dyned dersi labda işlenecekmiş- bilgisayar dersi nolcak??

Kodla Büyü

ozgul32

Site Gezgini
arkadaşlar bu dyned cd'lerini bilgisayarlara yükledikten sonra ingilizce öğretmenleri dersini labda işlicekmiş.bu durumda bilgisayar dersi nolucak?müdür yardımcısının dediğine göre bu ders kalkarmış..çünkü her okulda bir lab var...

öncelik her zaman için bilgisayar öğretmenlerinin ve bilgisayar dersinin olacak
ondan sonra ingilizce dersi ve ingilizce branş öğretmenleri
daha sonrada 4. ve 5. sınıflar

Bilgisayar dersleri kalkacak gibi ve biz okulda bilgisayar işlerinden sorumlu şahıslar olacağız :x

iyice saçmaladılar bence ne demek kalkacak o zaman bizi ne diye senelerce okuttular teknik eleman mıyız biz? hani bilgisayar destekli eğitimdi bilgisyaradan bi haber öğretmenler mi anlatacak bilgisayarla dersi...

enginozdil' Alıntı:

Nasıl olacak bu iş sayın hocam?
4-5-6-7-8.sınıf Şube sayısı 10 dan fazla olan bir okulda Haftada 20 saat bilg. dersi var diyelim. ing. dersini geriye kalan 10 saate nasıl sığdıracaklar?

Büyük ihtimalle ders sayımızı azaltacaklar.

arkadaşlar bu programı ders dışında işlemeniz gerekiyor. bilgisayr dersinde işleme zorunluluğunuz yok. ancak imkanlar yetersiz olduğunda bir kaç bilgisayar dersini feda etmeniz gerekecek...
ayrıca iinglizce öğretmeni dersini bu program ile işlemeyecekler bu programı sadece yardımcı olrak kulanmaları gerekiyor ders içerisinde konuyu işlerken değil. buda her zaman lab.ta ders işlemelerinin gerekli olmadığı anlamına gelir. yöneticiler bu programı kullanma çizelgesi hazırlarken bunları göz önünde bulundursunlar ve silgisayar derslerini kaldıracağız diye niyetlenmesinler. çünkü öyle bir uygulama milli eğitimin programına da aykırı

arkadaşlar ingilizce dersi labda işlenecek die bişi yok nereden çıkarıyosunuz bunu 4 5 6 7 8 lerden her sınıf 2 haftada bir yanlızca 1 saat i lab da işleyecek olay buu. büyütmeyelimm.

Amisos' Alıntı:
enginozdil' Alıntı:

Nasıl olacak bu iş sayın hocam?
4-5-6-7-8.sınıf Şube sayısı 10 dan fazla olan bir okulda Haftada 20 saat bilg. dersi var diyelim. ing. dersini geriye kalan 10 saate nasıl sığdıracaklar?

Büyük ihtimalle ders sayımızı azaltacaklar.

hocam öncelik 2. kademede olacak
birinci öncelik bilgisayar dersi, ikinci öncelik ingilizce dersi için
zaman kalırsa 4. ve 5. sınıflar
bize söylenenler bu şekilde...

4. 5. sınıfların seçmeli bilişim teknolojileri deslerini seçmeye bilirler
diye düşünüyorum ben

bende 1 kez işlenecek diye biliyorum. bi de okuldaki ingilizce öğretmeniyle kavgalıyız. konuşmuyoruz. ne olacak şimdi...konuşmamızda mümkün değil. 8)

bilgisayar dersi kalkmaz arkadaşlar
zaten kalksada kalkmasada teknik eleman olarak kullanılmıyor muyuz?
saygılar

ya 48 öğrenci 20 bilgisayarla :mrgreen: yapacak birşey yoksa kahkalarla gülelim

Benim okulumda 16 sınıf var ve bu sınıflar iki haftada bir "1er ders" BT sınıfını kullandığında bana kalıyor 16 saatlik boşluk. :? Geriye kalan 6 saatlik Bilgisayar dersi nerede işlenecek merak ediyorum. :x

Arkadaşlar ben ingilizce öğretmeniyim bu sistemde çocuk kendisi çalışması gerekiyor ve evde bilgisayarı olanlar zaten evde çalışabilecek diğer öğrencilerde belli bir programdahilinde kendileri girip çalışmalarını yapacak biz ders anlatmayacağız zaten.bi arkadaşın dediğine göre bilgisayardan anlamıyoruz ama bu sistemden anlıyoruz en azından telaş etmeyin mesleğinizi elinizden alan yok. Saygılar

briditte' Alıntı:
Arkadaşlar ben ingilizce öğretmeniyim bu sistemde çocuk kendisi çalışması gerekiyor ve evde bilgisayarı olanlar zaten evde çalışabilecek diğer öğrencilerde belli bir programdahilinde kendileri girip çalışmalarını yapacak biz ders anlatmayacağız zaten.bi arkadaşın dediğine göre bilgisayardan anlamıyoruz ama bu sistemden anlıyoruz en azından telaş etmeyin mesleğinizi elinizden alan yok. Saygılar

Anlamadım işimizi elimizden alıcaksınız die telaşlanan mı varrr.. cıkk cıkk cıkk

bana daha bu programı kur diyen bile olmadı anlamadım :lol: bizim okul geriden takip ediyor mu ne :mrgreen: ama ingilizce dersinin labta işlenmesi verimli olur tüm dersleri işlemezler böyle bir şey olmaz sanırım

buraya aslında bilgisayar öğretmenlerinin tc.leri ile girebilecekleri bi sistemmi yapsak ne boyle kavga cok cıkar yaw :D ingilizceci arkadaşlar değil sadece daha öncede hatılarsınız sınıf öğretmenleriyle ilgili bi olay yaşanmıştı :D neyse özgür bi ortam dimi :p

KeRASuS_28' Alıntı:
arkadaşlar bu programı ders dışında işlemeniz gerekiyor. bilgisayr dersinde işleme zorunluluğunuz yok. ancak imkanlar yetersiz olduğunda bir kaç bilgisayar dersini feda etmeniz gerekecek...
ayrıca iinglizce öğretmeni dersini bu program ile işlemeyecekler bu programı sadece yardımcı olrak kulanmaları gerekiyor ders içerisinde konuyu işlerken değil. buda her zaman lab.ta ders işlemelerinin gerekli olmadığı anlamına gelir. yöneticiler bu programı kullanma çizelgesi hazırlarken bunları göz önünde bulundursunlar ve silgisayar derslerini kaldıracağız diye niyetlenmesinler. çünkü öyle bir uygulama milli eğitimin programına da aykırı

Benimde anladığım bu okuduğum kadarıyla.

Geri