Dyned kuran arkadaşlar?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ne güzel seviniyordum bu sene dyned yok diye, sabah elinde cd ile geldi ingilizce hocası :) daha denemedim ama ne yapmam gerekiyor tecrübeleriniz nedir? eski dyned i kursam olur mu? pc özellikleri o kadar iyi değil

Aldınız mı başınıza belayı. :) Hocam iyi güzel de dyned programı iki de bir hata veren garip bi program. Kulaklık ve mikrofon şartı var biliyorsunuz. Yalnız öğrenciler kulaklıkları bir hafta da mahvedecektir haberiniz ola önlem alın. İkincisi ingilizce öğretmeni yapacak gibi gözükse de bütün iş sizin elinizin altından geçecek. Hocam şuraya girmiyor şöyle olmuyor sorularıyla muhattap olacaksınız.

Sıkıntı olmuyor hocam ben kurdum dün. Ama giriş yaptırmadım henüz öğrencilere. Okulumun bilgisayarlarını ben kendim buldum ve okulun sisteminde bilgisayarlar gözükmediğinden bana btr vermedi müdür. Yalnız dyned'e gelince meb bana mesaj atıp duruyor öğrencileriniz sisteme girmiyor diye,onları en azından haftada 5-10 dk ingilizce hocasıyla koordine olup sisteme giriş yaptır dedi. Bende meb btr ye gelince bizim bilgisayarları görmüyorda dyned'de neden görüyor dedim kaldı muhabbet öyle. Yapmayı düşünmüyorum. En azından yokuş yapacağım.

Dün okul müdürümüz bana da söyledi,Dyned kullanması lazım öğrencilerin meb çok önem veriyor diye,ben daha önce kurmuştum şimdi tekrar cd vermişler silip tekrar mı kuracağız ya da güncelleme filan mı ?İşin ilginci benim sınıfta ne kulaklık var ne mikrofon nasıl olacaksa :?

valla 2 sene önce baya uğraşmıştım, acemilik ingilizce öğretmeninin yapacağı işleri de ben yaptım..ama şimdi kurup bırakacam karışmam

forumcu86' Alıntı:
hocam eski dyned ten farkı yok, ben bilg. hepsine kurdum, eskisinden farkı güncellenmiş hali o kadar. Ama sakın yetkilendirme , şu bu işlerine girmeyin, iş üzerinize kalır.

Bizim görevimiz labı dyned için hazır tutmak, tabi ses kartları falan kurulu olması falan.
Değerli öğretmenim,
Dyned'de görev paylaşımı nettir. Bilişim öğretmeni sadece Labaratuarı Dyned kullanımına uygun hale getirir. Geri kalan herşeyi Okul Dyned Sorumlusu arkadaş halleder. Artık her öğretmen kendi sınıflarından sorumlu. Yani Bilişim öğretmeni şifre vermek , Dyned çalıştırmak gibi ekstralarla uğraşmak zorunda değil. Tabi, insanlık gereği meslektaşlarına yardımcı olması güzel bir davranış olur. Bu arada eskisi ve yenisi Dynedin farklılıklar barındırıyor.Yani aynısı değil. Mesela Placement Test ve Teacher Training eski cdlerde yok. Sanırım güncelleme yapsan da gelmiyor. En güzeli temiz bir Dvd'den kurulum yapmak, ya da Dyned'in sitesinden indirmek.

turkteam' Alıntı:
forumcu86' Alıntı:
hocam eski dyned ten farkı yok, ben bilg. hepsine kurdum, eskisinden farkı güncellenmiş hali o kadar. Ama sakın yetkilendirme , şu bu işlerine girmeyin, iş üzerinize kalır.

Bizim görevimiz labı dyned için hazır tutmak, tabi ses kartları falan kurulu olması falan.
Değerli öğretmenim,
Dyned'de görev paylaşımı nettir. Bilişim öğretmeni sadece Labaratuarı Dyned kullanımına uygun hale getirir. Geri kalan herşeyi Okul Dyned Sorumlusu arkadaş halleder. Artık her öğretmen kendi sınıflarından sorumlu. Yani Bilişim öğretmeni şifre vermek , Dyned çalıştırmak gibi ekstralarla uğraşmak zorunda değil. Tabi, insanlık gereği meslektaşlarına yardımcı olması güzel bir davranış olur. Bu arada eskisi ve yenisi Dynedin farklılıklar barındırıyor.Yani aynısı değil. Mesela Placement Test ve Teacher Training eski cdlerde yok. Sanırım güncelleme yapsan da gelmiyor. En güzeli temiz bir Dvd'den kurulum yapmak, ya da Dyned'in sitesinden indirmek.
çalıştığım okul Anadolu Lisesi.. Okulda BT lab.ı yok.. Sadece etkileşimli tahtalar var.. Tablet ise 10.sınıflarda var.. Ben bilişim öğretmeni olarak Dyned'i öğretmenler odasındanki bilgisayrlara kurdum.. İsteyen öğrencilerin evlerindeki dizüstü bilg.nı okula getirenlere de kurdum.. Bilg.ı olmayıp akıllı telefonları olanlara play store'dan indirip kurdurdum.. Evinde masaüstü olanlara internetten nasıl kurulum yapacaklarını gösteren çıktıları camlara astım.. Ve en son grup. ne bilgisayarı ne de telefonu olamayanlar için ise kendi odamda internet bağlantılı bir bir bilgisayar hazırladım.. Oradan yapıyorum..
Şimdi herkes okulumdaki 4 İngilizce Öğretmeni ne yapıyor diye merak ediyordur :wink: sürekli off puff la zaman geçiriyorlar.. :alkis: Müdürümüz ise aman hocam şu işi yapalım telaşında :puhaha:

Geri