Acaba bu sene son mu yoksa boşa mı ümitlendim, devam edecek mi?
Bilgisi olan var mı?
ben 2015 diye biliyorum hocam. geçen yıl bununla ilgili yeni bir anlaşma imzalandığını söylemişlerdi.

kalelibilişim' Alıntı:
Bir ingilizceci arkadaş bu programı cok seviyor öğrencilere kullandırıyor. Hocam çok güzel diyor.

hee çok güzel, 6 senedir teknoloji alanında dünyalar değişti, bizim dyned ne kadar muhteşemse, hiç değişmiyor mübarek. içeriğini anlamam, ama en azından görselliğiyle oyna be arkadaş. ingilizceciler bayılıyor, alıyor sınıfı, haydi herkes dyned, bişey oldu mu bilgisayarcı hemen gelsin, kendi zaten kuramaz, sınıf dynedde kendi alışveriş sitelerinde fink.

ilköğretim okulumuza anadolu lisesinden ing. öğrt. atandı , önce tepki verdi dynede, ben programı yetiştiremem dyned yapmıycam dedi, sonra il zoruyla arada girmeye başladı, dyned in içeriğini beğenmedi. sonra yavaş yavaş dyned için BT yi istemeye başladı, ilerleyen zamanda dyned hayranı oldu. bu sene ilk hafta dyned yüklü mü diyor, ahhh ahhh....

acer50' Alıntı:

:)))))) bu çok komik bir anlatım, hiç de güleceğim yoktu :))

yine yazı gelmiş dynedle ilgili, kurtulamadık şundan ya.. kulaklık bile yok okulda.

lköğretimde İngilizce öğrenme başarısızlığı

Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan yaptığı açıklamada, 2006 yılında "Eğitime %100 Destek Kampanyası" kapsamında, "DynEd İngilizce Dil Eğitim Yazılımlarının" Sanko Holding AŞ tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağışlandığını, bu sistemin Dünya'nın en başarılı dil eğitim sistemi olduğu için, eğitim camiasında heyecan oluştuğunu belirti.

Sistemin sağlıklı işletilmesi için İl koordinatörleri, bölge/ilçe temsilcileri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin, hizmetiçi eğitimlere alındığını belirten Doğan, "81 ilde öğretmenlere, DynEd okul sorumlularına seminerler verildi. Bu işin takibini yapacak eğitim müfettişleri de seminere alındı.2007-2008 öğretim yılında 11152 ilköğretim okulunda ön uygulama yapıldı ve 2008-2009 öğretim yılında bütün ilköğretim okullarında uygulama başlatıldı. Artık çocuklarımızın İngilizce öğrenmesinin önünde hiçbir engel yoktu. Çocuklar bu yazılımla İngilizceyi kolayca öğreneceklerdi, ama sonuç böyle olmadı." dedi.

Sistemin işlemesi için öncelikle bilgisayar gerekli olduğunu belirten Doğan, "Öğrencilerin hem okulda hem de evlerinde bilgisayarda çalışma yapması mecburdu. Okullardaki bilgisayarların çoğu DynEd yazılımını kaldıracak nitelikte olmadığı için bu yazılım yüklenip çalıştırılamadı. Bilişim Teknolojileri sınıfı modern olan okullarda ise bir BTS'de en fazla 20-25 bilgisayar vardı. Okulun 4,5,6,7,8. sınıfındaki yüzlerce öğrencinin 20-25 bilgisayarla çalışması mümkün değildi. Üstelik öğrencilerin çoğunun evinde bilgisayarı yoktu. Nitekim öğrenciler, okulda ve evde DynEd yazılımıyla çalışma fırsatını bulamadılar. İngilizce öğretmenleri bu sistemin uygulanmasında ve takibinde çok pasif kaldılar. Birçok okulda yazılımların öğrencilerce kullanılması sağlanılamadı. Şifreler dahi uzun süre verilmedi.
Sistemin denetimini yapılması için müfettişlerin ellerindeki bilgisayarlara DynEd yazılımının yüklenmesi gerekiyordu. Müfettişlerin ellerindeki demode bilgisayarlar bu yazılımı kaldırmadı. Müfettişler sistemi bu nedenle denetleyemedi. Bakanlık bu konuya eğilmedi. Müfettişler sistemi denetleyemediği için imkânı olan okullarda bile bu konuya gereken önem verilmedi." dedi.

Doğan yaptığı açıklamada "Bakanlık 2009 yılında otuzdörtbin ilköğretim okulunda DynEd'in uygulandığını açıkladı. Ancak 2010 yılında DynEd sisteminden yeterince yararlanılmadığını görerek; Okulların bilgisayar ve gerekli donanımlarına ilişkin okul yönetimlerinin tedbir alması, eğitim müfettişleri ve şube müdürlerince sistemin takip edilmesi, bölge temsilcileri ve il koordinatörlerinin aktif çalışmaları için 15.12.2010 tarihli yazıyla uyarıda bulundu. 2011 yılı itibariyle birçok okulun Bilişim Teknolojileri Sınıflarındaki bilgisayarlarda DynEd sisteminin kurulu olmadığı, bazı sınıflarda birtek öğrencinin dahi bu sistemden yararlanmadığı, sistemi en iyi işleten okullarda bile kullanım oranının % 10-15 civarında kaldığı, eğitim müfettişlerinin ellerindeki demode bilgisayarlara DynEd yazılımı kurulamadığı için sistemin takibini yapamadıkları görülmektedir." dedi.

Dernek Başkanı, sonuç olarak, dünya'nın en başarılı dil eğitim sistemi olduğu iddia edilen ve ?Bütün öğrencilerin İngilizce öğreneceği? ümidiyle başlayan DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin, fiyaskoyla sonuçlandığını belirtti.

kaynak:memurlar.net

Geri