Dyned okul sorumluları

Kodla Büyü

dantes

Üye
Merhabalar...diğer msjlara baktığım kadarıyla anladım ki ortada olması gerekn bi yönetici şifresi var....
Okul Dyned sorumluluğunu bana verdiler fakat bu görevi verenlerin konuyla pek alakası olmadığından ne olduğu tam anlaşılmıyor...Acaba aranızda bunu tam olarak bilen ya da yapan biri var mı ve de anlatabilir mi?? Şİmdiden teşkkürler...

BEN DYNED programını okula kurdum ingilizce derslerinin bir bölümü burada işilenecek programı bilgisayara kurduktan sonra size verilen şifreyi program files in içinden dyned klasöründen giriş yapacaksınız

Programın kurulmasının ardından okulunuzun kurum kodu ve size verilen şifreyle girmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde yönetici modülüne girebilirsiniz. Modülde bulunan unsurları kullanarak sınıfları ve sınıflarda ingilizce deslerine giren öğretmenleri tanımlamak gerekiyor. Bu tanımlamanın ardından 4. sınıftan başlayarak 8. sınıfa kadar tüm öğrencileri, her birine ayrı e-mail ve şifre tanımlayarak sisteme tanıtmanız, tanıttıktan sonra da yine tek tek (çalışamaya başlayabilmeleri için) modülden çalışma sayfalarını açmanız gerekiyor. Ayrıca okul müdürüne gözlemci sıfatıyla bir şifre, ingilizce öğretmenlerine de sınıf yönetimleri için ayrı ayrı şifre vermeniz gerekiyor. yani iş çok uzun ve yorucu. Tabii bunları yaparken sınıfları gezerek modülün nasıl kullanılacağını da açıklamanız gerekiyor.:)

Hocam okul Dyned sorumluluğu neden size verildiki.Bizim okulda bu iş için İngilizce öğretmeni ilçede seminere katıldı.Tamam programı kurup,gerekli şifreleri falan oluştururuz.Ancak programın nasıl kullanılacağını,öğrencilere tanıtımını madem biz yapacaktık İngilizce öğretmenlerini neden seminere aldılar.Biz gitseydik o zaman.Benim bildiğim biz programı kurarız,gerisi ingilizce öğretmenlerine kalmış.Eğer bilgisayarlardan kaynaklanan problemler oluşursa zaman içinde onunlada ilgileniriz.

ya biliyroum zaten ben ingilizce öğretmeniyim fakat okuldaki bilgisayar öğretmenlerine bu kurulum işini falan vermediler bana verdiler...ben bu dyned işine bilgisayarcıların da katıldığını burada öğrendim...
önceden de dediğim gibi bu konuyla ilgili bilgisi olan hiç kimse yok burada...o yüzden herşeyini benim yapmam lazım...ve a dan z ye her şeyini öğrenmem lazım...eğer elinizde dynedle ilgili ne varsa rica ediyorum...bu arada ilk cevabını da çok yardımcı oldu...yani yapılacak işlemleri sıralamışsınız çok güzel olmuş..daha ayrıntılı ya da onlara ek bir şeyler varsa sevinirim...tekrar teşekkürler...

Hocam bir bakın belki işinizi görür.Ayrıca sitede bu programla ilgili bir çok konu var.Kolay gelsin.Aynı işlemlerle bu hafta bende uğraşacağım :)

Ekli dosyalar

• dynet_anlatım.rar
    326.5 KB · Görüntüleme: 267
mail adresi gerçek olmak zorunda değil uygun birşey oluşturulabilir. Örneğin bende sınıf listeleri vardı. excelde formülle adısoyadı ve okul numarasını birleştirip sonunada @ibb.net olarak yazdım. şifreleri de numarayı başa alıp oluşturdum ve bunları metin dosyası(sekmelere ayrılmış) türünde kaydettim fazla zaman da almadı.

riverocean' Alıntı:
her öğrenciye mail adresi mi alacağız? herhangi bir siteden olurmu? örneğin mynetten

Sayın hocam no panik e-mail adresinin gerçek olması önemli değil öğrenciye şifre ve e-mail vereceğiz bu işi kısa yoldan halletmek için öğrencinin tc numarasını kullanırsan işini kolaylaştırırsın buna örnek : 34534534534@sogutioo.com hayali yaz sistem kabul ediyor.
bu öğrencilerşn tclerini e-okul sisteminden sınıf listelerini kopyalayarak excele yapıştırarak işini hallede bilirsin

riverocean' Alıntı:
her öğrenciye mail adresi mi alacağız? herhangi bir siteden olurmu? örneğin mynetten

ben bunu Bilişim teknolojileri derslerinde e-mail hesabı alma konu başlığı altında tüm öğrencilere aldırttım.alamadığım öğrencilerede adısoyadınummara@hotmail.com seklinde kafadan numara verdim. Sisteme kayıt ederken de okul numaralarını verdim.

karaipkorsanı teşekkürler
arkadaşlar bende ki dayned cd si kopyalama hatası veriyor :(
cd mi bozuk acaba daynet cd si olan varmı????????

neden kimse dyned bizim işimiz değil diye bi yorum yapmamış,, yanlış biliyorsam cehaletimden dolayı şimdiden affedin de, dynedden bu kadar sorumlu değiliz ingilizce öğretmenlerinin yükünü neden çekiyorsunuz,, çok mu haset düşünüyorum bilmiyorum ama okulda 3 tane ingilizce öğretmeni elini kolunu sallayarak gezecek, bende zaten bir elin parmaklarıyla saydığım bilişim dersinde dynedin sorunlarıyla boğuşacağım, ve üstelik onların hiçbir çabası olayacak.. formatör değilim, olsam da sevgili mebim sen artık resmi amelesin kağıdını gönderinceye kadar da elimi sürmem ,, bende artık diğer öğretmenler gibi ders bitimi okuldan kaçarak uzaklaşıyorum. Dyned de sadece yardımcı olacağız , bu modüller şifreler falan filan bizim işimiz değil, bt sınıfının dyned için kullanım programını belirlemek yani hangi ders bilişim hangi ders dyned yapılacak onu belirliyoruz, ve dyned kurulumunda yardımcı oluyoruz.. ingilizcecilerin 3üne de söyledim birlikte kuracağız, 4 elden sarılacağız bilgisayarlara, hep birlikte çıkacağız işin içinden, onlarda tozlu kasalar etrafında biraz dolaşsınlar :) ..

Arkadaşlar Dyned'in 31 Aralık 2010 da lisansının dolduğunu belirtiyor manager. Acaba 2011 de kullanmayacakmıyız bu programı?

biltek2007' Alıntı:
Arkadaşlar Dyned'in 31 Aralık 2010 da lisansının dolduğunu belirtiyor manager. Acaba 2011 de kullanmayacakmıyız bu programı?

2011'e kadar sanko hediye etmiş , bu tarihten sonra MEB kendi satın alacakmış maalesef kullanmaya devam :scared:

biltek2007' Alıntı:

keşke öyle bişey olsa da kurtulsak şu dyned zırıltısından.

DotCom' Alıntı:
2011'e kadar sanko hediye etmiş , bu tarihten sonra MEB kendi satın alacakmış maalesef kullanmaya devam :scared:

Tamam belli oldu şimdi. 90lı yıllardan kalma tipli bu uyduruk programa kim bilir kaç para ödeyecekler.

omd' Alıntı:
DotCom' Alıntı:

Tamam belli oldu şimdi. 90lı yıllardan kalma tipli bu uyduruk programa kim bilir kaç para ödeyecekler.

bu dyned paraylada mı satılıyormuş yahu? daha doğrusu para veripte alanmı varmış?

Geri