DYNED "Geçersiz Oturum Açılışı" Hatası

Kodla Büyü

taylanchess

Aktif Üye
Arkadaşlar, dyned yönetici şifresi ile her sınıfa öğretmen tanımlıyorum,daha sonra tanımladığım öğretmen e-postası ve şifresi ile giriş yapıyorum, "Geçersiz Oturum Açılışı" diyor, acaba nerede hata yapıyorum yada gözümden kaçan birşeymi var?

Arkadaşım Dynedin mantığı yok ben buna karar verdim. Aynı e posta ve şifreyi ikinci veya üçüncü kez girdiğimde çocuklar girebiliyor. Bence Dyned yerine bilgisayarlara kurulan ve öğretmenlerin takip ettiği sınıfların konularına göre olan bir programla çocuklar çalışmalı.Bu daha verimli olur..

Record manager açmak istediğimde aynen belirttiğiniz gibi mesaj verdi. Fakat 4. defa denememde program açıldı.Bir kaç defa denerseniz açılabilir.

Ne kadar denesemde aynı hatayı veriyo" Geçersiz Oturum Açılışı" diyor, bilgileri doğru girdiğimden eminin ama yinede bu hata çıkıyor.

sorun oluşalı epey zaman olmuş ama ben bugün çözdüm bu konuyu ve yazayım dedim.
Dynedde üç adet şifre var

1. Yönetici Şifresi : bu sadece sınıfları oluşturup kursları açan kişide olması gereken şifre (yani genelde biz bt öğretmenlerinde oluyor bu:). buradan giriş yaptığımızda sınıfı, öğrencileri ve öğretmene kullanıcı adı ve şifre (bu sınıf şifresi oluyor) tanımlıyoruz.

2.Grup Şifresi : Öğretmenler giriş yaparken okulun kurum kodu ve bu grup şifresiyle giriş yapmalılar.

3.Sınıf Şifresi : Öğretmenler grup şifresiyle giriş yaptıktan sonra sınıflarına tıkladıklarında onlara oluşturduğumuz şifreyle giriş yaparak sınıflarını takip ediyorlar

umarım işinize yarar..

aynı hata var hiç bir yöntem işe yaramadı başka bu sorunla karşılaşıp çözen var mı?

bote22' Alıntı:
aynı hata var hiç bir yöntem işe yaramadı başka bu sorunla karşılaşıp çözen var mı?
Yeni sistemde yönetici şifresi veya gözlemci şifresi diye bir şey bulunmuyor. Şifreleri E-okuldan alınan bilgilere göre sistem otomatik veriyor.

sayın hocambu hafta kurulumları tamamladım ve bi sıkıntı ile karşılaşmadım
öncelikle kurum kodu ve mebbis şifresi ile ebadan giriş yaparak sınıf güncellemelerini ve kurum bilgilerini tamamlayın..
http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/kurum_giris.xhtml

ikinci olarak ingilizce öğretmeninin tc no ve mebbis şifresi ile ebadan giriş yapın ve eba şifresini oluşturun ve eba şifresi ile giriş yapınca sınıf seçme kısmı gelecek seçin ve kaydedin size kullanıcı adı ve şifre verecek buradan o şifre ve kullanıcı adları ile program üzerinden giriş yapın..
http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/kurum_giris.xhtml

Geri