dyned de öğrencileri nasıl ekliyorduk...

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
dyned de öğrencileri nasıl ekliyorduk...

bu arada DYNED yazısı gelenler var mı. kuarnalra var mı. ben de az önce sıfırdan yeniden kurdum...

eba üzerinden otamatik yükleniyor artık. öğretmen eba şifresiyle kaydolup girdiği sınıfları seçip kaydet dediğinde öğrencileri otamatik atıyor. öğretmen ebadan dyned şifresi oluşturup öğrencilerin derslerini kilitleyip açabiliyor. ama öğrencileri ebaya tek tek kaydetmek gerekiyormuş galiba

ben excel de sınıf sınıf öğrenci listesini hazırlayıp metinbelgesi(sekmeyleayrılmış).txt şeklinde kaydedip dyned e öyle yüklüyorduk diye hatırlıyorum

http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/index.xhtml önce buradan giriş yapılıyor. öğretmen olarak sınıflarınızı belirleyip kaydedin. sonra da aynı ekrandan sınıfları güncelleyin. öğrenciler otomatik olarak dyned courseware içine atılıyor. dyned records managera giriş yapın kurum kodu ve kurum mebbis ekranındaki dyned şifresi ile. ardından en altta teachers kısmına ve sınıflara girin. bir sınıfa girip öğrencilerin listesini gördüğünüzde dosyada öğrenci adlarını dışa aktar yapın txt dosyası olarak çıkan dosya içinde öğrencilerin dyned coursware giriş kullanıcı adı ve şifreleri var öğrencilere bunları verin. öğrenciler giriş yapınca training yapmaları gerekiyor ilk olarak ondan sonra seviyelerine göre üniteler otomatik açılıyor.

bu arada öğretmenler dyned courseware programına girerken ebadaki kullanıcı adının sonuna @meb.edu.tr eklemesi gerekiyor. şifreleri zaten ebadaki panelde var.

of ya yine mi bu kabus bitmemiş miydi dyned ortaokullarda. Bizim görevimiz sadece kurulum yapmak mi? Okulda dyned çalışan cd yok ne yapmamız gerekiyor acaba?

ziyaunal' Alıntı:
http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/index.xhtml önce buradan giriş yapılıyor. öğretmen olarak sınıflarınızı belirleyip kaydedin. sonra da aynı ekrandan sınıfları güncelleyin. öğrenciler otomatik olarak dyned courseware içine atılıyor. dyned records managera giriş yapın kurum kodu ve kurum mebbis ekranındaki dyned şifresi ile. ardından en altta teachers kısmına ve sınıflara girin. bir sınıfa girip öğrencilerin listesini gördüğünüzde dosyada öğrenci adlarını dışa aktar yapın txt dosyası olarak çıkan dosya içinde öğrencilerin dyned coursware giriş kullanıcı adı ve şifreleri var öğrencilere bunları verin. öğrenciler giriş yapınca training yapmaları gerekiyor ilk olarak ondan sonra seviyelerine göre üniteler otomatik açılıyor.

Hocam anlattıklarınızı yaptım. Öğrenci şifresi ile coursware'e giriş yapınca alttaki ekran geliyor.

Bu ekranda Tamam deyince ise alttakiekran geliyor. Ama seviye testi gelmiyor. Sorun nerde olabilir?

Ekli dosyalar

• dyned.png
    dyned.png
    7 KB · Görüntüleme: 13,901
  • dyned-2.png
    dyned-2.png
    2.3 KB · Görüntüleme: 13,900
koraydoyuran' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:

Hocam anlattıklarınızı yaptım. Öğrenci şifresi ile coursware'e giriş yapınca alttaki ekran geliyor.

Bu ekranda Tamam deyince ise alttakiekran geliyor. Ama seviye testi gelmiyor. Sorun nerde olabilir?

dyned-ingilizce-dil-egitimi-sistemi-f130/yeni-dyned-kurulumu-ozet-anlatim-t135235.html

ibrahim_hoca' Alıntı:
koraydoyuran' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:

dyned-ingilizce-dil-egitimi-sistemi-f130/yeni-dyned-kurulumu-ozet-anlatim-t135235.html

8. madde de anlattıklarınızı yapmaya çalıştığımda alttaki ekran geliyor. bu ekranda da kilit açma yeri yok. Acep nedendir?

Eski dyned'de (yani 3-5 sene önce kullandığımızda) dediğiniz giibi oluyordu ama şimdi ekran eksik çıkıyor bende. Sorun nerde olabilir?

Ekli dosyalar

• dyned-4.png
    dyned-4.png
    6.6 KB · Görüntüleme: 13,811
Bana bişey gelmedi henuz, ortaokullara da var galiba bu dyned? Eski sürümleri kurulu labda guncellesek yetiyor mu ki?

koraydoyuran' Alıntı:
ibrahim_hoca' Alıntı:
koraydoyuran' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:

8. madde de anlattıklarınızı yapmaya çalıştığımda alttaki ekran geliyor. bu ekranda da kilit açma yeri yok. Acep nedendir?

Eski dyned'de (yani 3-5 sene önce kullandığımızda) dediğiniz giibi oluyordu ama şimdi ekran eksik çıkıyor bende. Sorun nerde olabilir?

Hocam kilit bölümünün çıkması için Tüm Eğitim Yazılımları yazan açılır kutudan Placement Test i seçin, Ctrl+A yapın Düzenle deyin görünecektir.

Selamünaleyküm arkadaşlar. Records Manager a ilk girişimde önceki İngilizce öğretmeni İbrahim Bey'in ismini, öğrenci listelerini ve çalışmalarını gördüm. Geçen yıl sadece 3 şube varmış galiba ya da onlar da eksik bilemiyorum.. Sonra birden ekranda şifre bölümü açılır oldu ve yetkisiz olduğumu gösteren bir yazı çıktı. Kapatıp çıkış yapıp tekrar girince geçen yılki okulumda seçmiş olduğum 8-9 sınıftan sadece 5A ve 7E nin bilgileri çıktı. Kapatıp açınca tekrar şimdiki okulumun geçen yılki hocası İbrahim Bey'in sınıfları çıktı. Neyse bu arada ilk başta girdiğim EBA sitesinde de geçen yıldan bir önceki okulumun ismi çıkıyor karşıma nedense. Oysa geçen yılki okulumda o ekranı defalarca kullanmış sınıfları güncellemiş oluşan başka sorunlar yüzünden sayfayı kaç defa hatmetmiştim. Aslında geçen yıl e-okul sistemine bağlandığı için artık biz isim yüklemiyorduk sadece sınıflarımızı seçip güncelle diyorduk bu sene çalışmıyor. Mesela http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/o ... elle.xhtml Kurum Bilgilerini Güncelleme adresinde ise şifreyi güncellemeye çalışınca DynEd serverlarına ulaşılamadı diyor. Aslında hepsine aynı problem çıkıyor karşımıza. Burası da 2. önceki okulumu gösteriyor. : http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/o ... elle.xhtml
Demek ki veritabanlarında bir geri yükleme falan yapılmış. Ben DynEd şifremi idareden ancak geçen hafta alabildim. Bugün söylediler haftaya da müfettişler gelecekmiş. Sizde de böyle server sorunu var mı acaba?

eba'dan giriş yapınca dyned ile bağlantı sağlanamadı yazıyor bizde de.Sanırım herkes aynı hatayı görüyor.

Geçen hafta müdür beyin odasında yeni gelen DynEd cd sini gördüm. Dün aldım kurdum hiç bir sorun çıkmadı. Hem PC deki Records Manager - Teacher programı doğru çalışıyor hem de EBA servera bağlanamadı demiyor sınıf listeleri geliyor. Galiba server sorunu düzelmiş. Bilginize.

Geri