DynEd nedir?

Kodla Büyü

karaçi

Üye
Merhaba arkadaşlar. Sizlere yeni bir gelişmeden bahsetmek istiyorum. Ben Adıyaman'da görev yapıyorum ve Adıyaman geelde proje uygulamalarında pilot bölge olarak seçiliyor. Bu defa MEB, Sanko Holding'in katkılarıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Projenin amacı ilköğretim 4-8. sınıflara bilgisayar üzerinden İngilizce öğretmek. Bu bizi neden ilgilendiriyor diye soracak olursanız bu program internet üzerinden takip edilecek ve kurulum ve dağıtım işleri bize ait olacak. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgisi olan varsa bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.

:?: [/b]

bilgisayar öğretmenleri sadece kurup bilgilendirme yapacak
daha sonrasında teknik arıza çıkarsa ilgilenecek asıl sorumlu olan inglizce öğretmenleri. onlar kontrol edecek şifre ve öğrenci takibini. bu program ders saatlerinde kullanılmaması gereken fakat öğrencilerin her gün en az 40 dakiak girerek 360 saatte ingilizce öğrene bileceklerini idda eden bir eğitim programı. programı gerçek öğrenciler kullanabiliyro . öğretmenler veya veliler öğrencinin yerine girip eğitim alamıyorlar. eğer alınırsa sistem bunu fark ettiğinde öğrenciyi eliyor ve bu şekilde yasak kullanımın cezası 2 yıl olrak belirtilmiş. şuna takrar değinmek istiyorum bu program bil derslerinde ve ya ingilizce derslerinde kullanmak için değil . ders dışı öğrenci girmesi gerkiyor. sadece şu var bazı yerlerde ingilizce öğreteni kendi dersinde yardımcı olarak kullabiliyor. bazı okullarda bilgisayar derisini kaldırırız denilmiş bu olay kesinlikle yok ... başarılar

KeRASuS_28' Alıntı:
bilgisayar öğretmenleri sadece kurup bilgilendirme yapacak
daha sonrasında teknik arıza çıkarsa ilgilenecek asıl sorumlu olan inglizce öğretmenleri. onlar kontrol edecek şifre ve öğrenci takibini. bu program ders saatlerinde kullanılmaması gereken fakat öğrencilerin her gün en az 40 dakiak girerek 360 saatte ingilizce öğrene bileceklerini idda eden bir eğitim programı. programı gerçek öğrenciler kullanabiliyro . öğretmenler veya veliler öğrencinin yerine girip eğitim alamıyorlar. eğer alınırsa sistem bunu fark ettiğinde öğrenciyi eliyor ve bu şekilde yasak kullanımın cezası 2 yıl olrak belirtilmiş. şuna takrar değinmek istiyorum bu program bil derslerinde ve ya ingilizce derslerinde kullanmak için değil . ders dışı öğrenci girmesi gerkiyor. sadece şu var bazı yerlerde ingilizce öğreteni kendi dersinde yardımcı olarak kullabiliyor. bazı okullarda bilgisayar derisini kaldırırız denilmiş bu olay kesinlikle yok ... başarılar

bu sistemin amacı ingilizceyi bilgisayar yardımıyla öğretmek. bu sene pilot okullarda seneye ise tüm okullarda uygulanacak ve asıl amaçlanan dersleri bu programla yürütmek ve öğrencinin ders dısii programa girip uygulaması... ideali haftada 6 saat; 4 saati okulda 2 saat ise dışarda. bize seminerde söylenen bu yani öyle derste uygulanmayacak diye birsey yok uygulaması zor ama istenen bu...

hocam sakaryada görev yapıyorum bize söylenen ders tamamen bununla işlenmek zorunda değil...ingilzice öğretmenleri dersinin tamamını işlenmemeli denildi bize...okulda öğrencilerin kullanımı için ön ayak olunmalı isteyenler evlerinde de girecebileceklerdi.

ders saatleri dışında öğrenciler ne zaman çalışacak peki ? bu konuda biraz problem olacağını düşünüyorum.

hayır arkadaşlar yönetim ayarlayacak onları... sıkıntı şu hepsini bilgisayar desine koymak gibi bir söylem var ondan bunları diyroum yani bilgisayar dersini kaldırmöaya gerek yok demek istiyortum. saatler konusunda okul genelinde bir program var. ders saatleri dışında nasıl çalışacakları biraz değil hep problem özellikle taşımalı ve ikli öğretimlerde...

KeRASuS_28' Alıntı:
hocam sakaryada görev yapıyorum bize söylenen ders tamamen bununla işlenmek zorunda değil...ingilzice öğretmenleri dersinin tamamını işlenmemeli denildi bize...okulda öğrencilerin kullanımı için ön ayak olunmalı isteyenler evlerinde de girecebileceklerdi.

biz de bütün okullarda uygun ortam yok dedik. bize de aynen söylenen şey şu:"Her okulun imkanlarının aynı olmadığını biliyoruz. bunun en ideali dersleri tamamiyle bilgisayarda işlemek. bunu yapabilirseniz ne mutlu.ama en az 1 saat işlemek zorundasınız."

eğer başarıyla uygulanırsa tamamen bu sisteme geçilecek. dünyada kullanılan bi sistem ama ülkemizde bu şartlarda başarılı olması zor.

Geri