dyned kabusu-lütfen yardım

Kodla Büyü
çalıştığım okuldaki öğrencileri yarısı çadırda kalıyorlar. okulda evinde interneti ve bilgisayarı olan 10 tane çocuk yok. bt lab var ve hatta 15 tane bilg var içinde yalnız sadece 4ü kullanılır durumda. tabi ki formatör öğretmenimiz yok. sınıflarım nerdeyse 30ar kişilik. tüm bunlara rağmen idare benden o 4 bilg kullanarak gerekirse tüm derslerimi kullanarak dynedi kullanmamı istiyor. müfredat benim sorunum tabi. nasıl olsa onun hesabını sene sonunda vereceğim. daha önce Bolu'daydım şimdi ise Mersin'de. bu kabus beni meslekten soğuttu artık. inanın istifayı ciddi ciddi düşünüyorum. nedir bu saçmalık ya. neyim ben ingilizce öğretmeni mi, fırmatör öğretmen mi, yoksa bilmem kimlerin dyned kullanılıp egosu tatmin olsun diye kullanılan bir piyon mu? sizlere sormak istediğim bu dynedin yaptırımı nedir? yani ne olur yapmazsam? görevime mi son verilir. mersinde çalışan varsa özellikle nedir bu ildeki aşırı ihtimam dyned için biri bana anlatabilir mi?

Hocam zaten dyned ten asıl formatör değil ingilizce öğretmeni sorumludur. Ama teknik açıdan sorun yaşıyorsanız yapamadığınızı bir bilgisayarcının yardımına ihtiyacınız olduğunu belirtin. O zaman ne diyebilirler yapamıyorum deyince

hocam sen ne kadar uğraşırsan uğraş o çocuklar mikrofon kullanıp ses kaydetmedikleri zaman bir de üsttüne altyazı özelliğini çalıştırdıkları zaman sittin sene eksilerden kurtulamazsın...onun için rahat ol. sen bak dersine haftada 1 -2 defa da alırsın çocukları olur biter...eğer müdürün üstüne çok gelirse kendisinden müfredatı işlemek yerine dyned işlemesi tarafımdan uygun görülmüştür diyerek bir görevlendirme çıkartıp imzalasın bakalım sıkıyorsa...rahat ol yaa...
Biz bilgisayarcıların yanında seninki de dert mi Allah aşkına

aman öğretmenim sakin ol sana bi yaptırımı falan olmaz ama öncelikle bi rapor tut bilgisayarların ve öğrencilerin durumunu belirten. sonra kendin kurabiliyorsan kur dynedi kuramıyorsan en yakın blgisayar formatör öğretmenden yardım iste eminim gelir bi uğrar. biz başka okullara da zamanında gitmiştik yardım için. sonra haftada seçtiğin 3-5 öğrenciye elinden geldiği kadar kullandır ister ing dersinde istersende daha sonra bi uygun vakitte . Bu kadar yeter yani imkanlar ölçüsünde. Bunları bu kadar bile yapsan kimse sana bişey diyemez. Kolay gelsin.

hocam ama adam yapacaksın diyor. geçen seneki okulumda benzer durumlar vardı rapor tutup bunu bildirdik ve dyned yapmadık. ama burda illa olacak diyor ve yazı falan vermeyeceği de kesin. sadece her ayın 25i rapor da rapor başımın etini yiyecek. hayır olacak olsa ben öğle aralarımdan vazgeçiyorum zaten. çıkışta da kalırdım yalnız 300 kişilik okulun 250si taşımalı. benim işime yarayacak kısımdan ise nerdeyse 10 kişi kalır köyde. kısacası ben elimden gelen herşeyi yapıyorum ama idareme bunu anlatamıyorum. ha bi de bunlara ek olarak bir avrupa birliği projesi yapmam isteniyor... gülecek halim bile kalmadı........

benim mesajım anlaşılmadı herhalde hocam...sana kolay gelsin...fazla ezdirme kendini...tek diyebileceğim bu.

mnyt' Alıntı:
aman öğretmenim sakin ol sana bi yaptırımı falan olmaz ama öncelikle bi rapor tut bilgisayarların ve öğrencilerin durumunu belirten. sonra kendin kurabiliyorsan kur dynedi kuramıyorsan en yakın blgisayar formatör öğretmenden yardım iste eminim gelir bi uğrar. biz başka okullara da zamanında gitmiştik yardım için. sonra haftada seçtiğin 3-5 öğrenciye elinden geldiği kadar kullandır ister ing dersinde istersende daha sonra bi uygun vakitte . Bu kadar yeter yani imkanlar ölçüsünde. Bunları bu kadar bile yapsan kimse sana bişey diyemez. Kolay gelsin.
hocam rapor tutmayı da kabul etmiyorlar. lab var öğretmen var bu durumda rapor kabul olmaz deniyor. ayrıca benim okulum taşıma merkezli ücretli öğretmenler görevlendirmeler bile gelmiyor hele ki formatörler hiç gelmez. adamlar da haklı bence. en yakındaki okulda da formatör öğretmen yok. onu bile araştırdım.

Geri