Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Dyned programı daha ne kadar sürecek?

Konu, 'Dyned - İngilizce Dil Eğitimi Sistemi' kısmında emineelif tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. emineelif

  emineelif Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeni:
  1
  Bu programi 2009 yılında pclere kurarken bu programın 2013 te biteceğini okuduğumu hatırlıyorum.Acaba bu sene son mu yoksa boşa mı ümitlendim, devam edecek mi?
  Bilgisi olan var mı?
   
 2. turkuaz09

  turkuaz09 Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  203
  Beğeni:
  0
  var bu sene de bana haftaya toplantı var dediler ingizlice öğretmenleri.. bakalım bu sene ne kadar verimli olacak :D
   
 3. emineelif

  emineelif Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeni:
  1
  turkuaz09 hocamdesenize bu sene de devam, verimli olmayan bir programı bu kadar kullanıması için niye zorlarlar ki?? İngilizce öğretmeni müfredatı yetiştiremiyorum diyor :(
   
 4. turkuaz09

  turkuaz09 Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  203
  Beğeni:
  0
  zaten benim e büyük sıkıntım öğretmneler ben ders işleyeyim öğrenciler dyned yapsın muhabbeti ben buna müsade etmedim hiç.. ingilizce öğretmneleride bu durumdan müzdarip
   
 5. acer50

  acer50 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.243
  Beğeni:
  69
  ben bu dyned in türkiye sorumlusu ile görüşmüştüm telefonla, dezavantaj ve zorluklarını anlattım, dyned 5 yıldır hiç mi geliştirilmez dedim, adam ilgimiz için çok memnun olmakla birlikte, meb için anlaşmanın zamanı diye bişey yok, istediğiniz kadar kullanabilirsiniz dedi, bende çok mutlu olduğumu söyledim, teli kapattım, sövdüm...
   
 6. turkuaz09

  turkuaz09 Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  203
  Beğeni:
  0

  koptum :))))))
   
 7. emineelif

  emineelif Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeni:
  1
  durmak yok, yola devam :(
   
 8. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.709
  Beğeni:
  7
  adıbatasıca program
   
 9. grandmasterb

  grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  667
  Beğeni:
  0
  ben bu programı seviyorum.elbette eleştirilebilir.eksik yönleri fazla olabilir.

  Ama isteyen kullanılsın dese süper olurdu.öğrenciler bayılıyor.çalışmasını erken bitiren dyned açabilir miyim diyor.
  Okulda idarecilerin baskı yapması falan kötü sadece.İsteyen öğrenci kullansın.
  Dehşet bir program olarak lanse edilmesi trajikomik.
   
 10. pneuma_ex

  pneuma_ex Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2012
  Mesajlar:
  431
  Beğeni:
  0
  Ben bu sene yapmıyorum 16 saat dolu zaten sınıf 27 şube var hangi biriyle uğraşacağız.
   
 11. kalelibilişim

  kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1.510
  Beğeni:
  44
  Bir ingilizceci arkadaş bu programı cok seviyor öğrencilere kullandırıyor. Hocam çok güzel diyor.
   
 12. farukdogu

  farukdogu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2009
  Mesajlar:
  310
  Beğeni:
  1
  ben 2015 diye biliyorum hocam. geçen yıl bununla ilgili yeni bir anlaşma imzalandığını söylemişlerdi.
   
 13. acer50

  acer50 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.243
  Beğeni:
  69
  hee çok güzel, 6 senedir teknoloji alanında dünyalar değişti, bizim dyned ne kadar muhteşemse, hiç değişmiyor mübarek. içeriğini anlamam, ama en azından görselliğiyle oyna be arkadaş. ingilizceciler bayılıyor, alıyor sınıfı, haydi herkes dyned, bişey oldu mu bilgisayarcı hemen gelsin, kendi zaten kuramaz, sınıf dynedde kendi alışveriş sitelerinde fink.

  ilköğretim okulumuza anadolu lisesinden ing. öğrt. atandı , önce tepki verdi dynede, ben programı yetiştiremem dyned yapmıycam dedi, sonra il zoruyla arada girmeye başladı, dyned in içeriğini beğenmedi. sonra yavaş yavaş dyned için BT yi istemeye başladı, ilerleyen zamanda dyned hayranı oldu. bu sene ilk hafta dyned yüklü mü diyor, ahhh ahhh....
   
 14. melgin

  melgin Site Gezgini

  Kayıt:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  87
  Beğeni:
  1
  :)))))) bu çok komik bir anlatım, hiç de güleceğim yoktu :))

  yine yazı gelmiş dynedle ilgili, kurtulamadık şundan ya.. kulaklık bile yok okulda.
   
 15. ali04

  ali04 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.012
  Beğeni:
  0
  lköğretimde İngilizce öğrenme başarısızlığı

  Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan yaptığı açıklamada, 2006 yılında "Eğitime %100 Destek Kampanyası" kapsamında, "DynEd İngilizce Dil Eğitim Yazılımlarının" Sanko Holding AŞ tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağışlandığını, bu sistemin Dünya'nın en başarılı dil eğitim sistemi olduğu için, eğitim camiasında heyecan oluştuğunu belirti.

  Sistemin sağlıklı işletilmesi için İl koordinatörleri, bölge/ilçe temsilcileri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin, hizmetiçi eğitimlere alındığını belirten Doğan, "81 ilde öğretmenlere, DynEd okul sorumlularına seminerler verildi. Bu işin takibini yapacak eğitim müfettişleri de seminere alındı.2007-2008 öğretim yılında 11152 ilköğretim okulunda ön uygulama yapıldı ve 2008-2009 öğretim yılında bütün ilköğretim okullarında uygulama başlatıldı. Artık çocuklarımızın İngilizce öğrenmesinin önünde hiçbir engel yoktu. Çocuklar bu yazılımla İngilizceyi kolayca öğreneceklerdi, ama sonuç böyle olmadı." dedi.

  Sistemin işlemesi için öncelikle bilgisayar gerekli olduğunu belirten Doğan, "Öğrencilerin hem okulda hem de evlerinde bilgisayarda çalışma yapması mecburdu. Okullardaki bilgisayarların çoğu DynEd yazılımını kaldıracak nitelikte olmadığı için bu yazılım yüklenip çalıştırılamadı. Bilişim Teknolojileri sınıfı modern olan okullarda ise bir BTS'de en fazla 20-25 bilgisayar vardı. Okulun 4,5,6,7,8. sınıfındaki yüzlerce öğrencinin 20-25 bilgisayarla çalışması mümkün değildi. Üstelik öğrencilerin çoğunun evinde bilgisayarı yoktu. Nitekim öğrenciler, okulda ve evde DynEd yazılımıyla çalışma fırsatını bulamadılar. İngilizce öğretmenleri bu sistemin uygulanmasında ve takibinde çok pasif kaldılar. Birçok okulda yazılımların öğrencilerce kullanılması sağlanılamadı. Şifreler dahi uzun süre verilmedi.
  Sistemin denetimini yapılması için müfettişlerin ellerindeki bilgisayarlara DynEd yazılımının yüklenmesi gerekiyordu. Müfettişlerin ellerindeki demode bilgisayarlar bu yazılımı kaldırmadı. Müfettişler sistemi bu nedenle denetleyemedi. Bakanlık bu konuya eğilmedi. Müfettişler sistemi denetleyemediği için imkânı olan okullarda bile bu konuya gereken önem verilmedi." dedi.

  Doğan yaptığı açıklamada "Bakanlık 2009 yılında otuzdörtbin ilköğretim okulunda DynEd'in uygulandığını açıkladı. Ancak 2010 yılında DynEd sisteminden yeterince yararlanılmadığını görerek; Okulların bilgisayar ve gerekli donanımlarına ilişkin okul yönetimlerinin tedbir alması, eğitim müfettişleri ve şube müdürlerince sistemin takip edilmesi, bölge temsilcileri ve il koordinatörlerinin aktif çalışmaları için 15.12.2010 tarihli yazıyla uyarıda bulundu. 2011 yılı itibariyle birçok okulun Bilişim Teknolojileri Sınıflarındaki bilgisayarlarda DynEd sisteminin kurulu olmadığı, bazı sınıflarda birtek öğrencinin dahi bu sistemden yararlanmadığı, sistemi en iyi işleten okullarda bile kullanım oranının % 10-15 civarında kaldığı, eğitim müfettişlerinin ellerindeki demode bilgisayarlara DynEd yazılımı kurulamadığı için sistemin takibini yapamadıkları görülmektedir." dedi.

  Dernek Başkanı, sonuç olarak, dünya'nın en başarılı dil eğitim sistemi olduğu iddia edilen ve ?Bütün öğrencilerin İngilizce öğreneceği? ümidiyle başlayan DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin, fiyaskoyla sonuçlandığını belirtti.

  kaynak:memurlar.net
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal