Dyned Kurulumu

Kodla Büyü

serefcan

Aktif Üye
Yarına bir terslik çıkmazsa Dyned'i kuracam ama ne ben nede okulumdan bir başka öğretmen konu ile ilgili seminere ne gitmedi, okululda kimsenin konu ile ilgili bilgisi yok. Bende Forumdan Dyned ile ilgili tüm başlıkları okudum ve kafam karıştı biraz. Şimdi ben programı güvenlik kartı aktif olan C sürücüsüne mi, yoksa D sürücüsüne mi kurayım. Birde kuruluma geçmeden önce, kurulum yapmış arkadaşlar önerilerini sunarlarsa sevinecem. Teşekkürler. :roll:

dynnEd kurma

seminerde dyned i c sürücüsünde güvenlik kartı olduğu için d sürücüsüne kurmamızı söylediler.D: sürcüsüne kurdum.Güncellemeleri mutlaka yapın hocam. yani günncellemeler yapılsın mı ? seçneği ni evet demeyi unutmayın.

dynedi kurun güncellemelerini yapın sonra diğer makinelere kurdugunuz directory i yani klasörü kopyalayın flash diskinize alıp hepsine yerleştirin kısayollarını da atın masaüstüne güle güle kullanını

arkadaşlar öylede fakat ingilizce öğretmenleri bu lonuyu seminerde sormuşlar muhakak c sürücüsüne kurulması gerektiğini söylemişler ayrıca deep freeze de yok edecekmişiz? nasıl yok edilir bilgi verir misiniz?

Arkadaşlar ben cuma günü Dyned olayını büyük ölçüde halletim gibi. İlk olarak güvenlik kartını pasif ettim ve C sürücüsüne CD'yi kurdum.CD yüklendikten sonra masaüstüne 2 adet kısayol atıyor, bu kısayolları çalıştırabilmek için Qucik Time Player ve Adobe'nin bilgisayarınızda olması gerekiyor. Yükleme işlemi bittikten sonra güncelleme istiyor musunuz diyor, evet dedikten sonra her güncellemeyi ayrı ayrı yapıyoruz, bir seferde tüm güncellemeleri yapmıyo. En sonunda tüm işlemler bittikten sonra Program Files'dan “Records Manager” i bulup okul şifresi ve kullanıcı adıyla giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra "Ekle" komutunu kullanak eğitmen, daha sonrasında da öğrenci ataması yapılabiliyo ama bunları İngilizce öğretmenleri yapacak, birde bu programı kullanması için öğrencilere mail adresi gerikiyor ama bu bizim işimiz değil. Ben, okullar açılmaya okuldaki İngilizce öğretmenlerine birer Dyned CD'si verecem birde kullanımını bildiğim kadarıyla gösterecem gerisi artık onlara kalmış bir durum gibi geliyor. Okullar kapanmadan da tüm sınıf öğretmenlerine her öğrenciniz için bir mail adresi alın dedim, ortak bir kullanım olsun diyede TC Kimlik NumarasarıQ...mail olsun dedim ama mail alırken TC Numarası fazla gelmiş, o kod'la bir mail adresi alamamışlar. Ben şimdilik bunları yaptım ama uygulama nasıl olacak bilmem çünkü Lab. zaten full çalışıyor.

MERHABA ARKADAŞLAR
DEEP FREZE İ KALDIRMANIZA GEREK YOK
ÖĞRENCİ BİLGİLERİ PC LERDE SAKLI TUTULMUYOR Kİ
BU BİLGİLER BAKANLIK SERVERLERİINA AKTARILDIĞI İÇİN FARKETMİYOR
O YÜZDEN DEEP FREZE KALDIRMANIZ AGEREK YOK YANİİİ
microsoft uzaktan eğitim gibi düşünün
mantık aynı yani :)))9

Giriş yaptıktan sonra "Ekle" komutunu kullanak eğitmen, daha sonrasında da öğrenci ataması yapılabiliyo ama bunları İngilizce öğretmenleri yapacak, birde bu programı kullanması için öğrencilere mail adresi gerikiyor ama bu bizim işimiz değil.
hocam kullanıcı adınının e-mail adresi olması şart değil.tabii ki e-mail adresi olsa daha iyi olur.yazışma açısından.Ama e-posta adresi vermek zorunda değilsiniz hocam.

serefcan' Alıntı:
Arkadaşlar ben cuma günü Dyned olayını büyük ölçüde halletim gibi. İlk olarak güvenlik kartını pasif ettim ve C sürücüsüne CD'yi kurdum

Arkadaşlar Dyned i kurarken güvenlik kartını pasif etmeye gerek varmı.

Evet C sürücüsünden korumayı kaldırarak kurdum ve tekrar korumayı aktif hale getirdim. Araştırdığım kadarıyla öğrencilerin çalışmaları bakanlık server larında zaten depolanacakmış. Diğer türlü bilgisayarların çökmesi ve bilgilerin kaybolma ihtimali var.

Öncelikle okul uzantılı bir email adresi atadım öğrencilere(ad ve soyadlarından oluşan) sonra 6 haneli şifre. Yalnız bu bilgiler excelde hazırlanıp txt uzantılı kaydettikten sonra servera bu bilgileri aktarma olayı baya zaman alıyor.

yaw ne biçim bu dyned belası ya olmuyorrrrrr işte kuramıyorum zaten sizde bi doğru site yapsanız halla halla :!: :?: :?: :!: :!: :wink: :?: :!: :wink: :!: :?: :!: :wink: :!: :!: :!: :!: :!:

Güvenlik kartlarını pasif hale getirmeden yüklemenizi bilgisayarınızda kalıcı hale getiremezsiniz.

Güvenlik kartı Deep freez gibi koruma programlarını mutlaka pasif hale getirmelisiniz. Aksi halde yüklnen hiç bir şey bilgisayarına kayıt olmaz .(virüs bile) :wink:

Arkadaşlar Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyor ve Sevgiler sunuyorum.Ben yaptıysam bu dyned i kuramadım.Sürekli "bağlantınızı kontrol edin"hatası alıyorum.Nod32 antivirusu kaldırdım,firewall kapattım ne yapıysam olmadı.
saygılar

Geri